Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a nézet, hogy "azt...

Jogos a nézet, hogy "azt érdemled/kapod vissza időskorodba a gyerekeidtől, ahogy te bántál a saját szüleiddel"?

Figyelt kérdés

Én ezt úgy, ahogy van igazságtalannak tartom. Időskorodra jóval inkább azt érdemled, ahogy te felnevelted a gyerekeidet, ahogy bántál velük gyerekkorukban, amilyen életet biztosítottál nekik. Például, ha van egy ember, aki jó életet biztosít gyerekeinek, igyekszik mindent megadni nekik. Mindezt úgy, hogy nem volt jó gyerekkora szülei hanyagsága/idióta nevelése miatt, fel kellett küzdenie magát, hogy normális élete legyen. Azonban a szüleit ott hagyja öregkorukban, minden kapcsolatot megszakít velük, azzal se törődik, ha éheznek, egyszerűen kizárja őket az életéből. Akkor az ilyen ember ezt érdemli vissza időskorában, mégha fel is küzdötte magát, a gyerekeinek pedig jó életet adott? Hát aki így gondolja, és azzal érvel, hogy "visszakapod majd a saját gyerekeidtől", meg, hogy "akkor te se vagy jobb náluk", az egy okoskodó, manipuláló gyökér, aki nemhogy pszichológiai segítséget nem ad, de még szítja is a haragot, az ilyet ignorálni kell.


Példaként felhoznám, hogy a hírekben olyan esetről beszéltek, ahol az öregasszony mélyszegénységben él, a szomszédban a gyerekei pedig jómódú házban,azonban őt be se engedik oda. Nem tudni az öregasszony jogosan kapja e ezt, de ha tényleg fizikailag/verbálisan bátalmazó/hanyag/ normálisan felnevelni képtelen szülő volt, aki tönkretette a gyerekei életét, akkor nem ítélem el a gyerekeit, csak a sajátjaikat neveljék fel tisztességesen. Mi a véleményed az esetről és a kérdésben említett nézőpontról?



#szülőtartás #gyermek-szülő kapcsolat
2022. ápr. 9. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha a szélsőségeket nézzük, pl hogy nem foglalkoztak sokat a gyerekkel, akkor lehet érthető lesz hogy pl miért nem keresik a gyerekek túl gyakran később a szülőket pl.
2022. ápr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A "nem foglalkoztak sokat a gyerekkel" még "enyhébbnek" számít eset sajnos. Sok helyen egyszerűen nem, hogy nem foglalkoznak sokat vele, hanem ... (és itt sorolhatnám sokaknak mit kellett/kell átélniük a mai napig).
2022. ápr. 10. 00:17
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
A gyerek látja, hogy a szülő hogy viszonyul a saját szüleihez. Neki, a nagy altalanossagot tekintve az lesz a követendő példa. Ha te xarsz a szüleidre, nagy eséllyel a gyereked is xarni fog rád
2022. ápr. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Ez hülyeség. Ahogy a saját gyereked bánik veled öreg korodban az csak attól függ, hogy te hogy bántál korábban a saját gyerekeddel. Nem attól, hogy milyen kapcsolati mintákat látott közted és a te szüleid között. Más személyek, más közös élmények, más kapcsolati dinamika, egy felnőtt embernek ezt illik felismerni.
2022. ápr. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem lesz gyerekem, úgyhogy tippmixelnem sem kell, hogy vajon hogy fog velem bánni. Egyébként meg lehet bármilyen szeretetteli a kapcsolat, manapság mindenki elhúz az országból, és mondjuk Floridából vagy Ausztráliából elégnehéz megfelelően szeretni aput-anyut.
2022. ápr. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Nagymama vagyok, egy fiam, egy lányom van, most jön a negyedik unoka. Mindkét gyerekem 50km körzetnél közelebb lakik a családjával. Ezt csak azért írom, hogy ne gondold a véleményemet egy gyerektelen szingli véleményének.


Tehát a véleményem:

Aki azért szül gyereket, hogy öregkorára legyen aki a pelenkáját cseréli és pénzeli majd, az egy önző barom, már bocsánat. Azért szülted a gyerekedet, mert te akartad, mert jó volt a szex, mert a hormonjaid gyerekszülésre buzditottak, és mert társadalmi elvárás a gyerekszülés. A gyerek pedig nem úgy jött a világra, hogy de jó hogy megszülettem, harminc év múlva ápolhatom a fatert meg anyámat. A gyereknek az a dolga, hogy felnőjön, és önálló életet éljen, élvezze, amit lehet és amit tud. Hogy legyen családja, ha azt akar, hogy utazzon, ha azt akar, hogy a hétvégéit ne kötelező elvárás miatt velem töltse, hanem menjen kirándulni, múzeumba, vagy amit akar. Mindig örülök, ha eljönnek, de szó sincs arról, hogy hetente kötelezően meglátogassanak. És ugye, a legtöbb családban apai nagyszülők és anyai nagyszülők is vannak, tehát a hétköznap elmegy a munkával/iskolával, a szombat az egyik nagyszülő látogatásával megy el, a vasárnap a másik nagyszülőnél telik, az unoka meg 12 évesen visszakérdez, hogy mi az, hogy múzeum, meg milyen a Balaton, és mi soha nem megyünk nyaralni?

Ismétlem, önző szemétláda, aki azért szül gyereket, hogy öreg korában majd legyen aki gondozza.

Tehát az én szemszögemből maga a kérdés értelmetlen.

2022. ápr. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Sokan élnek abban a tévedésben, hogy a gyermeki szeretet feltétlen, ahogy a szülői is. De szerintem ez maximum kicsi korig igaz. Utána pont úgy kell tennie mindkét félnek, mint bármilyen más emberi kapcsolatban.

Nagyon sokat számít a szülői példa. De a veleszületett jellem és a környezet hatása is! Tehát az egy nagyon összetett dolog, hogy ki milyen ember lesz, és kivel milyen, és miért olyan lesz a kapcsolata.


Ennyire meg aztán végképp nem egyszerű, hogy ugyanazt kapod vissza. Már csak azért se, mert a körülmények is teljesen különböznek.

2022. ápr. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem igaz. Aki ezt mondja a gyerekének az egy önző zsarnok, aki ezzel a dumával akarja manipulálni a gyerekeit.

Régen rossz ez a kapcsolat ha a szülő így akarja kicsikarni a figyelmet a gyerekétől.

2022. ápr. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

Azt kapod vissza. A minta adás a nevelés része.

Ahogy bánsz, viselkedsz a szüleiddel, a gyereked azt a mintát fogja követni.

2022. ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Az én szüleim ilyenek voltak. Persze, hogy semmibe nem nézem őket. Anyámmal kifejezetten rossz a kapcsolatom, illetve nem is tartom.

Anyám az anyjával nagyon jó kapcsolatban volt, bár inkább alázatos szolgájának mondanám. Apámat az anyja rajongásig imádta.

Anyám is azzal fenyegetett, hogy majd a gyerekeimtől visszakapom, meg ő már hallotta, hogy visszaszólnak nekem a kamasz gyerekeim. Na, majd én öreg koromra, majd úgy járok mint ő, le se szarnak a gyerekeim.

Én erre csak annyit mondtam, hogy miért? Te az állítólag imádott anyáddal úgy bántál, hogy ezt kapod vissza tőlem?

Mert mindig azzal jött, hogy amit az ő anyja mondott az volt a szentírás, soha ellent mondani neki nem lehetett. Akkor meg? :D

Nem tudott erre mondani semmit.

Úgyhogy ez egy jó nagy baromság!

2022. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!