Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szabhat meg a szülő a...

Mit szabhat meg a szülő a felnőtt gyerekének ha együtt laknak?

Figyelt kérdés

Nem sikerült a felvételim, nem dolgoztam... Erre anyám kihúzta a netet. Jó oké, nem örültem neki, de van benne igazság. Most van (lesz) munkám. Hozzáteszem több órában, és több fizetésért mint neki... Szerintetek normális, hogy még mindig nem hajlandó visszadugni? Illetve megszabja, hogy x időre visszadugja, de pl éjszaka nem, mert hogy akkor aludjak... Megszabhatja ilyen korban, hogy mikor feküdjen le? Főleg ha eddig sosem tette? Fix díjat fizet, teljesen mindegy, hogy mennyi ideig megy a net.

Az egyik munkám távmunka, amihez folyamatosan kell a net. Nem érti meg, hogy a munkáltatónak nem mondhatom, hogy bocsi, anyuka kihúzta a netem, mert kiröhögnek. Képes lenne hagyni, hogy vegyek magamnak egy külön netet, és egy kertben kettő működjön dupla áron. Nem érti meg, hogy nem gonosz vagyok hanem attól rettegek, hogy sosem lesz saját lakásom vagy bármi ilyesmi, és ez az ő hibája is, mert ha más utat választott volna, akkor jobban élhettünk volna, és most még annyiban sem segítene, hogy egy netet ne kelljen fizetnem, és félre tudjak tenni. Szerintetek mégis mit lehet ilyenkor csinálni? Hogy mi baja van, nem mondja meg. Illetve néha annyit mond, hogy nem segítek. Tényleg rossz vagyok, hogy nem segítek annyit amikor 2 munkám lesz, az egyik 3 műszakban, 3 kutyám van, minden nap haza kell járnom apámhoz is, ezen kívül még a felvételire is készüljek meg tanuljak... Ugyanakkora lakrészem van mint neki, amit rendben tartok, a kert pedig le van betonozva, és ott sosem járok... Amúgy meg ha megkér dolgokra, akkor általában megteszem. Persze nem ez az egyetlen amit megszab. Főzni, mosni sem tudok, vagy magamhoz venni bármi eszközt ha nincs itthon/alszik mert nem mehetek a házába. A melegvizet és a fűtést is csak tőle lehet irányítani. Persze nem muszáj vele laknom. Azt mondja hálátlan vagyok, mert nem értékelem, hogy itt lakhatok. Ha nem tetszik, haza is mehetek a fűtetlen, omladozó családi házunkba, ahol télen 5-10 fokban laktam a gimnázium alatt végig, egyedül. A kutyával aludtam, hogy ne legyen olyan hideg... Jogosan esik rosszul ez az egész? Tényleg ilyen borzalmas gyerek lennék?


2014. szept. 29. 22:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%
Az érettség nem kör függő, ha eddig nem bizonyítottál akkor igen megteheti. A több fizetés meg nem is értem minek írod ha egészet nem adod persze a közösbe amit nem hiszek.
2014. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
63%

1, Ha több fizetésért FOGSZ! dolgozni, akkor miért nem fizeted te a netet? Ez pl. eszedbe sem jutott, hogy ennyivel besegíts, ha már ingyen laksz? És akkor nem is rendelkezhetne felette ő.


2, Ha nem tetszik a rendszer, el lehet költözni. Ha annyit fogsz keresni, akkor egyedül is fent fogsz tudni tartani egy lakást. De vigyázz!!! Ott nem segíteni kell majd, hanem MINDENT neked csinálni.


3, a vége kamu, hogy sajnáljunk, és azt mondjuk, hogy anyád egy r.hadék, te nmeg milyen jó fiú vagy

2014. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
64%
Van megoldás, mostantól kezdve te fizeted a netet, és a rád eső rezsit. Akkor nem szabhatja meg, hogy miből mennyit fogyasztasz. Azon kívül az, hogy mikor fekszel le, a te dolgod.. ha a munkádat el bírod végezni, akkor nem nagyon van hozzá köze. Persze bérelhetsz szobát valahol, a fizetésedből az is kijönne.. Viszont ameddig nem adsz a közösbe, addig kénytelen vagy alkalmazkodni. Sok helyen még akkor sem szólnak bele a fiatal életébe, de vannak olyanok is, mint anyád. Soha nem fogod megváltoztatni.
2014. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Lány vagyok és nem kamu, bár nem tudom mégis hogy kéne bizonyítanom.

Fizetném a netet helyette, ha bíznék benne, hogy akkor nem fog zsarolni. A nethez szükséges dolgok, minden nála van, akármikor kihúzhatja hiába fizetem. Odaadni nem adja a modemet stb, mert hogy ő vette, meg nem is lehet, mert a telefonkábel is oda van bekötve. De sajnos nem bízok benne, az meg nekem pénzkidobás lenne, hogy fizetem, de még úgy is egészségtelen idegeskedésben kell élnem.

