Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feljelenthet anyám azért,...

Feljelenthet anyám azért, mert nála lakok és azt akarja, hogy költözzek el?

Figyelt kérdés
Anyukám eléggé bolond minden nap nekem jön és olyat mondott most, hogy holnap reggel felhívja a rendőrséget és, ha nem megyek el majd a rendőrség fog engem elvinni meg lecsukni. Ugye nincs ilyen csak fenyeget?

2022. júl. 18. 22:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
A lakás tulaja bárkit kijelenthet, tehát anyukád megteheti.
2022. júl. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ.
2022. júl. 19. 08:09
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Látom neked is fasza szülő jutott. Én a helyedben magamtól mennék el, amint tudok.
2022. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%
miert akar kitenni?mi ne tetszik neki? vagy mi a konfliktus targya? vagy csak siman bolond?
2022. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Megyek egyből, ha lesz rá lehetőségem. Csak bolond. A munka meg az emberek miatt aztán mindig rajtam tölti ki így.
2022. júl. 19. 13:15
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Nézz utána, úgy tudom, csak akkor kényszerkijelenthet, ha nem laksz ott életvitelszerűen. Ha ténylegesen ott laksz, kényszerkijelenteni nem tud. Más jellegű eljárást ugyan indíthat, de az hosszabb, macerásabb, és nem valószínű, hogy belemegy, valószínű hogy inkább csak fenyeget vele.
márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha továbbtanulsz, tartási kötelezettsége keletkezik édesanyádnak.


Ha nem tanulsz tovább, kkor sem tehet ki csak úgy máról holnapra önkényesen. A kényszerkijeleltés erre nem alakalmas, az másról szól, ott tényelgesen egy a valósgban régóta nem ott élő személyt lehet csak kijelenteni. Kényszerkijeletésnek a valóságot kell tükröznie, az nem alkalmas egy ténylegesen ott élő személy eltávolítására.


A lakás elhagyására elvileg felszólíthat, de határidőt kell szabnia, és ha nem tartod be, akkor meg az van, hogy bíróság elé kerül a dolog, aztán végrehajtó elé, szóval hosszadalmas folyamat, és addig nyílt fizikai erőszakkal vagy sima kulcscserével nem tehet ki. Tehát ha simán máról holnapra kitesz az szabálytalan, azonnal simán rendőrt hivhatsz.

márc. 29. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amúgy meg Magyarország feudális ország, - mégha nem is illik így mondani - a lakhatás a tényelges gyakorlatban a társadalmi rétegek nagy részében szülőről gyerekre öröklődik. Lehet hogy a köztudatban meg a jogban még 18 év az önállóság korhatára, de a valóság ettől már rég elszakadt. Fejlett országokban a gyerek továbbtanul, feudális országokban meg viszont a gyerek még sokáig rászorul a lakhatásra, ami a szüleitől öröklődik át. Igy vagy úgy de a 18 az egy eléggé elavult dolog, lehet hogy még a 80-as évek NDK-jában ez egy értelmes korlát volt, de ma Magyarországon nyilván elavult, egyébként is a szegénység teljesen gúzsba kötötte az országot, és a társadalom teljesen kettészakadt.
márc. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!