Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ciki, ha a szülő vesz autót a...

Ciki, ha a szülő vesz autót a felnőtt gyerekének? Rosszul kéne éreznem magam?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok.

18 éves koromban lett meg a jogosítványom, akkor kaptam egy használt (5 éves) autót. Imádtam, de az utóbbi fél évben rengeteg gond volt vele, szerelőtől szerelőhöz hordtuk. Volt olyan, hogy út közben állt le alattam és sokat mentem vele, gyakran este/éjszaka és nem igazán örültem volna, ha a tök sötétben robban le. Júliusban végig szerelőnél volt, májusban nekem megszületett a kislányom, szóval tényleg szükségem volt kocsira és nem cserélgethettem mindig az anyáékét. Tervben volt, hogy veszünk egy újat és apukám meglepett eggyel.


Nekem ez nagyon jól esett, mert nem vártam volna el és tényleg örülök neki, évek óta ezzel a márkával szemeztem. Viszont a felesége folyamatosan megjegyzéseket tesz emiatt és azt érezteti, hogy nem kellett volna elfogadnom...


2017. szept. 1. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
27 éves vagyok és sajnos olyan utat választottam, hogy nincs pénzem autót venni hiába dolgozom. A szüleim vettek nekem, persze én is beleadtam a spórolt pénzem, de az kb a nyári gumikra volt elég meg ilyesmire. Ez van. Az egyetemen nálunk egy csomó ember autóval rohangál, ők sem mind maguknak vették az ösztöndíjukból vagy diákmelóból ez tuti. Szóval nem, nem ciki. Szerencsés vagy mert megtehetitek, legyél érte hálás, de nincs ezen mit cikinek tartani. :) A feleségével pedig ne törődj. Ő a te apád, felnőtt ember, saját döntéssel.
2017. szept. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Enni is adott, elfogadtad :) jóval többe került, mint egy autó. Gondolom nem az utolsó forintjait költötte rá és most éhezni fog. Miért kéne rosszul érezned magad, mert 4 kereke van, vagy ajtók vannak rajta?
2017. szept. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem ciki, ha te nem vártad el, és ő nem verte adósságba magát miatta.
2017. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Mi közöd neked apád feleségéhez? Semmi, szarjál rá, mit károg.


Ha apud így látta jónak... az Ő döntése, nem te hisztizted ki, és ez a lényeg.

2017. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Ne foglalkozz senkivel. Valószínűleg nem csak azért kaptad, mert már muszáj volt(ráadásul magadat és a gyerekedet is veszélyezteted egy rossz állapotú autóban való utazással), hanem anyagilag is megengedhette apukád magának, hogy vegyen neked egy másik autót.


Örülj, hogy tud támogatni. Sokaknak meg a belét kell kidolgoznia a létminimumért.

2017. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Mennyivel csillogna szebben az autó, ha a halála után az örökségedből vetted volna? Ugyanaz a pénz. Megtehette, megvette, ilyenek az apák :)
2017. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit számit, hogy kis pista mit gondol? Xarni rá, és kesz.
2017. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a füled mellett azokat a megjegyzéseket. Nem tehetsz róla, hogy a szüleid elváltak. Korán lett gyereked, nagy felelősséget vállaltál. Édesapád a legjobb pillanatban adott neked segitséget az élethez, az unokája neveléséhez, ez teljesen természetes dolog, minden családban igy van, már ahol vannak ehhez elegendő anyagiak. Örülj a kocsinak, élvezd, használd, eljön majd még az életben sajnos az a helyzet, amikor alkalmad lesz ezt a segitséget meghálálni édesapádnak. Ha nem fogadtad volna el, az Édesapádnak fájdalmat okozott volna egyébként. Nyilván megtehette anyagilag apukád ezt az ajándékozást, és akkor a legjobb az az ajándék, amikor arra a legnagyobb szükség van.
2017. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon nem ciki. Szóval ne érezd így.

Tesóm 37 éves. Most fogyassza a 3. Autót. Amit apám vett neki!

Tesóm marha nagy hisztiket volt képes csapni csak azert hogy kapjon.

Én egyet se, de nem is bánom. Legalább nyugodtan alszom.

2017. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha őt nem terheli meg túlságosan (nem kerül adósságba miatta és az életszínvonala sem romlik) akkor szerintem semmi gond nincs ezzel. Főleg, hogy ténylegesen szükséged van rá és nem csak azért kell, mert lusta vagy tömegközekedni napi 20-40 percet.

Ameddig a saját pénzéből vette, addig pedig nem sok beleszólása van a feleségének.

2017. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!