Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez így normális vagy csak én...

Ez így normális vagy csak én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Eddig abban a hitben voltam, hogy normális, hogy 20 évesen néha kezet emelnek rám, ha nem akkor tanulok és nem annyit amennyit őt szeretnének. Vagy ha ők lustának gondolnak akkor kiráncigálnak az ágyból a hajamnál fogva.

Illetve állandóan azt hallgatom, hogy a félelmekkel nem lehet élni, életképtelen vagyok, mindig csak félek, vegyek erőt magamon és stb. (mintha minden problémát ezzel meg lehetne oldani) , anyukám ma úgy nyilatkozott, hogy de hát ő is kapott ennyi idősen még pofonokat...

20/L



2021. jún. 16. 20:46
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem normális a szüleidnek pszichológusra van szüksége, de gondolom 20 éves korodra már biztos tönkre tettek annyira, hogy neked is.
2021. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon nem normális.

Próbálj kiszakadni otthonról, mert tönkretesznek.

2021. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, hidd el. Engem is ütöttek és leb@sztak egy csomó mindenért és felnőttként van elég problémám.

Sőt az ütés annyira szétcseszett, hogyha valami hülyeséget csinálok, vagy csak rosszul érzem magam valami miatt, mert pl kínosnak gondolom és nem helyén valónak, amit tettem, illetve ha emlékek törnek elő, akkor magamat szoktam ütni. Sajnos attól nyugszom meg egy kicsit, ha felpofozom magam, meg ilyenek...

Úgyhogy nem, egyáltalán nem normális az ilyen szülő és mélyen meg is vetem őket. Ütlegeléssel az agresszív lusta disznók nevelnek, akik nem veszik a fáradtságot, hogy normálisan beszéljenek a gyerekkel és tényleg neveljék, tanítsák, hogy mi a helyes és mit várnak el.

2021. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
De hogy lehet, hogy ők normálisnak gondolják? Csodálom hogy nekem csak most tűnt fel, bár legelőször a párom gondolkodtatott el
2021. jún. 16. 21:00
 5/40 anonim ***** válasza:
96%
úgy lehet hogy ők csak ezt ismerik és meg sem fordul a fejükben hogy máshogy is lehetne. gondolom nincsenek túliskolázva
2021. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%

"bár legelőször a párom gondolkodtatott el"

látod ha neked nem mondják hogy máshogy is lehet, akkor te se kérdőjelezted volna meg a status quo-t

2021. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Mindketten egyetemi végzettséggel rendelkeznek
2021. jún. 16. 21:08
 8/40 A kérdező kommentje:
Nem napi szintű de úgy havi szinten előfordul
2021. jún. 16. 21:08
 9/40 A kérdező kommentje:
Elmondásuk szerint így akarnak kilendíteni a lustaságból és a pánikbetegségemből
2021. jún. 16. 21:09
 10/40 anonim ***** válasza:
89%
akkor agyat nem adtak nekik a papírral sajnos
2021. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!