Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elfogadom a segítségét,...

Ha elfogadom a segítségét, továbbra is irányítani akar majd, ha a saját lábamra állok, hátat kell neki fordítanom, hogy lehetne kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Most fogok csak érettségizni, de már ettől zeng a ház. Hogy ha felvesznek egyetemre (ami még nem is biztos), akkor milyen szakot jelöljek meg első, második helyen (persze ezt majd kijátszom, akar a nyavaja pszichológus lenni), és terveket szövögetnek arra az esetre, ha nem vesznek fel államilag támogatottra (kitűnő vagyok, 60 pluszpontom is van... valamelyikre csak felvesznek, ha az érettségit jól megcsinálom), hogy ha felvesznek kollégiumba, ha nem vesznek fel kollégiumba, stb.


Ezzel az a baj, hogy azzal, hogy támogatnak anyagilag, jogot formálnak arra, hogy beleszóljanak mindenbe. Úgy értem, MINDENBE. Kollégista vagyok, és anyukám ve akart helyettem pakolni beköltözéskor, minden hétvégén haza kell járnom (2 átszállás, 4 óra út háztól házig), ne írjak színes tollal, mert hogynézmárazki, miért nem fogom össze a hajam, miért hátratűzve hordom, stb.


Gondoltam finoman szólok, hogy az egyetem alatt (ha felvesznek), nem szeretnék minden hétvégén hazajárni, sőt, Bp-n maradnék nyáron is. Mert ott nekem JÓ. (meg mondjuk mert ott eddig még mindig simán találtam munkát) Erre teljesen kiakadtak, hogy én is olyan leszek, mint az összes városi, hogy gondolom, nem arra nevelték ők a gyereküket, hogy itthagyják a gyökereket, mi lesz a következő, külföldre megyek???


Tényleg, én kérek elnézést, hogy véleményem van meg elképzelésem az életemről, és hogy nem egy 600 fős kelet-magyarországi faluban akarok élni anyám házában, közmunkából életem végéig.


Most azt is a fejemre olvasták, hogy mennyibe kerül a r.hadt vonatbérletem a koliig. Mint már mondtam, ha nem kellett volna minden hétvégén hazajárnom, a bérletre se lett volna szükségem.

Mit csináljak? Ha most nem állok a sarkamra, akkor majd az egyetemi költségekkel fognak zsarolni, de minden hidat se akarok felégetni.

18/L


2014. aug. 16. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha államira felvesznek, akkor diákmunkával + majd később ösztöndíjjal "nem lesz szükséged" az anyagi segítségre, mert ha nehezen is, de boldogulni fogsz. Hidd el, nem nagy ár a nyugodt életért és a "friss levegőért" cserébe.

Sajnos ilyen szülőknél nem nagyon működik az, hogy együtt működsz valamilyen szinten, de éled az életed mellette, mert úgysem fogják hagyni, és kikészítenek majd, amennyire csak bírnak.

2014. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező azért nyáron albit fizetni pluszba elég luxus, persze ha te kitudod fizetni akkor jó csak akkor is lenne jobb helye amivel előbbre is jutnál. Különben meg 1,5 még annyi minden változhat, hogy csak na.
2014. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Végig dolgozom 2 éve, suliidőben iskola után, szünetben 8 órában, a pénz egy részét hazaadtam, volt, amit elköltöttem (telefonra, szórakozásra, ruhára), de egy szép összeget sikerült félretennem, szóval éhen nem halnék, csak még az életben szeretnék hazamenni, szeretném, ha a gyerekeimnek szerető nagyanyjuk lenne... Szóval jó szájízzel szeretnék elköltözni, mert hogy el fogok, azt már eldöntöttem.
2014. aug. 16. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

18 éve vagy, ilyen korban mindenki "szabadságra" vágyik. Vannak szülők akik lazábbak, vannak akik jobban ragaszkodnak gyermekeik közelségéhez, egy biztos: rosszat egyikük sem akar. Nyilván Neked most kellemetlenül hat ez az egész, de gondolj arra, mindeddig Te mennyi "kellemetlenséget" okoztál szüleidnek és mégsem dobtak az utcára.

Könnyű valakit úgy szeretni, hogy csupa kellemes, kedvező dolgot tesz nekünk. Viszont vannak helyzetek, mikor el kell tudni viselni mások számunkra nem éppen jó döntéseit, cselekedeteit. Főként ha a szüleinkről van szó. Néha áldozatot is hozunk azokért, akiket szeretünk.

De le is lehet lépni...

2014. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha komoly egyetemre mégy, akkor nem tudsz mellette dolgozni. Ha dolgozol, az a tanulásod rovására megy majd.
2014. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fokozatosan lazul majd a póráz, engem is nagyon fogtak még 19-20 éves koromban is. Aztán egyre jobb lett minden, lett munkám is, nem szorultam már rájuk. Az első lépés az anyagi függetlenedés, ha sikerül majd munkát találnod, szerintem ők is fokozatosan beismerik, hogy ez az élet rendje, nem velük fogsz megöregedni.
2014. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van munkám... Ezt is bedobtam észérvként, hogy itt 400 ft-ot keresek óránként lángossütéssel, míg iskola alatt majdnem ugyanezzel (pékség) 650-es órabérem volt, és ha nagyon megyek a pénz után, találtam volna jobban fizetőt is (kérdés, hogy megéri-e).

Na pont ez az az érzelmi zsarolás, amit otthon is utálok, de a válaszoló legalább szépen fogalmazta meg, és így teljesen elfogadható.

2014. aug. 16. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező majd az idő eldönti, 1,5 év még elég messze van. Egyetemen lehet haza sem tudsz menni minden hétvégén ha akarnál sem.
2014. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!