Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire volt rossz annak,...

Mennyire volt rossz annak, akinek kiskorában szétmentek a szülei?

Figyelt kérdés
Négy éves volt a kisfiam, amikor szétmentünk az anyukájával. Akkor látszólag jól viselte, de most 8 éves, és sokat beszél arról, hogy örülne, ha együtt lennénk, meg milyen jó azoknak, akiknek együtt vannak a szülei. Nekem azóta lelkifurdalásom van, hogy ez mekkora trauma neki, milyen hatással lesz rá. Arra nincs esély, hogy az anyukájával újrakezdjük, de normális a viszony. Aki átélt hasonlót, az hogy emlékszik vissza? Mekkora trauma ez? Mivel tudnék neki segíteni? Tényleg az lett volna jobb, ha a problémák ellenére is együtt maradunk? 36 f
2022. aug. 2. 11:57
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Az én szüleim már akkor szétmentek mikor meg sem születtem, így talán kicsit más a helyzet, de emiatt sokáig úgy éreztem döntést kell hoznom hogy ki a fontosabb. Ezt senki nem erőltette, nem veszekedtek rajtam, nem volt uszítás. Egy gyerek nem képes megérteni miért van ez, csak azt látja hogy mások mindkét szülővel lehetnek egyszerre.

Sokat segített, hogy erről anyukámmal tudtam beszélgetni, nem bántott miatta soha. Szerintem ezen kívül nem sok mindent lehet tenni, esetleg ha kényelmetlen neki hogy veletek beszéljen erről érdemes nevelési tanácsadóhoz vagy pszichológushoz fordulni, mert ott egy objektív véleménnyel találkozik.

Persze azóta már jobban átlátom a dolgokat így felnőtten, de egyértelműen hagyott nyomokat.

2022. aug. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó ez így, örülj neki. Azért vágyik a gyerek arra hogy újra együtt legyetek, mert mindkettőtöket szeret, egymással nem harcoltok, nem lát problémát egyikőtokkel sem, normális a viszony. Az még nem érti meg hogy ez kevés ahhoz hogy együtt legyetek. Majd később megérti.

Ismerek olyat akik a gyerek miatt együtt vannak 15 éve, de mindkettő jár oda ahová akar, csak lakótársak. A gyerek boldog, ők nem annyira.

Olyat is ismerek ahol elváltak mert folyamatos orditas és alkohol volt, ott ez volt a jó döntés.

Ti is jól döntöttetek, nincs ezzel gond, csak a gyerek ezt meg a maga szintjén látja

2022. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%

Lett volna, lett volna... mindegy, mi lett volna. Vagyis nem is, tudod mi lett volna? Ti sokkal boldogtalanabbak lettetek volna, a gyerek pedig sokkal kevésbé látott volna jónak titeket.

4 éves voltam mikor elváltak a szüleim, előtte nem tudom mióta - talán amióta az eszemet tudom - síri hangulat volt. Nem ordítozás, nem verés, csak az a hullaszagú, feszültséggel, kiábrándultsággal és sérelmeket teli, életutálós hangulat. Soha meg sem fordult a fejemben, hogy újra együtt lehetnének, és hogy az jó lenne. Igaz, az apámmal nem volt olyan szoros kapcsolatom, a "gyerek az asszony dolga" elv szerint nevelkedtünk (én és a 2 évvel idősebb nővérem), válás után foglalkozott velünk jobban, mikor 2 hetente hétvégén ő volt velünk. Akkor azért kitett magáért, kirándultunk, fociztunk, kempingeztünk.

Beszélgess a gyerekkel a szerelemről, kapcsolatról, válásról, hogy te és az anyja hogy élitek/éltétek meg ezeket, hátha jobban megérti, hogy ti is emberek vagytok, és nektek így jobb. Nem olyan kicsi már, és talán többet képes megérteni mint gondolod.

2022. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 voltam amikor váltak a szüleim, így semleges, a nővérem 8 volt, ő még most is húzódik az apánkhoz, pedig ennek 31 éve
2022. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!