Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire volt rossz annak,...

Mennyire volt rossz annak, akinek kiskorában szétmentek a szülei?

Figyelt kérdés
Négy éves volt a kisfiam, amikor szétmentünk az anyukájával. Akkor látszólag jól viselte, de most 8 éves, és sokat beszél arról, hogy örülne, ha együtt lennénk, meg milyen jó azoknak, akiknek együtt vannak a szülei. Nekem azóta lelkifurdalásom van, hogy ez mekkora trauma neki, milyen hatással lesz rá. Arra nincs esély, hogy az anyukájával újrakezdjük, de normális a viszony. Aki átélt hasonlót, az hogy emlékszik vissza? Mekkora trauma ez? Mivel tudnék neki segíteni? Tényleg az lett volna jobb, ha a problémák ellenére is együtt maradunk? 36 f
2022. aug. 2. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
6 éves voltam, a húgom 3. Akkor xar volt, de jobb hogy így történt és nem hazudtak nekünk boldog házasságot a szüleink, miközben apám félre járt.
2022. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt trauma. Mondjuk apámról az az egy emlékem van, hogy totál bebacva jött láthatásra, nevelőapám meg mikor látta hogy "apuci" a lábán alig áll meg, annyira részeg, nem engedte a közelünkbe. Anyám is azért vált tőle mert részeges volt, és ha ivott bántott engem meg a tesómat. (Tesóm négy éves volt, én kettő amikor váltak)
2022. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd beletörődik. Nem könnyű neki,mert te és az exed vagytok a legfontosabbak az ő életében. Mindenesetre, ha megint ezzel jön, mindig közöld vele, hogy ez nem lehetséges, de ti mindig is szeretni és támogatni fogjátok. Lényeg,hogy érezze azt, higy szeretve van.
2022. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Érzi, hogy szeretve van, mindkettőnkkel jó a viszonya, imádjuk, de a kapcsolat nem működött, és volt oda-vissza megcsalás is.
2022. aug. 2. 12:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy picit off, de hidd el, még mindig jobb békésen külön lenni, mint veszekedve, rossz viszonyban együtt lenni.
2022. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5 éves voltam, soha nem veszekedtek a szüleim, csak anyukám úgy érezte, nem is haladnak sehova. Mindketten szinte azonnal megtalálták az új párjukat, akikkel azóta több, mint 30 éve élnek együtt, mindenkit szeretek, mindenki szeretett engem is, az ég egy adta világon semmi trauma nem ért, csak annyi, hogy kamaszkoromban herótom volt a kéthetente 3 óra BKK-MÁV-VOLÁN körtől.

A gyerekeimnek meg egyenesen szuper, 3 pár nagyszülő ugrálja körbe őket.

2022. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim 3 éves koromban mentek szét, olyan 12 éves koromig szomorú voltam miatta, azt akartam, hogy újra együtt legyenek

...de aztán felfogtam. Elmagyarázták miért mentek szét, elolvastam a bírósági papírokat is, megkérdeztem más rokonokat is és végül rájöttem, hogy tényleg jobb, hogy szét mentek.

A te gyermeked is felfogja majd, adj neki pár évet még.

2022. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Babusgatod te meg babusgatja az anyja hogy licitáljatok egymásra, és azt hiszi ezt a két babusgatást kapná egyszerre. Az én szüleim éppen azért nem váltak el mert én voltam a puffer. Ha valami tőlem tök független dolog miatt veszekedtek és már-már csak pillanatok kellettek volna hogy egymásnak menjenek akkor hirtelen szóbakerültem (pl" a gyerek is azért kapott 2 hete 4esnél rosszabb jegyet x tárgyból mert nem kérdezted ki doga előtt"..." de te sem") akkor egyszer csak rám került mindkét célkereszt, elvertek, leeresztették a gőzt. A következő nap pedig már úgy emlékeztek hogy minden oké csak a nyavalyás gyerekre olykor oda kell hatni mert veszekedést szülnek a dolgai.
2022. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 7 voltam mikor válni akartak, de miattam együtt maradtak még 13 éves koromig. Akkorra már nem győztem könyörögni hogy a piás anyám takarodjon már el az életünkből.
2022. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg békében válnak el bár az sem jó, de elgalább a gyerek nem lesz a " háborús csatatér " helyszíne.
2022. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!