Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, hogy az anyám...

Úgy érzem, hogy az anyám jobban szereti a sógornőmet, mint engem? Ez valós lehet? Háttérben érzem magam.

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy az anyám jobban segíti a sógornőmet, többet törődik vele, mint velem. Ráadásul hozzá hasonlítgat. A sógornőm 4 éve egy párt alkotnak az öcsémmel. Azóta háttérben érzem magam.

Ha valami segítség kell nekem, vagy az anyámmal szeretnék menni valahova és pont akkor jut eszébe a nagyságos sógornőmnek, hogy lepasszolják az unokát, akkor biztos, hogy neki fog ugrani. Mellesleg az unoka heti 4-5 délelőttöt biztos a nyugdíjas anyámmal van, mert szerencsétlen gyesen lévő menyének mindig fontosabb dolga akad (barátnők, körmös, edzés). Az anyám is fáradt az unokától, de hadd kapcsolódjon ki a menye véleményt osztva a elvállalja. Meg azért, hogy ne legyen harag.

Most hozzájutott egy kis pénzhez az anyám és a sógornőm azonnal benyögte, hogy fel akarja újítani a gyerek szobáját, mindet neki adta. Pedig nálunk is lenne mit csinálni a lakásban, de nem kaptunk semmit.

Ráadásul folyton azzal vagyok nyaggatva, hogy én mikor szülök már végre. Megjegyzem, hogy nemrég lettem menyasszony és egy éve ismerem a páromat, de olyan fél éve ezt nyomatja, hangoztatva, hogy a sógornőm az bezzeg szült!

Ha valamiben nem értünk egyet, mindig a sógornőmnek van igaza. Mindig az ő akarata, ő kényelme az előrébbvaló. Na meg úgy beszél róla, mintha a lánya lenne. Úgy érzem, hogy az anyámnak fontosabb a sógornőm, mint én. Ő az etalon én meg a szerencsétlen második.


2022. aug. 12. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Jesszus, ne féltékenykedj már. csak úgy süt belőled a lenézés, nem is csoda ha anyád a sógornődhöz húz.
2022. aug. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Hát gondolom pont emiatt kedveli jobban mert tlejesen más termsézet.
2022. aug. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom, a két gyereke közül is az öcsikét szereti jobban, részben ezért ez a megkülönböztetés. Ráadásul a "menye" megajándékozta egy unokával. Ez mindenkinél kiverné a biztosítékot, de sajnos nem tudsz rajta változtatni. Lehet, ha gyereked lenne, a két unokáját ugyanígy megkülönböztetné.
2022. aug. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Katona Dius ***** válasza:
85%
Sokaknál,ha van unoka,az döntő érv mindenre. Azt kell segíteni,akinek gyereke van,mert az jobban rá van szorulva. A gyerekes kap több pénzt anyukától,több cuccot,a nem gyerekes le van szarva,az oldja meg. És mielőtt valaki azt hiszi,irigykedek,nem. Férjemmel most tervezzük a babát,anyósom oda meg vissza van. Férjem húgát és öccsét jelenleg le se szarja, ami nekem nem nagyon tetszik,mert mind a kettőt nagyon kedvelem és szerintem ez nagyon nem oké. Pénzzel nem fog tudni támogatni minket,mert nem nagyon van neki,amúgy se fogadnánk el. De már tervezi,hogy mennyit lesz nálunk,mennyit fog babázni,hogy majd szinte ide is költözik. Ha rajtam múlik biztos,hogy nem. Férjem is próbálja leállítani,hogy már most felejtse el. Egy városban lakunk,nem is túl messze,ha akar jöjjön,de ide nem költözik.
2022. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos igen, az unoka az mindent visz.

Nálunk pont, hogy a sógorom és sógornőm voltak a figyelem középpontjában, mert szép nagy esküvőt tartottak, a lány jómódú volt stb.

Ez egészen addig tartott, míg 6 évvel később megszületett az én gyerekem, (náluk nem született gyerek). Na akkor pertut ittak velem, hirtelen családtagnak számítottam (már 8 éve voltunk együtt:D)

De ez anyósom volt nem a saját anyám szerencsére...

2022. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, az unoka. De tulajdonképp az anyám már panaszkodott nekem, hogy jó lenne ha kicsit kevesebbet jönne az unoka, vagy az anyukájával/apukájával együtt, mert ő már idős, egyedül él és eléggé le tudja fárasztani. (20 hónapos kisfiú)

Bezzeg szemtől szembe azonnal ugrik a sógornőmnek. Ő az első.

Mi is szeretnénk babát, de nem most. És ezt az anyám is megérthetné. Érdekesmód, köztem és az öcsém között nem láttam ilyen nagy különbségeket. Nem volt egyikünk sem jobban megsegítve, csak mióta az öcsém házas, meg gyereke van, így azt érzem, hogy a sógornőm provokálta ezt ki, pláne, hogy neki ugrik folyton az anyám és neki adja a pénzt, nem is az öcsémnek.

2022. aug. 12. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!