Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám folyamatosan szidja a...

Anyám folyamatosan szidja a páromat és azt akarja, hogy hagyjam el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Borzasztóan zavar, hogy anyám ellenzi a kapcsolatomat. A barátaim folyton mesélik, hogy mennyire szeretik a párjukat a szüleik. Szerintem a szüleimmel van a baj. A cseszegetés egyik fő oka a pénz(telenség).

Én (23 L ) tehetős családból származom, a párom sajnos egy elég szegény, hátrányos helyzetű családból, semmit nem örökölt a szüleitől, csak adósságot. Ennek ellenére nagyon szeretem mivel szeret engem, megbecsül, jól megvagyunk, közös jövőt tervezünk, stb. Anyám szerint sosem lesz elég pénze a páromnak, és azért van velem mert örül, hogy van egy gazdag csaja. Ez abszolút nem igaz, mivel mindent felesben fizetünk, nem halmozom el őt, de ahol tehetem, nyilván segítek neki. A párom nem egy léhűtő, nem iszik, nem dohányzik, becsületes, tisztességes munkája van, gázszerelőként dolgozik, ha több tapasztalata lesz, vállalkozást is szeretne kezdeni amiben támogatom. Ő 27 éves. Még mindketten otthon lakunk, de tervezzük az összeköltözést mivel úgy jobb lenne illetve van köztünk 150 km távolság.

Mit tudnék tenni ez ellen, hogy anyám fejezze be a párom folytonos lenézését, degradálását? A párom tisztelettudó a szüleimmel szemben ennek ellenére, és tudja, hogy nagyon rossz az anyagi helyzete, de nyilván próbál megtenni mindent, hogy jobb legyen ha összeköltözünk (hétvégi műszakok, mellékállások stb...) meg persze én is megteszem amit tudok. Én fodrászként dolgozom, nagyon szeretem a munkámat de a anyám emiatt is lenéz, hogy nem mentem egyetemre, és a párom is "csak egy szakmunkás" és folyton nagyon rossz szavakkal illeti nekem, hogy mit keresek én egy ilyen ember mellett, teljesen fel van háborodva, a külseje miatt is (pedig nem egy rocker külsejű tetovált, piercinges ember) csupán mert hogy szerinte nem jóképű meg nem elég izmos. Nekem megfelel :) és nem is neki kell tetszenie. Mindenbe beleköt. Értem, hogy csak jót akar nekem, meg, hogy ne legyenek megélhetési gondjaink, de sokszor úgy érzem, a gazdag szőke herceget várná fehér lovon mellém, erre azért nincs sok esély.

Tapasztalatom szerint sok gazdag szülő fiacskája beképzelt, nagyképű és mivel tudja, hogy van pénze, csajozik össze vissza, Persze mindenhol vannak kivételek.

Más is járt más hasonló helyzetben? Lassan úgy érzem menthetetlen a helyzet, 3 éve vagyunk együtt és azóta semmit nem változott a véleménye, pedig mi valóban egymással szeretnénk lenni de így már alig mer átjönni a párom (mert néha elmesélem neki anyám miket mond) persze a legjobb opció a külön költözés lenne ami remélhetőleg egy pár hónapon belül meg is valósul, de attól még nem szeretnék rossz kapcsolatban lenni a családommal emiatt.

Köszi ha válaszolsz.



2022. júl. 10. 18:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
43%

semmit nem örökölt a szüleitől, csak adósságot


Még jó, hogy ez nem lehetséges.

2022. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Mit fizettek felesben, ha 150km van köztetek?
2022. júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

Ne meséld el neki, miket mond anyád.

Ne tegyél több pénzt a kapcsolatba, mint a párod.

Ne sürgess a kapcsolatban semmit, várd meg, hogy a párod kezdeményezze a következő lépést, főleg az összeköltözést.

2022. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

1: Úgy értettem, hogy a házon, amiben él az anyjával súlyos adósság van. Nyilván nem fogja elfogadni majd, mert nagyobb az adósság mint a ház értéke. A lényeg, hogy alá nem raktak házat, kocsit, semmit a szülei.


2: Apróságokat, ha elmegyünk enni, moziba stb, egyszer ő fizet, egyszer én...


3: én nem sürgetem, mindketten szeretnénk csak nem jutottunk eddig el még odáig

2022. júl. 10. 18:29
 5/30 anonim ***** válasza:
28%

Szuuuniszunidoooo....


Kamu az egesz, ha 3 eve 150 kilometerre eltek egymastol az neked nem a 'parod', ha huuuudetehetos csalad vagytok te k..vaelet hogy nem fodraszkodsz, esatobbi esatobbi esatobbi.

2022. júl. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%

Úgy értettem, hogy a házon, amiben él az anyjával súlyos adósság van


Na most él az anyja vagy örökölt a szülei után? Nem

2022. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Kedves 5-ös! Nem kérünk az általánosításból.
2022. júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Jézusom, azt hiszem, kár volt feltennem ezt a kérdést. Igen, annyi időm van, hogy kitaláljak egy abszolút értelmetlen történetet ...?!?

Igen, 3 éve távkapcsolatban élünk, ezen mi olyan meglepő?

Meg hogy fodrász vagyok :D elérhetőséget adjak? lenyírlak szívesen.

Ha már kommentelsz, legalább valami értelmeset!

2022. júl. 10. 18:37
 9/30 A kérdező kommentje:

6: az apja már nem él, így a ház "felét" megörökölhette volna, mivel felesben volt a ház az anyjával. De nem fogadta el a tartozás miatt.

De a kérdésre válaszolj már, ne a részleteket szedd ki.

2022. júl. 10. 18:39
 10/30 anonim ***** válasza:
32%
Mi az, hogy ne a részleteket szedjük ki? Bocs, de azokból áll a történet. Márpedig a részletek tele vannak ellentmondással.
2022. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!