Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen felnőtt lesz abból,...

Milyen felnőtt lesz abból, aki nem lázadt, hanem a szülei értékrendjének megfelelően igyekezett élni és lenézte a kamasz kortársait azért, mert ők lázadnak?

Figyelt kérdés
Van, aki ezen átment, és kijött belőle? Utóbbi alatt azt értem, hogy eléggé katasztrofális következményei lehetnek annak, ha valaki nem alakít ki saját értékrendet és közösséget magának, és elidegenedik a kortársaitól.
2022. júl. 20. 22:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Én nem lázadtam, nem éltem és élek a szüleim elvárásai szerint, nem néztem le a kortársaimat se régen, se most. Saját értékrendem ennek ellenére volt és van is, ugyanakkor mindig is elidegenedtem a kortársaimtól.


Ebből nem kell kijönni. Nincs miből. Éld úgy az életed, ahogy akarod vagy ahogy jónak látod, esetleg ahogy tudod.

2022. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem igaz. Ha azonosulni tud az értékrendjükkel, mert pozitív, akkor nem lesz hátránya. Attól senki sem lesz jobb és boldogabb felnőtt, mert "lázadt". Lehet megértő, rendes szülei voltak, nem érzett késztetést a figyelemfelkeltésre. Mai tiniket lenézi: hát valami nagyon el lett cseszve, valóban sok a selejt, de nem csak köztük, már az én korosztályomban is, pedig most lettem 30. Valamilyen szinten amúgy ez is egy egyfajta lázadás, hogy nem megy a tömeg után. Ha hasznos és pozitív irányba nem megy, meg egyenesen jó.
2022. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Hat én relatíve nem lazadtam, vagy csak csendesen a magam modjan, felnőtt létemre meg teljesen másképp csinálok mindent, mint a szüleim, vagy a kortársaim csinálnàk, átlaghoz képest jóval merészebb vagyok. Ezzel az a baj hogy a tinikori visszafogottság miatt sokan elkönyveltek hülyének, most meg nem értik mi van és sokan még mindig úgy kezel(né)nek.
2022. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Akkor olyasmi felnött lesz amilyenre a szülei nevelték.
2022. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen, nem azon múlik hogy hisztis volt-e kamaszként.
2022. júl. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Drakula ***** válasza:
58%

"ha valaki nem alakít ki saját értékrendet és közösséget magának, és elidegenedik a kortársaitól."

Én ki alakitottam a saját értékrendem is ehez nem kellett "lázadnom".

2022. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18%
Szolgalelkű, akinek egy szál önálló gondolata sincs. Mindig azt csinálja, amit mondanak neki.
2022. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna..
2022. júl. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

1-2-6-os válaszolók: akkor ti nem abban vagytok, amiben én, és ezért nem értitek a kérdésem és a helyzetem.


"Ebből nem kell kijönni. Nincs miből."


Neked nincs miből. Nekem van, mert nekem nem működik az életem, mivel féltem a szüleim értékrendjétől eltérő döntéseket hozni és a kortársaimhoz őszintén kapcsolódni, és a gimis évek után, amikor önálló életet kellett volna elkezdenem élni, nem tudtam, mi a teendő.


Nem az a kérdés, hogy mi van akkor, ha valaki nem úgy lázadt, hogy minden hétvégén a detoxban kötött ki és heroinistákkal bandázott. Nem ezt jelenti a lázadás. Az 5-ösnek üzenem, hogy nem is a "hisztizést". Egy kamasz attól kamasz, az az életfeladata, hogy elkezdjen a szüleinek ellentmondani és az övéktől eltérő identitást és értékrendet kialakítani, és ehhez legyen társasága. Ettől lesz később önálló, felnőtt ember, hogy ezzel elkezd kísérletezni és leválasztja magát érzelmileg a szüleitől.

2022. júl. 20. 22:56
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

9: Most akkor lényegében mit szeretnél tudni? Hogy milyen felnőt lesz abból, aki...? Nem tudhatjuk. Ezernyi variáció van, és egy számunkra teljesen ismeretlen embert ennyi leírásból (ha egyáltalán létezik) nem fogunk tudni megítélni. Elvileg Te vagy az. De téged sem ismerünk. Mi értelme ennek a kérdésnek? Vitatkozni szeretnél, ha rosszakat írunk rólad ismeretlenként? Vagy Ego növelést akarsz az alá-nyaló hozzászólásoktól?


Ha önreflexiót tartasz, akkor tanuld meg értékelni magad, mert te ismered magad. Ha nem tetszel önmagadnak, akkor változz úgy, ahogy gondolod. Ha nehéz, akkor az is a te feladatod nem másé. Nem óvodában vagy, itt nem kell már megfelelned senkinek. Ha meg úgy érzed, hogy igen, akkor ott a probléma.

2022. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!