Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik, és reagál...

Miért viselkedik, és reagál így az édesanyám?

Figyelt kérdés

Az miért van, hogy az elmúlt kb 2 hónapban, bármi fontos dologról beszélek az édesanyámmal az életemmel kapcsolatban többnyire, ő meghallgatja telefonon, és mint aki nem is hallotta, mond valami semlegeset (jobb esetben), vagy meg se szólal, és gyorsan témát vált, és mint aki meg se hallotta, fel se fogta amit mondtam neki, továbblép és jöhetnek a szokásos kvázi problémákról való kijelentések sorozata?


Nagyon fura, és lenéző velemszemben...


Eddig nem volt ilyen, lehetett vele mindenről beszélgetni szinte normálisan..


Miért ez a változás?


(Ő 60 éves lesz, én meg 30/f)



2022. júl. 17. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Belefáradhatott el/meg lehet keseredve.

nem is biztos , hogy direkt nem figyel , esetleg nincs rá kapacitása.

Mindenkinek a saját problémái a legnagyobbak, azok vannak a szeme előtt.

Lehet,hogy tudatosan nem figyel, mert tudja magárolk, h fársdt; és akkor ,,energiatakarékos" módra állítja magát. Mwghallgat, legalább ezt is megadja neked, de nem figyel rendesen. Vagy figxel, csak esetleg nem érdekli, v nem annyira számottevően.

2022. júl. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk mert lehet 30 évesen már nem neki kéne panaszkodni, és meghallgat, ennyi, de közben meg azt gondolja, hogy keress már magadnak egy feleséget vagy bárkit és szedd össze magad?
2022. júl. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy van valami baja, amivel téged nem akar terhelni, de az elvonja a figyelmét. Egyébként nyugodtan rákérdezhetsz, hogy mért nem reagál a mondanivalódra.
2022. júl. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem tudjuk megmondani.

Nekem is van egy hányattatott sorsú ismerősöm, és amikor unatkozik, felhív, és elmondja ugyanazokat a dolgokat, amiket már legalább hússzor hallottam tőle. Többnyire én is csak végighallgatom, teljesen passzívan, és várom, hogy egyszer megunja.

Lehet, hogy nálatok is az a baj, hogy unja ugyanazt a lemezt, de szólni nem fog érte, mert nem akar megbántani.

2022. júl. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Valami ok vagy cél miatt nem akar beleszólni az életedbe ill. számára teljesen ismeretlen körülményekről beszélsz.
2022. júl. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Mert unja, hogy mindig őt zavarod olyan dolgokkal, amit nem tud megoldani.


Nekem is VOLT ilyen ismerősöm, aranyos nő, de mindennel engem talál meg, amihez nekem semmi közöm, és igazából tenni sem akar ellene, csak panaszkodik.

Egy ideig türelmesen meghallgattam, aztán egyszer megmondtam neki, hogy most már kereshet más lelki szemetesládát is, mert elegem van, hogy mindig csak a nyavalygás megy.


Persze megsértődött (ő mindenen), de azóta legalább nyugtom van tőle.

2022. júl. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más az életedben, akivel ezeket megbeszélhetnéd?
2022. júl. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!