Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy anyám utál és már sosem fog szeretni?

Figyelt kérdés

Szóval apukám gyerekkora nagyon problémás volt. Nagyon rossz körülmények között nőtt fel, szülei alkoholisták voltak, anyukája prostituált volt és ott mellette is fogadott kuncsaftokat, stb.

Az apja börtönben is volt, illetve úgy tudom hogy Őt megölték (család egyéb tagjai ezt mesélték), amikor apukám olyan 14 volt…


Ennek ellenére, apámon amíg fiatal volt nem látszott elmebetegség jele.

Tanult és dolgozott, mindenben becsületes volt és úgy tűnt, hogy képes arra, hogy egy normális családfővé váljon… Nagyon pozitív ember volt és akkoriban mindenki szerette (unokabátyám szerint).


Aztán megszülettem és elrontottam mindent… Apám nagyon nagyon szeretett, nem mindennapi módon, de sajnos paranoid skizofrén tünetei jelentek meg 1 éves korom körül, amikor Ő 28 éves volt… Majd később diagnosztizálták is nála a betegséget, s a gyógyszeres kezelések ellenére sem lett már soha tünetmentes.


Az összes tévképzete velem kapcsolatos volt és a túlféltésből adódott… Olyan veszélyektől féltett engem, melyek nem léteztek.

Viszont így az együttélés nem volt megoldható vele, így elváltak a szüleim.


8-9 éves korom körül anyám megismerkedett egy férfival, akinek volt 2 gyereke és mindenféle programokat szerveztek négyesben, de engem sehova nem vittek… Sajnos anyám valószínűleg mindig is engem okolt azért, amiért tönkretettem az első kapcsolatát. Nagyon megutált azért, amiért évekig egyedül kellett nevelnie, úgy hogy közben két ember helyett dolgozott (amíg nem volt új párja)… Hiszen nagyon nem így tervezte.


És emellett, én akárhogyan is igyekeztem, sajnos nem tudtam jó tanulóvá sem válni soha… Így visszagondolva, valószínűleg nem is igyekeztem eléggé. De mindig szerettem volna büszkévé tenni valamivel, de egyszerűen képtelen voltam rá.


Évről évre, egyre többet volt az új élettársánál, 11-12 éves koromtól csak hétvégén volt velem otthon.


16 éves koromban pedig egy egész évre egyedül hagyott a lakásában, pénzt azt rendszeresen küldött nekem, de egészen 17 éves koromig nem láttam…


Mostmár “felnőtt” vagyok, bár érzelmileg egyáltalán nem érzem magam annak. Mindenesetre mostanában volt 1-2 komolyabb eredményem az életben, alig vártam hogy tudathassam anyámmal, de amikor felhívtam akkor csak annyit mondott, hogy “gratulálok fiam, de mit mondjak még? Nem különösebben érdekel…”


És amikor ezt mondta, akkor tudatosult bennem, hogy igazából mindegy hogy mit csinálok, nyerhetnék Nobel díjat is, az sem érdekelné, akkor sem lenne hozzá több közöm és nem szeretne jobban…


Ennek 1-2 hónapja és igazából azóta mindig erre gondolok mielőtt elalszom és egésznap is mindig megbújik ez a dolog a gondolataim mögött és nagyon rossz a kedvem miatta… Előtte tudat alatt mindig azt reméltem, hogy lesz még nekünk jó kapcsolatunk.


Nem tudom, hogy miért vágyom még mindig a szeretetére, elismerésére… Kéne helyette valami, ami nem reménytelen, de nem tudom mi. Mivel lehetne pótolni az anyai szeretetet? Vagy hogy dolgozzam fel ezt a dolgot és éljem tovább úgy az életemet, hogy ne okozzon ez negatív érzelmeket/gondolatokat bennem nap mint nap?


A válaszokat előre is köszi!

Illetve azt is, hogy végig olvastátok ezt a picsogást!



2022. aug. 20. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sajnálak szakítás meg még vele az összes kapcsolatot ès mond meg neki többet ne keressen meg akkor sem ha beteg lessz
2022. aug. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ilyennel nem kell foglalkozni se.
2022. aug. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológus!! Valahogy muszáj feldolgozd ezt a traumát,mert ha esetleg neked is lesz gyereked úgy tovább fogod neki adni hogy csak na.. olvasd el Orvos Tóth Noémi:Örökölt sors című könyvét,abból talán megérted azt id hogy a szüleid miért olyanok amilyenek.. de mindenekelőtt Neked is segítségre van szükséged. Én felkeresnék a helyedben egy szakembert
2022. aug. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Igaza van 1és 3 nak is

Illetve a pszichológus után egy gondoskodó barátnő mellett mindent elfelejtesz majd

2022. aug. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne foglalkozz vele. Dolgozz, élj, pszichológus, találd meg a párod. Legyél olyan ember, amilyennek a társaságát nem érdemli meg az anyád.
2022. aug. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

A szülői kapcsolatot pszichológussal érdemes feldolgozni, a veszteségeket, hogy édesanyád nem úgy szeretett, ahogy kellett volna és Te erről nem tehetsz...

Szerintem ne hívd, ne keresd. Amit mond meg ahogy, azok is fájdalmat okoznak ezek szerint.

2022. aug. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ehhez pszichológus kell neked, neki is kéne, de őt hagyjuk. Menj el terápiába, és szakíts meg vele minden kapcsolatot.
2022. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy próbáld meg elfelejteni, hogy anyád ilyen veled. Próbáld úgy kezelni, mintha meghalt volna. Tudom ez kegyetlen, de talán így kicsit kevésbé érzed a fájdalmat.

Mondanám azt, hogy egyszer egy jó pillanatban olvass be neki arról, hogy milyen anya és hogy te arról kvra nem tehetsz, hogy apád ilyen lett, de sajnos az ilyen emberek nem fogják ezt soha beismerni.

Inkább azt mondom én is, hogy keress egy szakembert.

Utána pedig keress egy olyan párt és barátokat, akik úgy szeretnek, ahogy vagy. Akiknek nem kell bizonyítani semmit. Akik kitüntetés nélkül is büszkék rád. Mert hidd el van ilyen!! És meg fogod találni őket!!!!

Mi itt, akik olvassuk a bejegyzésed, már mi is büszkék vagyunk rád hidd el!

Hatalmas erő van benned és jóra fordul majd minden, de engedd el ami nem tesz boldoggá!

A másik pedig, ami nagyon fontos, hogy te magadra legyél büszke!!!! Ennél nincs fontosabb a világon!!!!

Egy ilyen anya mellett, aki igazából nem is volt melletted, sőt magadra hagyott, te mégis becsületes normális ember lettél!

Azt ne felejtsd el soha, hogyha neked lesz gyereked soha ne legyél vele ilyen!

Addig is kitartás! Mi veled vagyunk!!!


Majd írd meg a későbbiekben is, akár folyamatosan hogyan halad az életed! Én szívesen olvasnám!

2022. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lehet pszichológushoz fordulnod, mert ezt az egészet el kell gyászolni. Az, amit az anyai szeretet adhatott volna, azt már nem lesz lehetőséged megkapni- ellenben a szeretet más formáit igen, ha el tudod engedni ezt a kapcsolatot.
2022. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Édesapád él még? Tudsz vele kapcsolatot teremteni?
2022. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!