Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy rakható ki egy alkoholist...

Hogy rakható ki egy alkoholista gyerek (46 éves) a házból a szülő által?

Figyelt kérdés
Tulajdonjoga van a --gyereknek 10% a házban az apai rész. Az anyját idegileg kicsinálja a nem normális viselkedésével a 46 éves alkoholista nárcisztikus, túl okoskodó, fiú. (kifizetésbe nem megy bele, nem óhajt kiköltözni a házból többszöri felszólítás ellenére sem. ) Mit tehet egy anya ilyen esetben?
2022. aug. 16. 12:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
88%

Én is leírtam már 100x, de most 101x-re is megteszem:


Forduljatok ügyvédhez, aki majd elmagyarázza nektek, hogy miért erősebb birtokhasználati jog a haszonélvezet, mint a tulajdonjog!

Azt is leírtam, hogy léteznek ingyenes jogsegélyszolgálatok, de tessék:

[link]


NEM KELL BÍRÓSÁGHOZ FORDULNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2022. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Megkaptam a privátot, sajnos akkor tegyetek lépéseket, mert ráfog menni az egészsége. Vagy ne adj Isten egyszer agyonüti részegségében. Félre kell tenni most az anyai érzéseket, az ő érdekében.
2022. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkaptam a privit. Tehát, van-e haszonélvezeti joga az anyukának? Ezt kérdezd meg tőle. Ha van, semmiféle hatalom oda vissza nem engedi a fiút ha az anya nem akarja, fenyegetőzhet amivel akar. Ha pedig azt akarja, hogy halála után ne lóghasson az édestesón, akkor kössön eltartási szerződést a normális gyerekével hivatalosan. Akkor nem is örököl az agresszív alkesz.
2022. aug. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Jogilag még így is kiteheti.
2022. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Privikre nem szoktam válaszolni, de ide leírom, hogy nem, semmiképp nem tolakodó kérdés az anyától megkérdezni a haszonélvezeti jogot. Már ha az anya valóban ki akarja tenni a gyereket és nem csak sajnáltatni akarja magát. Ismétlem, ha ő a haszonélvező, ráadásul mint írtad 50%-ban tulajdonos is akkor neki van joga megszabni, ki lakhat ott és ki nem.
2022. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!