Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha az anyum...

Mit tegyek, ha az anyum manipulál?

Figyelt kérdés

Elég sokk cikk van manipulációs technikákról, és manipulatív kapcsolatokról.

Példának mondjuk ez: [link]

Ahogy a "manipuláció következményei" részt olvastam, mind igaz.

Ilyen esetekben egy párkapcsolatnál azt javasolják, hogy vess véget neki.

De ő az anyám, ez azért elég más. Mit tegyek?

Nem hiszem, hogy szándékosan csinálja, de attól még szenvedek tőle.



2022. júl. 29. 17:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell, hogy elveszítsd, csak kezdd lazítani vele a kapcsolatot. Lehet, hogy lelkileg is elég (egyre inkább megtanulni figyelmen kívül hagyni a véleményét), de akár fizikailag is (ritkábban találkozni vele, csak akkor felvenni a telefont, ha jó passzban vagy, stb.).

Az legyen a szempont, hogy oké, hogy nem akarod őt elveszíteni, na de saját magaddal is legyél ugyanolyan jóban, mint vele, tehát legyél vele tisztában, hogy mikor manipuláció, amit csinál, és csak akkor hagyd (időnként, nem mindig), hogy megtegye, ha előre tudod, hogy utólag nem fogod megbánni, ha nem fogok később kitolásnak érezni saját magaddal szemben.

2022. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Azért nem akarom elveszíteni, mert szeretem, és ő is szeret.

Elég biztos vagyok benne, hogy nem szándékosan használja ezeket a technikákat, hanem ő is a saját gyerekkori traumáit viszi tovább. Viszont ettől még fájdalmas.

Tudom, hogy manapság az emberi kapcsolatokra is átterjedt az a hozzáállás, hogy ami nem jó, azt dobjuk el, de szerintem ez nem minden esetben jó tanács. Van amit lehet, és érdemes is meg javítani. Én legalábbis így gondolom.

2022. júl. 29. 21:54
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

"Elég biztos vagyok benne, hogy nem szándékosan használja ezeket a technikákat, hanem ő is a saját gyerekkori traumáit viszi tovább"


De bas*ki, aki nem ismeri fel saját maga, hogy xar viselkedésmintákat produkál, annak ugyan mindegy.


Én kb 30 éves koromig súlykoltam az anyámba, hogy változz basszus, mert olyan vagy mint az anyád és a te gyereked is utálni fog téged, ahogy te is utáltad a te anyádat.

Változott szerinted bármi is?

Nem! Csak rossabb lett, mert hogy mi hazudunk a testvéreimmel és ő nem is olyan, mint az anyja. De igen, pont olyan.


Aki 40-45 évig viselkedett és gondolkodott egy bizonyos módon, az már nem fog megváltozni.


Nem kell megszakítani a kapcsolatot, csak lazítani.

2022. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy ő a saját sérelmeiért áll bosszút rajtad, attól még te szenvedsz, ő rádtolja, hogy megszabaduljon tőle. Nem kell ennyire megértőnek lenni, mert ő vígan lubickol a nárcizmusban, míg te beledöglesz.
2022. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%
Döntened kell hogy hagyod tovább vagy igenis kemény leszel.
2022. júl. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

12-es Hány éves vagy?

Amit írtál alapvetően igaz, de nem mindenáron! És azt minimum fel kell mérni, hogy van ami nem a te problémád, és, ha megfeszülsz sem tudsz változtatni rajta. Ilyenkor kár várni a másik megvilágosodását, mert sosem fog eljönni!

2022. júl. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak egy cikket is elolvastál már az emberi viselkedésről akkor rég tudnod kell, hogy egy másik embert te nem tudsz megváltoztatni. Mérlegelsz, neked megéri vagy nem. Ha igen akkor elfogadod, hogy ő ilyen. Max. a következő akciójánál nem úgy reagálsz ahogy szoktál, hanem mosolyogsz egyet a bajszod alatt. Na, megint kezdi... Amúgy pedig pontosan tudja, hogy mit tesz, azt is pontosan tudja, hogy mi a célja vele. Megteszi mert megteheti.
2022. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"pontosan tudja, hogy mit tesz, azt is pontosan tudja, hogy mi a célja vele"

Messze nem mindenki ennyire tudatosan manipulatív azok közül, akik azok.

2022. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg azért manipulál, hogy neki legyen rossz? :) Pontosan tudja, elhiheted.
2022. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Arról beszélek, hogy nem tudatosan csinálja, tehát se nem azért, hogy jó legyen neki, se nem azért, hogy rossz, hanem olyasmi ez, mint amikor pl. álmodban átfordulsz egyik oldaladról a másikra: jobb lesz úgy, mert úgy kényelmesebb lesz, de mivel nem is tudsz róla, hogy átfordulsz a másik oldaladra, csak úgy megteszed, ösztönösen, miközben alszol, mégsem lehet azt mondani, hogy "azért csinálod, hogy...".
2022. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!