Amúgy meg nem hiszem, hogy érettségi után, friss egyetemistaként (ha felvettek volna, és oda sem azért nem vettek fel, mert nem tanultam, hanem mert lesérültem a felvételi előtt...) szégyenkeznem kéne, hogy nem tudok egy saját lakást fenttartani még, gondolom te ilyen király voltál már ebben a korban is. Vagy ha nem akkor csillogó szemmel teljesítetted a szüleid minden kívánságát és teljesen igazságosnak találtad ha így bántak volna veled, azzal a címszóval, hogy joguk van hozzá, ha ott laksz. Nem? És még boldog is voltál. Sajnos én nem vagyok ilyen tökéletes.

2014. szept. 29. 22:30
 5/35 A kérdező kommentje:
De azt mondja már meg nekem, hogyha én fizetem a netet, meg a rezsit, meg akkor még vegyek 10 ezer forintos bérletet a 70 ezres fizetésből, hogy tudjak járni dolgozni meg minden és akkor még magamra nem is ment semmi (nem is nagyon akarok), akkor mikor és hogy váljak önállóvá? Ha legközelebb sikerül a felvételi, akkor meg még ennyi sem lesz. Akkor mit csinálok? Akkor sosem tudok félretenni. Nem az önzőség beszél belőlem, hanem a félelem. Ő is azt akarja, hogy minnél előbb elköltözzek. Különben meg nem is kérte, hogy fizessek a közösbe ( de ez még nem is téma, majd meglátjuk ha megkapom az első fizetést), sőt azt is mondta egyszer, hogy nem kell majd fizetnem, de mégis valami baja van, és nem mondja, hogy mi.
2014. szept. 29. 22:34
 6/35 anonim ***** válasza:
76%

uhh...interneten keresztül lesüt, hogy milyen pökhendi vagy.


Te írtad, hogy többet fogsz keresni, mint anyukád. Ha ő fenn tudja tartani a házat, és el tud tartani téged, akkor te is fenn tudsz tartani egy egy szobás lakást és magadat is el tudod látni. Ja, hogy ahhoz gürizni kéne, nem csak hébe-hóba besegíteni? Igen! És senki nem szólna bele az életedbe.

Amúgy beletrafáltál...18 évesen kezdtem az egyetemet, mellette diákmunkáztam, abból és az ösztöndíjaimból pedig eltartottam magam. Magam ura voltam, senki nem szólt bele abba, hogy mit csinálok, éltem az életem és olyan boldog voltam, hogy azóta is visszasírom azokat az éveket.

2014. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem anyukád nem normális. Én nem tartom kamunak, amiket írsz. Akik ezt lekamuzzák, azok örüljenek neki, hogy normális szüleik voltak és nem kellett ilyeneken keresztülmenniük. Nekem apám ugyanilyen, de én megvívtam vele a harcom, meg sajnos még most is ez megy 25 évesen. Még én se tudtam önállósodni. Viszont ez akkor se jogosít fel arra, hogy így bánjon veled. Mégiscsak a gyereke vagy, nem a kutyája...Miért nem mész albérletbe? Mondjuk barátokkal? És akkor nem kéne tőle függened.
2014. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"De azt mondja már meg nekem, hogyha én fizetem a netet, meg a rezsit, meg akkor még vegyek 10 ezer forintos bérletet a 70 ezres fizetésből, hogy tudjak járni dolgozni meg minden és akkor még magamra nem is ment semmi (nem is nagyon akarok), akkor mikor és hogy váljak önállóvá?"


Anyukád állításod szerint ennél kevesebb összegből megoldja. Vegyél róla példát.

2014. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
59%

HA kihúzza a netet, nem fizetsz.

Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de nagyon kicsi az esélye, hogy mostani állapotodban a jövődre tudj tartalékolni. 18 éves vagy, ha egy évig elmegy az egész fizetésed, akkor úgy lesz, utána felsőoktatásba kerülsz, és megpróbálhatsz kollégiumba kerülni. Egyébként miből fogod akkor fedezni a költségeidet? Szoctám, diákhitel, ösztöndíj? Kerül amibe kerül, szerezz jó szakmát. Akkor fogsz tudni a saját lábadra állni, ha 1. nagyon jó szakmát és munkát találsz 2. megismersz valakit, és vele ketten együtt többre mentek. Fiatalon mindenki csak túlél, akit nem támogatnak a szülei.

2014. szept. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%

Üljetek le, beszéljétek meg és ha otthon laksz, illik beszállni a költségekbe, nem csak a netbe, mindenbe.

Egyébként hány éves vagy? Kaját magadnak fizeted vagy azt is anyukád?


Én 20 éves voltam, amikor elköltöztem otthonról, nem tudtunk együtt élni anyukámmal. Nem egyedül költöztem, így a költségek is eloszlottak. Minden megoldható, csak akarni kell.

2014. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!