Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt rajtam kívül még...

Van itt rajtam kívül még olyan ember, aki szülői nyomásra végzett el valamilyen szakot, és most utálja a szakmáját?

Figyelt kérdés
Jogot végeztem. Utálom az egész szakmám. Halálosan unalmas, nyögve nyelős. Szülői nyomásra végeztem el, mert más pályáról lebeszéltek. Most úgy érzem, nem értek semmihez.

2022. aug. 16. 09:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
99%

Egy ismerősöm az orvosit végezte el így, pedig sosem akart betegekkel foglalkozni, szóval kutató lett.


Téged mi érdekel? A jog után (helyett) sokféle irányba el lehet menni.

2022. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Katona Dius ***** válasza:
96%
És is igy lettem könyvelő. Anyám meg volt győződve,hogy a könyvelők annyi pénzt keresnek,hogy hajajj, és közölte,csak akkor fizeti a tanulasomat,ha könyvelőnek megyek. Az más tészta,hogy nem volt igaza. Kitanultam a szakmát,de nem szeretem. Jeleneg ebben dolgozom,de nem vagyok oda érte. Jó vagyok benne,mert nem szeretek szar munkát kiadni a kezemből,igy qlaposan kitanultam,de nem szeretem. Az a baj,hogy jelenleg olyan helyen dolgozom, ahol a legtöbbet kapom a környéken (ami igy sincs a kozelébe sem annak,amit anyám behallucinált anno), de a munka is annyi,hogy keves a szabadidőm. Nem tudnék mellette tanulni,minőségileg biztos nem. Most férjemmel baba projekten dgozunk, ha szerencsém van és nem olyan vásott kicsim lesz,mint amilyen én voltam anno,akkor talan lesz időm tanulni mellette valamit. A gond az,hogy nem is nagyon tudom,mit szeretnék. Amik anno érdekeltek,azok ma màr alig fizetett szakmák,vagy olyanok,amikből kiöregedtem elkezdeni. Szóval még gobdolkozom,mit tanuljak. De ha tudj,javaslom hogy most lépj. Minél tovább húzood, annál nehezebben szanod ra magad.
2022. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%

Én ezt nem értem meg, hogy egyes emberek, hogyan bírnak elvégezni bármilyen szakot úgy, hogy szívük szerint nem ezt tanulnák?


Egyetemen vagyok, egészségügyi szakon és el nem tudnám képzelni, hogy szülői nyomásra csináljam mert annyi áldozattal jár, hogy ezt ha nem a szívem köt ide, sose végezném el.

2022. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Először is óriási gratula! A jogot eleve nehéz elvégezni, nemhogy úgy, hogy nem is akartad, csak erőltették. 24-25 körül lehetsz, mostmár ne hagyd, hogy bárki is beleszóljon abba, amit akarsz. Mi érdekel? A jog helyett mit tanultál volna szívesen?
2022. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősömet kitagadták a szülei,mert nem volt hajlandó elvégezni az orvosit.

Mindkét szülője orvos.

2022. aug. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

27 vagyok... Dolgozom egy helyen, a közszférában. Nem írom le, ezen belül mely területen. Csinálom, csinálom, erőlködöm, és néha szeretem is a feladatokat, van, hogy hasznosnak érzem magam, de azt érzem, én többre lettem volna hivatott. A munkatársaim és a főnököm is látja rajtam, hogy nem vagyok lelkes, csak bejárok, megcsinálom a napi feladatom, és munkaidő végén, a lehető leghamarabb lelépek... Látom rajtuk, hogy ők megérzik rajtam, hogy nem szívvel, lélekkel csinálom a munkám. Mosolyt és érdeklődést erőltetek az arcomra, hogy ne tűnjek teljesen érdektelennek. Nagyon nehezemre esik egy idő után.

A fizetésem tragikus, ha jól meg lennék fizetve, tán jobban megérteném, hogy a lelkesedést elvárják, de így nem értem.


