Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes felnôttként pszichológ...

Érdemes felnôttként pszichológushoz forduljak ha apám feltépte a gyerekkori sebeimet? Szerintetek igaza van apámnak? 25/N

Figyelt kérdés

Amióta kikerültem otthonról nem tartom a családommal a kapcsolatot lassan 6 éve.

Szokásos hátrányos helyzet, röviden annyi hogy nem volt jó gyerekkorom

sokat vertek és szóban is sokat megaláztak.

Apám lassan két éve börtönben van és megírtam neki hogy megbocsátok neki a történtekért.Egy rövid időre beadtak egy gyermekotthonba és megírtam neki hogy képes vagyok ezen is túl tenni magam.

Azt hozzá kell tenni hogy én és a nővérem a nagymamámnál nevelkedtünk neki új házassága lett,lett két féltestvérem de ők külön éltek.

Problémás gyerek voltam anyám idegrendszerét örököltem aki mentális beteg.Nem bírtak velem állítólag azért adott be a nagymamám és apám oda.

Apám engem hibáztat, be akartam menni hozzá látogatásra de megüzentette a nagymamámmal ha csak azért akarok bemenni hogy a múltról veszekedjünk ő akkor nem vár be.

Nem veszekedni akartam ,le akartam zárni a múltat ,de ő ezt így fogta fel.

Illetve írt nekem egy levelet amiben megírta hogy nincs miért bocsánatot kérnie, és hogy én tehetek róla amiért oda kerültem ,emlékeztetett rá hogy amikor a mamámmal összevesztem gyerekkoromban én hívtam fel hogy vigyen be oda.

Naiv voltam nem mertem azt kérni hogy vigyen magához mert a felesége engem és a nővéremet is ki nem állhatja a mai napig.

Engem szégyenl a legjobban mert nem értettem meg a család egységét és fáj neki hogy az idegeneket jobban szeretem a családomnál.

Egyszóval nem azt a választ kaptam amire vártam.

Nyílván én is hibás vagyok de még lehetőséget se kapok a dolgok tisztázására.

Hetek óta rosszul érzem magam álmomban kiabálok a párom szerint és napközben rossz hangulatom van

Segíthet-e ezen egy pszichológus hogy lezárjam a múltat?



#apa-lánya konfliktus #Lezáratlan kapcsolatok
2019. aug. 6. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Segíthet.


Épeszű ember olyannak irja, mondja, hogy megbocsat, aki bocsánatot kér tőle. Apad nem kért bocsánatot. Nem ő tépte fel a sebeidet, te magad csináltad.

2019. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom.

Ezt sajnos saját magamnak csináltam,de még egyszer nem esek ebbe a hibába sőt már soha..

2019. aug. 6. 10:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Segíthet feldolgozni is, és abban is, hogy elfogadd, hogy ezt apukáddal nem fogod tudni megbeszélni. Nem lehet rákényszeríteni. De enélkül is túl lehet lépni a múlton. Szóval szerintem érdemes segítséget kérni szakembertől, hiszen egyedül nem sikerült feldolgoznod.

Egyébként a legtöbb ember nem szeret a múltról, a múltbéli hibákról beszélni. Úgyhogy nem tudod bevonni azt ilyenbe, aki nem akarja, te hiába vagy nyitott az ilyenre.

2019. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
az én gyerekkorom is hasonloan válságos volt viszont én nem szoktam szemrehányást tenni senkinek sem emiatt de bánt mai napig. szerintem én is szakembert fogok felkeresni.
2019. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Négyes nem tettem szemrehányást, de a tények attól még tények maradnak.Ha nem mondod ki akkor is igaz.

Nem ítélkezhetünk a másik fájdalma felett..sajnálom h neked is rossz gyerekkorod volt

2019. aug. 6. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
ja nem itelkezni akartam a hozzaszolasom nem a te tortenetedre ertendo hogy te hogyan reagalsz ra en tiszteletben tartom. nem surun szoktam hasonlo tortenettel talalkozni mint az enyem es meglepodtem. kivanom a legjobbakat neked remelem lelkileg rendbe jossz !:)
2019. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval egyetértek.


Miért nem zárod már le a múltat, és nézel előre?


Elég értelmes embernek tűnsz, mi lenne, ha a saját életedet alakítanád úgy, hogy jó legyen?


Írtad, hogy nem tartod a kapcsolatot a családoddal. Akkor miért nem hagyod így? Ha egyszer nem szeretnek, nem hiányzol nekik, akkor miért kell erőltetni a kapcsolatot, és problémákat gyártani magadnak? Most őszintén: kell neked egy börtöntöltelék apa, aki ráadásul teljesen téged hibáztat? Mire? Hogy tovább alázzon?


Szakadj le róluk, és élj rendes életet. A sajátodat!

2019. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De parsztok itt egyesek! Nem igaz,nem te tépted fel a régi sebeket te csak tisztázni akartad a dolgokat és végleg szakítani a multtal ami csodás is lett volna.Szerintem menj pszihologushoz,segithet feldolgozni és azt mondom,többé ne próbálj semmit.Hagyd úgy ahogy van mert apád nem ér egy kalap kakát.Soha többé ne vedd fel senkivel a kapcsolatot,szabadulj meg tőlük végleg és minél hamarabb próbáld elfelejteni.Sajnálom hogy így kellett felnőnöd...ha szeretnél írj rám szívesen meghallgatlak,nekem is van egy szép sztorim...nekem is van feldolgozni valóm.Megértelek ;)
2019. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nézzük a száraz tényeket:

A gyermekért a szülő felelős. Ha nem képes ellátni, az nem a gyermek hibája. Ha a gyermek mentális problémákkal küzd, az sem a gyermek hibája. A gyermek nem tehet arról, amit apád vádként felsorolt, magyarul nem te vagy a hibás.

De amúgy ezek a férgek mind ilyenek. Anyám eldobott. Szerinted kit okolt ez miatt?? 😀 Szerinte négy évesen nem voltam elég szerethető és ő tényleg azt hiszi mai napig, hogy én vagyok a hibás azért, mert lelépett 😀

Tudod mi segített? A saját gyerek. Ugyanis megtudtam milyen érzés anyának lenni és akkor már tudtam, hogy nem én voltam a hibás (igen, sajnos ezt elhisszük), hanem ő bukott meg mint anya és mint ember. Ahogy az apád is. Tényleg hidd el, hogy nem te vagy a hibás, hanem ő a gerincetelen féreg. Cserben hagyott téged. Nem apa. Nem érdemelt meg téged egyáltalán.

2019. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem fog tetszeni, amit írok, de elgondolkodhatsz rajta.

Szerintem apád nem tépte föl a gyerekkori sebeidet. Hogy igaza van-e, azt CSAK a te által leírtakból nem lehet megtudni.

A pszichológus, akit TE fogadsz fel azért, hogy rajtad segítsen, az nem fog az objektív helyzettel, körülményekkel törődni, mert csak csak azért fizetsz neki, hogy neked tegye érthetővé, elfogadhatóvá a megélteket.


Eleve nekem nem világos, hogy miért a börtönben -ahol apád eleve kiszolgáltatott helyzetben van- akartad "lezárni a múltat". Miért nem lehetett megvárni, amíg egyenlő alapokon lehet leülni vele?

Attól függetlenül, hogy miért és mennyi ideig van bezárva.

2019. aug. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!