Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek mérgező anyaval van...

Akinek mérgező anyaval van dolga, mit tettetek felnottkent?

Figyelt kérdés
2022. aug. 7. 14:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm látogatta a böriben. De az már régen volt.

Nem vagy valami szószátyár. Mi a gond?

2022. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig távolságtartó, bunkó, elutasító voltam vele tini koromtól (ő is folyton kritizált, ideges, feszült volt), amitől lelkiismeret furdalásom volt, de nem tudtam közelebb engedni, mert sosem mutatta meg, hogy kell normálisan, nyugodtan beszélni úgy, hogy nem kell attól félni, mikor fitymálnak le épp. Pár éve alig beszélek vele, és többször mondtam, hogy nem szeretnék találkozni. Bár van hogy lelkiismeret furdalásom van, és lefutom a "kötelező kört", ami nem lenne kötelező persze. Elmentem pszichológushoz. A kapcsolataimban csináltam sok olyan dolgot, ami az általa adott mintákból jött, sértő, kellemetlen, lealacsonyító stb. a másik félnek, ezen akarok változtatni.
2022. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Csak az o allaspontja a jo, ha nem azt csinalod, amit o gondol, sarba tipor, ugy beszel veled, mint a kutyaval, csak az o elkepzelese a jo. Mindig rideg termeszetu volt.
2022. aug. 7. 14:44
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Keveset találkozom vele.

Ugyanaz volt, mint az előttem szólónál.

Külföldön vagyok, szóval nem látom gyakran.

Most épp otthon voltam, 4 éve nem látott, s mit kaptam? Folyamatos szidást, fejenre tojást.

S akkor csodálkozik, hogy soha nem -beszéltem meg vele semmit.

(Nem miatta megyek haza, hanem a város, környék, stb miatt..)

2022. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Amint nem szorultam rá, se anyagilag se lakhatás stb. megszakítottam a kapcsolatot vele. Vissza hallom, természetesen ő szerinte én vagyok a hálátlan, és mindenért hibás, pedig ő becsülettel felnevelt... Blabala
2022. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nagyon minimális a kapcsolatunk. Néha van családi közös program, de akkor sem keresem a társaságát.
2022. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Megszakítottam vele a kapcsolatot.


Szerintem tényleg mérgező szülővel nem lehet mást tenni, ő soha nem fog megváltozni, csak mérgezi majd az életed folyamatosan.

2022. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem fog megváltozni az ilyen. Egyszerűen úgy érzik, hogy ők mindent jól csináltak. Egy csepp önismeret, sem beismerés nem létezik náluk. Mérlegelni sem tudnak soha, hogy esetleg az adott konfliktus éppen miattuk van. Neem. Mindig más a hibás.
2022. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele sokat beszélni.
2022. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

5ös, én megkaptam, hogy én nem tudom, mi a szeretet, bezzeg ő mennyit tett értünk, mert csinált nekünk kaját.

Amit senki se várt el tőle (20on èvesen is elémrakta a reggelit, amit odalökött, s a mai napig úgy adja elő, hogy azt mi elvártuk. Várta a halál de neki a mártírkodás a lételeme.

Soha, semmit se lehetett neki elmesélni, gondokat megosztani, "nem érek rá, mosogatók " volt a mantra.

Most otthon voltam, mondom, voltam ilyen városnéző kisvonaton "jó,hát azt csinálsz, amit akarsz", volt a reakció.

Elkezdtem mondani neki valamit, ideges hangon "jójójó", ennyi.

Nem érdekli semmi se a gyerekeivel kapcsolatban.

A téma egész életemben az volt, hogy mennyit dolgoznak a munkahelyen kívül,most 70 évesen se tud másról beszélni.

Az érdekelné, ha azt mesélném, hogy 16 órát kapáltam. Mondjuk, akkor meg az lenne, hogy bezzeg a mostohaapám 18-at..

2022. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!