Gyerekkoromban korábban mérnök akartam lenni, de anyám lebeszélt, hogy hülye vagyok matekból, ezért hagyjam. Pedig akár korrepetálni is járathattak volna anno, de nem. Oké, beláttam, hogy talán nem volnék alkalmas eg olyan reál szakra. Gimiben a földrajz nagyon érdekelt, a térképészet, azt még ma is imádom. Emellett szeretem a meteorológiát. A történelem is leköt. Kitaláltam, hogy akkor leszek földrajz-történelem szakos tanár. Anyám erre forgatta a szemét. Volt a gimiben egy tanár, aki amikor meghallotta anyámtól, hogy engem jogi pályára szán (de apám nem, ebből volt is nem egy konfliktus), csóválta a fejét, mondván, hogy úgy gondolja az iskolai érdeklődésem miatt, hogy az engem úgy sem fog érdekelni, ismeri a személyiségemet, látja hogy nem vagyok egy tipikus jogásznak való gyerek. Beláttam, igaza lett, Pedig hinni akartam benne, hogy majd meg fogom szeretni, érdekelni fog, de szinte alig van olyan területe, ami valamennyire is érdekel. És az egyetemen láttam, hogy voltak olyan elhivatott évfolyamtársaim, akik a borzasztóan érdektelen környezetvédelmi jogot meg a közigazgatási jogot bújták, versenyekre jártak, előadásokat tartottak különböző szakmai klubokban, én meg csak néztem nagyokat, hogy hova kerültem, te jó ég.


Szóval nem tudom, mi legyen most tovább... Az egész életemet elcsesztem, azt hiszem.

2022. aug. 16. 10:16
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
3, 18 évesen azért még sokaknak nincs határozott elképzelése a jövőjéről, és vannak akik "nincs jobb ötletem", meg jobb a békesség alapon inkább belekezdenek inkább abba amit a szüleik akarnak. És igen, sokan nem végzik el, de vannak akiknek közben megtetszik. Vagy legalábbis elviselik annyira hogy elvégezzék (és akkor utána jön az életkrízis)
2022. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Sosincs késő újrakezdeni.

Most már tedd azt,amit te szeretnél. Ha földrajz tanár akarsz lenni,végezd el a tanárit és kész.

Találd ki mit szeretnél igazán,és tedd azt. Ne hallgass már senki másra,aki majd ellened szól. Meg kell értened,hogy ez a te életed,nem az anyukádé. Ezt magyarázd el neki is.

Egész életedben mindenben fogod hagyni,hogy majd ő befolyásoljon?

2022. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Muszaki Egyetemet vegeztem. Utalom. 1 felev utan jottem ra,de ugy voltam vele,h legyen akkor mar meg a diploma. Nemtudtam vele elhelyezkedni. Viszont 15 eves koron otaolvasok uzletkotessel kapcsolatban es az a hobbim. Most uzletkotokent (vallalkozokent ) sokkal tobb a jovedelmem,mint amikor muszaki diplomat figyelembe vevo multinal dolgoztam. Mar akkor is ket idegennyelvet beszeltem.


Most nem garantalja senki a jovedelmem, csak rajtam mulik, igy ervenyesul az ambiciom .


A multiknal zavarta az embereket,h nekem a hobbim es szeretem es dolgozni akarok minel tobbet,amikor volt ugyfel es sokkal kepzettebb vagyok ,mint ok. Ok elhuztak 3 orara ebedidozni en meg dolgoztam .

2022. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Apam szerint a 2000-es evekben: A komputerbol nem lehet megelni, legyen inkabb normalis szakmad.

Vagyis o nem tudott mozdonyvezeto lenni, akkor legyek en.

Na suli utan belolem se lett, cserebe le vagyok maradva 15-20 evnyi programozoi tapasztalattal.

Most meg o sir hogy a penz miatt kulfoldon vagyok...

2022. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!