Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj anyumnak, ha nincs...

Miért baj anyumnak, ha nincs "bezárva" a kapu, ha van otthon vagyunk többen is, de ő nem?

Figyelt kérdés

Nálunk több generáció él együtt, a szüleim, a mamám, a nővérem a férjével és két gyerekével, meg én. Ez teljesen működőképes, szinte nincs vita, mindenkinek megvan a saját otthona, külön bejárat, nem járunk egymás nyakára kéretlenül. A "szülői házban" nyilván a szüleim élnek a nagymamával, azzal egybe van nővéremék otthona(azt hiszem erre az ikerház a legmegfelelőbb kifejezés), de a bejárat külön van, én pedig megkaptam azt a különálló épületet, ami eddig albérlőknek volt kiadva.

Szóval minden remek, de van egy vitás kérdés, az pedig a kapu. Nem jó rajta a zár, de a szüleim nem akarják megjavíttatni, ezért egy biciklilakattal van "bezárva". Ez a lakat számzáras, és nem is működik, tulajdonképpen csak dísz. Még új, működőt se akar helyette. :D Anyu ezzel a működésképtelen izével szokta "bezárni" a kaput, ő az utolsó, aki elmegy itthonról hétköznap. Én home officeban vagyok, és előfordul, hogy ha kimegyek a kapun, mert elmentem otthonról, akkor ha hazajöttem, akkor nem "zárom vissza" a kaput a nem működő lakattal. Ha a nővérem van home officeban ritkán, akkor vele is előfordul ez, de a párjával is, ha épp ő van otthon, mert mondjuk beteg a gyerek.

Anyu pedig ilyen esetekben mindig kiakad, vitatkozik, amikor hazaérkezik, hogy miért nincs zárva a kapu, így befognak törni. Ezt egyáltalán nem értem, hogy neki miért logikus, nyilván nem egy nem működő biciklilakat fog megállítani bárkit is. Másrészt otthon vagyok, rohadt hangos a kapu, nyikorog, hallom akkor is, ha csukva az ablak. Harmadrészt öt kutyánk van, szabadon az udvaron, abból két kau, egy hozzájuk hasonló termetű keverék, egy középtermetűnél talán picit nagyobb szintén keverék kutya, meg egy kisebb termetű. Teljesen esélytelen, hogy idegen bejöjjön tőlük úgy, hogy nincs mellette senki a családból, kaját nem fogadnak el idegentől, földről semelyik nem eszik fel semmit, szóval a mérgezés is esélytelen.

Viszont ha ő jön haza, akkor leveszi a lakatot, és nem teszi vissza, csak estére, akkor nem baj, hogy nincs "zárva".

És tényleg, ezen kívül nincs konfliktus.



2022. júl. 20. 16:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Egyet nem értek. Miért nem tőle kérdezed meg? Helyette anonim vadidegenektől várod a választ. Furcsa.
2022. júl. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Egyfajta biztonságérzetet ad neki a lakat. Ez neki ilyen rigolyája.
2022. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Pl. nem akarja, hogy kiszökjön az 5 kutya...
2022. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen hülyeségen kár vitázni, egyszerűen cseréld ki a zárat és másoltass hozzá megfelelő mennyiségű kulcsot.
2022. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is cseréltesd ki a zárat és kész
2022. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A kapu az mindenkit érintő dolog, és az ilyeneket úgy szoktuk kezelni, hogy a család felnőtt tagjai beleegyezzenek kivétel nélkül. Anyu meg nem akarja, mindenki másnak meg mindegy. Abból meg nagyobb vita lenne, ha bárki is felrúgná a közös megegyezés elvét. Szóval zárcsere off.


#3 Nem azt mondtam, hogy telibe nyitva van a kapu, hanem azt, hogy nincs rajta a lakat. Nyilván attól még be van csukva és nem nyílik ki. :D

2022. júl. 20. 17:18
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Csináltasd meg és kész. Párezer forint. Max anyád puffog kicsit, de legalább le lesz tudva. Az állandó konfliktus helyett lesz egy, aztán vége. Ezen annyira kár ennyit pörögni.
2022. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg anyádat hogy miért nem akarja kicseréltetni nem fogtok belehalni pár 1000 Ft-ba
2022. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon működőképes a család, ha ezen anyád hisztizik. :D
2022. júl. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Veszel egy zárat, csináltatsz hozzá annyi kulcsot, ahány ember jogosult oda bejárni és probléma megoldva.

Ugyanezt kell csinálni, ha albérlőt fogadunk, majd valamiért kitesszük az albérlőt az ingatlanunkból. Meg kell adni a megfelelő, új lakás kereséshez, kiköltözéshez szabott határidőt, utána zárcsere, amivel automatikusan együtt jár az új kulcs. Ha nem valami hiper-szuper kódkártyás, ultraspéci kulcs, akkor ez egy pár ezer forintos tétel. Ezt a saját biztonságunk érdekében mindig meg kell tennünk ha új embert fogadunk be.


Itt nem teljesen ez a helyzet, de annyiban azonos a dolog, hogy igenis kell egy új zár, amihez annyi db kulcsot kell csináltatni (másoltatni), ahány érintett van.


Más megoldást látatlanban nem lehet mondani. A kulcsok másoltatásának költségét meg vagy átvállalja valaki, vagy szét kell dobni (el kell osztani) egyenlően (vagy nem, ha az illető nagyvonalú, és azt mondja, hogy ő a 2/3-át vállalja), annyi ember között, ahány érintett. Pont.

2022. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!