Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan én reagáltam túl?

Komolyan én reagáltam túl?

Figyelt kérdés

Anyagi okokból kifolyólag még mindig a szüleimmel lakom, egy korábbi adósság miatt nagy szükségük van a fizetésemre röviden...


2,5 hónapja keresk munkát, interjú után nem hivtak vissza szerződtetni egyik helyre sem. Eladtam egy tárgyat, aminek az árából 2 000 Ft-ot a szüleimnek adtam, a másik felét viszont én félre raktam magamnak ( kemény 2 000 Ft szintén )


Azt tudni kell, hogy a keresetem teljes összegére igényt tartottak és el is vették. 1 Ft-ot nem láttam a 180 ezres fizetésemből...


Szóval a mai nap folyamán:


Amíg távol voltam, az anyám benyúlt a szekrényembe és megtalálta ezt a csekély összeget.


Mikor hazaértem, konkrétan számon kért, hogy ez honnan van...rám fogta, hogy biztos a nagymamám adta a pénzt, mire én tagadtam, nem hitte el, majd felháborodva tudakolta, hogy akkor mégis honnan szereztem...kénytelen kelletlen elárultam, hogy ezt az összeget kivételesen magam számára raktam félre.



Olyan felháborítónak éreztem, hogy ki kellett mutatnom a haragom, a döbbenetemet, hogy ezt az egészet megengedte magának az anyám...hogy ilyen szinten nem tisztel, nem tulajdonìt nekem szavahihetőséget...ez mentális/lelki bántalmazás. Mindig magyarázkodnom kellett kicsi koromnál fogva, mert mindig hazugsággal vádolt ok nélkül....borzalom.


Erre neki állt feljebb, hogy hadjam abba a hisztimet, mert rám hívja a mentőket és elvitet innen ( nekem tilos volt haragot mutatni mindigis, azért szorongok )


Jó megalázó...napi szinten kijut belőle 🙃


Most majd képzelődni fog, hogy nekem van dugi pénzem, és nem adom be a közösbe, nem segítek neki, nekik, meg sunyi vagyok ès a többi...legszívesebben kinyírnám magam



2022. júl. 5. 17:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Keress olyan munkát az ország másik felében, ami tud szállást biztosítani!
2022. júl. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Lónak a faxát az ilyen szülőnek. Én biztos nem segítettem volna az adósságuk törlesztésében, oldják meg, ha ilyenek. Azt a csekély összeget is a bankszámlára tettem volna. Szerintem sürgősen keress olyan munkát ami szállást is biztosít, szabadulj meg tőlük.
2022. júl. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
Jól mondják! Keress szállásos munkát, vagy keress valahol messzebb munkát és bérelj majd egy szobát!
2022. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
És te ezt tűröd? Költözz el, húzzanak el dolgozni!
2022. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
Költözz! Azonnal!
2022. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Ezek szerint a szüleid nem tudják visszafizetni, amit vállaltak és téged "köteleznek" rá????


Ezek után nem foglalkoznék azzal, hogy oldják meg a törlesztést, ez eleve az ö magánügyük lenne. Ha már kisegíted öket, akkor nehogy ök számoltassanak el a saját pénzeddel!


Fogd a cuccaidat és menj a saját utadra, ne foglalkozz velük.

2022. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Jezusom elveszik a teljes penzedet, abbol fizetik az adossagukat... fogd a cuccaidat es lepj le!
2022. júl. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem is tudom melyik rész döbbent meg jobban. Hogy veled fizettetik ki az adosagukat, hogy 2000 Ft-ot számon kérnek rajtad, vagy, hogy a teljes fizetesedet lenyúlták.

Jól írták, minél hamarabb húzz el onnan és vissza nézz!

2022. júl. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%
Mentális beteg vagy, hogy szerintük elvinne a mentő?
2022. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Szóval lopnak tőled, s te birka módjára tűröd...
2022. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!