Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért én kapok folyton bántást...

Miért én kapok folyton bántást anyámtól az öcsém meg nem. Vagy túl gondolom?

Figyelt kérdés

Akár hányszor valamit meg kell csinálni itthon az nekem kell(takarítani,mosás,kutyáknak enni adni.)Anyám mindig annyit mond hogy én vagyok a lány nekem kell megcsinálni. A tesóm csak annyit csinál itthon hogy játszik,meg sorozatott néz. Mikor nem csinál meg valamelyik házi munkát akkor anyám azt mondja hogy majd én meg csinálom. Leszid ha későn jövök haza (éjfél körül itthon vagyok) vagy ha sokáig fent vagyok. Öcsémre nem szokott. Bár milyen rossz jegyet hozok haza a sárga földig leszid. Most van egy új csávója. Nem mehetek ki ha ott van(ha szobában vannak nyílván nem megyekbe)A napaliba vagy a konyhába se mehetek ha ott vannak. Múlt héten pl azért le szidott mert kerestem az angol füzetemet (mert mentem angolra) nem találtam ki mentem meg kérdezni hogy nem rakta el valahova mert legutóbb ő volt bent. Olyan ritka undorítóan beszélt velem. A tesóm meg persze nyugodtan ott lehet. A tesómnak egyszer elromlott a motorja arra adott pénzt .Nekem a laptopom romlott kellet írni ilyen be adandót ,nem volt akkor annyi pénzem egy javításra a diák munkából kértem tőle pénzt azt mondta majd valahol meg csinálom és gyűjtsek javításra. Meg ha össze veszik pl a nagyimmal valamin. Akkor rajtam vezeti le a feszültséget. Be jön a szobában elkezd mindenek elhordani. Minden barátomban bele köt. Nem is akarnak át jönni hozzám a barátaim. (Miért nem költözök apumhoz azért nem mert Görögben lakik)

18/L az öcsém 17



2022. júl. 20. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Sajnálom, hogy ilyen sárkány anyád van. Gondolom irigy is lehet rád, hogy fiatal vagy és lehet féltékeny, azért nem akarja, hogy kimenj, mikor ott van a pasija is. Próbálj lelépni otthonról, amint tudsz, addig meg kerülni anyádat, amennyire lehet.
2022. júl. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Hát a nyárra szerintem kimehetnél hozzá nem? Fogd fel mint egy nyaralást.
2022. júl. 20. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Mert öcséd az aranygyermek. Ezután ne csináld meg a házimunka egy részét, mondd azt, hogy az az öcsédé és kész. Ha anyád amúgy is egy sárkány, nem mindegy, hogy épp miért ordít éppen? Amint megteheted, lépj le koliba, tanulj mint állat, hogy jó munkád legyen és ne szorulj rájuk, utána meg feléjük se nézz, majd öcséd rendezi anyádat idős korában.
2022. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk dettó, csak ketten vagyunk lányok, itt az volt, hogy nekem kell megcsinálnom (az otthoni házimunkát), mert én vagyok az idősebb.

De amúgy is, mindig a hugom volt sztárolva a szüleim (de főleg anyám) által.

Most csodálkozik, hogy max. egy évben egyszer nyitom rá az ajtót. Kérdező, tanulj, aztán függetlenítsed magad, és vissza se nézz. (Jobb nem lesz, tapasztalat, én csak azt sajnálom, hogy nem szakítottam meg MINDEN kapcsolatot az anyámmal.)

2022. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Anyám mindig annyit mond hogy én vagyok a lány nekem kell megcsinálni"

Anyád hülye, azt hiszi aranyból van a pöcs, meg azt is, hogy akinek farka van, annak nincs keze. Költözz mielőbb. Ha az öcséd magától nem próbál meg életrevaló lenni, akkor valószínűleg egy nőnek sem fog kelleni anyádon kívül, ottmarad neki, örülhet.

2022. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Menekulj amilyen gyorsan csak tudsz! Nem lesz jobb! Anyad valoszinu feltekeny rad/ errol nem illik beszelni de sokszor jelen van mint problema/. Kepezd magad, tanulj, s lepj le amilyen gyorsan tudsz. Az ilyen anyak egy eletre megpecsetelnek

boldogtalanna tehetnek! Tapasztaltam. Mergezo szemelyisegek!

2022. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!