Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon mi lenne a jó döntés?

Vajon mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz.


Szóval 30 éves vagyok. 4 éves korom óta él nevelőapámmal anyám.

Míg gyerek voltam, úgy havi 1x leitta nevelőapam úgy magát, hogy agresszív lett. Ekkor engem mindig maradandóan megvert, valami mondvacsinált okból. Stresszlevezetés. Anyám ezt végignézte minden alkalommal, szó nélkül.


Mikor kamasz lettem, onnantól ezek a fizikai bántalmazások elmaradtak. Verbálisan viszont kaptam. Nem keveset.

Anyámat verte itt már inkább.


23 éves voltam, mikor kitudtam szakadni ebből a közegből. Addigra ezek a kitörései nem havi 1, hanem havi 2-3 alkalommal voltak már.


Mikor elköltöztem egy vita alkalmával (üres zsebbel), anyám csak annyit mondott, hogy jól teszem, éljem az életem nyugodtabban.


4 évig nem is mentem haza. Anyámmal messengeren tartottuk a kapcsolatot és ennyi. Én nem mentem, ő meg nem jöhetett, nevelőapám megtiltotta neki.


Megszületett a fiunk, az kezdte el törni a jeget. Akkor mentem haza először. Úgy nézett ki, rendeződnek a dolgok. Vagyis én és anyám/nevelőapám fele. Anyám és nevelőapám közt már szinte napi szintű a veszekedés, sokszor tettlegesség.


Azt hozzáteszem, 3 tesóm lett nevelőapámról. Hugom elköltözött 18évesen otthonról, ő azóta nem volt otthon, 7 éve. Ő is csak anyával messengeren beszél.


Egy fél éve nyúzzuk anyát, szakadjon ki ebből a fertőből, ami náluk megy. Váljon el, éljen boldogan, ne elnyomásban.

Konkrétan meg van szabva hova mehet (pl nem dolgozhat), mire költhet, mit főzhet, stb.


Végre úgy nézett ki, hogy hatottunk rá. Beadta a válópert 2 hete.


Erre ma mi van?! Elmentek közösen nyaralni, 4en, a 2 kisebb tesómmal, mint egy boldog család. Ma jöttek haza, majd anyám fogta, és visszavonta a keresetét, mégse akar elválni.


Férjem határozottan kéri, függesszek fel anyámmal minden kapcsolatot. Ha neki ez az elnyomás kell, csinálja. Valahol megértem férjemet, mert sokat aggódom anyámon.


De mellette ott van, hogy csak ő(k) az egyetlen rokonaim. Csak az anyám. Mióta megvannak a gyerekeink, ő az egyedüli, akire tudom bízni őket. Fiam imádja a mamát is (másik mamával nem tartjuk a kapcsolatot), tesóim is. Emiatt én nem szakítanék meg mindent.


Egyszerűen nem tudom anyám miért ilyen naív. 26 éve viseli ezt el. Mostmár napi szinten.



Emellett nevelöapám kisemmizte. Egy 40milliós házat ( a szülői házunkat) eladatta vele. Cserébe az ő nevére vettek vidéken egy házat, a különbözetét pedig elköltötte. Most az a legújabb, hogy azt a házat a 2 kistesóm nevére iratja, anya nehogy a bírósággal saját részt szerezzen, illetve én és a nagyobbik hugom véletlen se örökölhessünk.


Mit tennétek?


2022. aug. 5. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Téged vert a mostohaapa, erre a saját gyerekeidet odaadod vigyázni rájuk?
2022. aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam le, hogy csak akkor megyünk, ha nevelőapám jincs otthon.
2022. aug. 5. 10:59
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz helyzet. Sajnálom hogy anyukád ennyibe buta. Ebbe a pocsék kapcsolatba egyetlen gyerek se kellett volna... Én azt mondom néha beszélj vele hogy ne szakadjon meg teljesen a kapcsolat. De tarts távolságot.
2022. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
9%
tl;dr
2022. aug. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
A férjednek teljes mértékben igaza van. Be se lépnék abba a házba többé.
2022. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

A férjeddel értek egyet.


Mi az, hogy csak ő (anyukád) az egyetlen rokonod? A férjed szüleivel miért nem tartjátok a kapcsolatot? Ők is ilyen zűrős emberek? Apukáddal sincs kapcsolatod?


De ha másokkal nem, legalább a húgoddal tarthatnád a kapcsolatot. Ő is ugyanúgy elmenekült az otthoni "családi idillből", szóval hasonló gyerekkorotok volt, hasonló életetek van, biztos megtalálnátok egymással a közös hangot. És ha a kisebb testvéreitek megnőnek, velük is tarthatnád a kapcsolatot, mert biztos jólesne nekik egy kis lelki támasz a nővérüktől egy ilyen családból kikerülve.

A gyerekvigyázásra meg keress bébiszittert, az a tiszta ügy.

Anyukádat hagyjad. Ez egy kétszemélyes játszma anyukád és nev.apád között. Ha nekik így jó, akkor legyen így.

2022. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%

Mindenki azt fogja mond anyukádat hagyd ott, ők valószínűleg nem voltak még elnyomott kapcsolatba. Nem egyszerű kilépni belőle, valóban van, hogy segítség kell. Ezért most biztos lepontoznak majd.


Szerintem hívd ki a rendőrt, ha tudod, hogy épp veszekednek.

2022. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6!

Apukám 3 éves koromban meghalt. Az ő részéről a rokonság kijelentette 4 éves koromban, hogy tovább nem tartanak rám igényt, mivel anya újra kapcsolatot létesített.

Férjem apukája meghalt fél évvel az elött, hogy férjem megismertem. Anyósommal összesen 4x találkoztam a 6 évünk alatt. Ez is sok volt.


Hugom kinn lakik németbe. 1 evbe 2x jön magyarba haza, vele úgy havonta beszélek. Főképp anyáról.

A kicsik még 12-14 évesek. Totál más világ mint annó mi. Szökőévente ők eljönnek hozzánk, ami abból áll, én próbálok ptogramokat kitalálni, beszélgetni... őket semmi nem érdekli, 90%ban a telefont nyomják.


7! Nem élek velük, igy foggalmam sincs mikor veszekednek. Anya amúgy kb 3-4 havonta kihívja a rendőröket veszekedésnél.

Mindig ugyan az a vége. A rendőrök elmondják ejnye bejnye, többet nem tudnak. Ha anya akarja, feljelentést tehet naluk. Sose tesz. Nevelőapám megígéri, hogy viselkedik, majd mikor elmennek, folytatja tovább.

2022. aug. 5. 12:59
 9/20 A kérdező kommentje:

Ja és hozzáteszem.

Anyukám tanult, 2 diplomás. Egy multinál osztályvezető.

Nevelőapám villanyszerelő vállalkozó. Jól megy neki.

Elit kertvarosi negyedben élnek egy nagyközségben.

2022. aug. 5. 13:08
 10/20 A kérdező kommentje:

*multinál dolgozott a kicsik elött. Azóta otthon van.

Bocsanat az elírásért

2022. aug. 5. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!