Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a párom nem...

Normális, hogy a párom nem akar anyagi segítséget kérni a szüleitől?

Figyelt kérdés

22/f a párom ès egyetemre jár, viszont ott akarja hagyni, mert már anyagilag nem bírná. Mondtam neki, hogy kérjen segítséget a szüleitől, de hallani se akar róla, mert fél attól, hogy később azt kell hallgatnia, hogy az ő segítségük nélkül nem sikerült volna.

Nem értem. Nálunk alap, hogy segítenek minket a szüleink, főleg, ha tanulásról van szó.



2022. aug. 16. 07:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tudja, hogy úgysem kapna segítséget. Nem feltétlenül tudja minden család támogatni az egyetemista gyerekét. Én is azt mondtam a barátaimnak, hogy azért dolgozok, mert nem akarom a szüleim segítségét. Pedig igazából csak tudtam, hogy 5000 Ft sem tudnak adni.
2022. aug. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Vannak ilyen szülők. Én sem kérek és kérnék anyámtól semmiféle nagyobb összegű segítséget, meg amúgy sem, mert konkrétan 25 évesen is azt hallgatom, hogy ő felnevelt és mennyi pénzt áldozott rám. Arról ne is beszéljünk, ha hónap végén meg szorulok és csak egy 10-est kérek tőle, nyögve nyelősen ad, de fizukor már kb b*szogat, hogy mikor adom már meg :D

( 2 gyerekem van, nem magamra költöm, ellenben ő minden hétvégén oda van valahol áztatni seggét, meg heteket nyaralgat, amivel nincs gond, csak számomra érthetetlen, hogy a saját gyerekétől meg sajnálja azt a 10 ezer forintot)

Én ebből csak tanultam, soha nem leszek ilyen anya :)

2022. aug. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ő szüleit ő ismeri jobban. Biztos nem véletlen fél ettől.
2022. aug. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Megmondta, hogy miert nem, neked ennyi miert nem eleg? Nem minden csalad egyforma, kar a tiedbol kiindulni.

Arra probald inkabb rabeszelni, hogy ne hagyja ott. Marmint ha tenyleg csak a penz az indok es nem csak valami kifogas reszerol, mert amugy mondjuk nem is akarja egyaltalan folytatni.


Lehet passzivaltatni is, de diakhitelt is felvehet.

2022. aug. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
2es, szerintem pont elég, hogy 2 gyerekkel a nyakán vagy. Befogadott.
2022. aug. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

5! Te amúgy miről hallucinálsz? :D

Már réges-régen külön élek a férjemmel, saját házban. :D

Csak mivel jelenleg nem vagyok keresőképes sajnos, így néha elég necces mindent megoldani 1000.-os kenyér árak mellett és szökő évente mertem kérni egy 10-est fizu előtt egy héttel, hogyha szükséges legyen mihez nyúlni pluszba :D

Nem baj, majdnem sikerült; legközelebb hátha összejön 🤷🏼‍♀️

Csak ez a sok hülye ne okoskodna annyit 🤦🏼‍♀️

2022. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugy sem kapna akkor teljesen mindegy.
2022. aug. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
"Nálunk alap"... el kell keserítselek, de fogalmad sincs a világról és az emberekről.
2022. aug. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

"Csak mivel jelenleg nem vagyok keresőképes sajnos, így néha elég necces mindent megoldani"


És a férjed?

2022. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, mennyi van még hátra. Diákhitel megfontolandó, ha más megoldás nincs, és megéri a szak meg a már befektetett munka. Ha nem akar kérni a szüleitől, annak oka van, ne erőltesd!
2022. aug. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!