Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem az...

Miért viselkedik így velem az anyukám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémám van, hogy a szüleim elváltak( elég rosszul érintett a téma de szerintem sokmindenkit aki átéli) Ezzel eléggé nehezen de a mai napig próbálok megbírkózni mert ez már majdnem egy fél éves történet. Szóval az a baj, hogy amióta szétmentek, én anyukámmal élek de nem jövünk ki annyira jól mint amennyire vártam. Anyukám konkrétan nem foglalkozik velem és az öcsémmel. Van olyan, hogy egy hétig nem főz semmit, nem eszünk meleg ételt rendesen. Nem mossa a ruháinkat sem, tehát van olyan néha hogy egy felső és egy nadrag marad a szekrényemben ha megvárom hogy ő mosson, ez nem gyakran következik be mert elég nagy vagyok már ahhoz hogy bepakoljam a mosógépet aztán ha kimosott kiteregessek. Tudni kell anyukámról, hogy ő már túl van apán (nem én gondolom hanem mondja) de ezzel meg úgy nem is lenne probléma hogy ennyire elengedte magát. Sajnos az is baj hogy szeretetet sem kapunk tőle. Az öcsémmel nem ül le tanulni(most kezdte a sulit) este inkább telefonálgat az ilyen palikkal akiket összeszed. Régen mindent megbeszéltünk egymás támaszai voltunk ez teljesen elmúlt. Én sem vagyok minta gyerek sokkal többet segíthetnék neki lehetnék nyugodtabb és érettebb gondolkodású is. Mikor megpróbáltam megbeszélni vele a fejemhez vágta hogy én nem értem meg őt. (Kikezdett egy családapával) Megkértem arra is hogy ne hozzon fel senkit a lakásunkba. Azt mondta hogy rendben megígéri és utána mégis itt volt egy csávó. 16 éves vagyok egyébként de meg mindig úgy érzem az anyukamnak az lenne a dolga hogy törődjön velem. Örülök hogy jól érzi magát és ismerkedik de szerintem túl messzire megy.

2019. jan. 26. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg élvezi a szabadságot, nagyon rossz lehetett a kapcsolatuk apukáddal. De ettől még nem kéne hanyagolnia és pasikat felvinni hozzátok. Próbáld neki elmondani, amiket itt leírtál.
2019. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem pedig ha élvezi is a szabadságot,attól még nincs túl apukádon.

És azért gondolom ezt,mert ha a válás előtt teljesen más volt veletek,akkor ennek nem kellett volna változni a válás miatt.

A másik palik szerintem azért vannak a képben,mert nem akar egyedül lenni.

Lehet tudni a válás okát?

2019. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
A felnőttek se tökéletesek, ők is emberből vannak, akkor is, ha egy gyerek szemében az ő szülőjének magának a megtestesült tökéletességnek és stabilitásnak kéne lennie. Ő most magányos, nincs túl apukádon, csak szeretné ő is azt hinni. de egy több évtizedes házasságot nem lehet csak úgy eldobni. Hiányzik neki a társ, és próbálja az elveszett örömöket pótolni, nem a legjobb módszerrel. Mivel megvan a maga baja, egyfajta depi, elveszti az empátiáját a más baja (konkrétan a tietek) iránt. Nincs rendben a lelke, tehát nem tud más számára támaszt nyújtani. Te ebben a legkevésbé se vagy hibás, ne ostorozd magad. Nem tudsz mást csinálni, mint ezt tudomásul venni, bedobni a mosnivalót, kipróbálni egy-két dolgot receptek vagy videók alapján főzni, az később még úgyis jól jön, és reménykedni, hogy majd egy megfelelő pasit talál, aki mellett megnyugszik.
2019. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem sok jót tudnék mondani. Szégyellje magát!
2019. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ ilyen rövid időn belül. :) nem ostorozom magam csak tudom hogy én is kamaszodok csúnyán beszélek és csinalhatnék sok mindent másképp. A mai adag: azt mondta nekem hogy elmegy a plázába szétnézni. 4 órán keresztül nem volt sehol aztán hazahozta az illető. Volt itthon 10 percet elment egy másikkal. Este 8-ra fog hazaérni és utána megint megy egy harmadikkal.
2019. jan. 26. 15:04
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is elváltam. De a gyerekeimet mindig elláttam. Igen pasiztam, mikor apás hétvége volt.

Senkit nem vittem haza.

Csak azt mutattam be a gyerekeknek aki maradt is. Mai napig együtt vagyunk.


Te nem sokat tudsz tenni. Nagyszüleid vagy anyud testvére tudják ezeket? Ők nem tudnának vele beszélni?

2019. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Napi 3 pasas, na az már túlmegy a tolerálhatóság határán, azt már pénzért csinálja, és titeket veszélyeztet. Nem tudsz az apukádhoz költözni? Nem lehet, hogy a válóok is az volt, hogy anyukád mindenféle férfiakkal szórakozott?
2019. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Karena26 ***** válasza:
71%

Öcsémmel sajnos úgy nőttünk fel, hogy akkor volt anyukánk, mikor neki nem volt senki, vagy épp összetörték a szívét. (Apukámmal 4 éves koromban váltak el.) Mesét vagy ifjúsági regényt olvasott nekünk, megvolt az esti hátvakarás vagy simogatás, sokat tanult velünk, kikérdezte a leckét, és mikörben a konyhában tevékenykedett, meghallgatta az apró-cseprő dolgainkat.


Ha meg volt valami pasi, levegővé váltunk hirtelen, s nem hallatszott a hangunk. Ha elé álltunk, úgy került minket ki, mintha átlátszók lennénk. Sokszor a frászt hozta ránk, amikor egy-egy új arc nyitott be a szobánkba csak úgy köszönni, amikor nem jött haza a szokott időben, vagy lefekvéskor a lelkemre kötötte, hogy ő most elmegy, majd jön, ne féljek, vigyázzak az öcsémre, és ne nyissam ki az ajtót senkinek, mert sok a rossz ember, akik elrabolják a gyerekeket. Köszi... Ezek után úgy rettegtem, hogy sokszor addig nem bírtam elaludni, míg haza nem jött, miközben az öcsém ott szuszogott békésen a másik ágyon.


És nem lett jobb a helyzet, mikor egy-egy pasi hosszútávra hozzánk költözött. Csak állandósult. Persze mikor nem volt otthon a nevelőfater, kicsit újra az anyukánk volt. Ránknézett(!), halotta, ha hozzászóltunk, sőt válaszolt(!). Ha pedig belépett az ajtón a nagy ő, függöny lehúz, új szín következik. Újra nem hallatszott a hangunk, ha a mondat közepén voltunk is.

Ha meg jöttek a problémák a kapcsolatban, mindig én voltam az ütközőpont. Ki más?


Kedves kérdező! Saját tapasztalataim alapján nem tudsz mit csinálni anyukáddal. Ő most éppen menekül. Nem lehet tudni, hogy valaha megáll-e.


De te legyél erős, tarts ki, ne hagyd, hogy anyukád problémái elszomorítsanak! Tedd a dolgod, éld a saját életed, legyél boldog, és vigyázz a kistesódra, hogy soha ne lehessen vele kettesben anyukád egyik pasija se!!!

2019. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek veled,.. Kivéve abban, hogy nem tilthatod meg neki, hogy felnőtt nőként felhozzon bárkit is a lakásába. Ezt meg kell értened. De az elhanyagolásban igazad van.
2019. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És mindeközben te vigyázol az elsős öcsédre?
2019. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!