Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem szeretnek, nem...

A szüleim nem szeretnek, nem kellek nekik, tudom. Hogy dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, apukám és anyukám már 5 éve elváltak. Anyukám a törvényes gondviselőm. Nem dolgozik, sosem dolgozott, a Nagymamával él még mindig. Apukám jól keres, egyre többet vagyok már nála, de a barátnője kibírhatatlan. Apu és Anyu mindennap szidják egymást, rajtam keresztül üzengetnek. Nincs otthonom, nincs saját szobám, nem is volt soha. Mindig a nappaliban kellett aludnom egy matracon, mert anyum tisztaságmániás, és a ""saját"" ágyamra még felülni se lehetett, hozzá se lehetett érni, mert pontosan milliméterre be volt rendezve a plüssökkel, be volt mindig ágyazva, hófehér, méregdrága ágyneművel. A két ház között ingázok minden héten. Apukám mindig kiabál velem, nem adnak pénzt ennire se a suliban, de ha adnak is, akkor vissza kell adnom, mert apum azt mondja: "nem fogok fizetni anyád helyett, majd a gyerektartásból fizeti neked". Nem kapok ruhákat, anyum visszakéri még a 200-as forintot, amit buszra adott. Apa jobban szereti a mostohalányát, ezt meg is mondta nekem. Anyukámnak havonta más pasija van, van, hogy egész délután alszik, szóval nem is találkozunk. Anyum nem iszik, nem alkoholista, de depressziós. Volt, hogy amikor 6 éves voltam, felhasznált arra, hogy a zöldségesnél lopjak, amíg ő elterelte az eladónő figyelmét. Ilyen gyerekkorom volt, anyukám tisztaság mániás, megvette nekem a ruhákat, de nem hordhattam őket, a szekrényben álltak, mindig besurrantam a szobájába és órákig néztem a szekrényben a szép ruhákat. 2 pólót és egy 1 nadrágot hordhattam hónapokig. Fodrászhoz se vittek. Apukám nagyon jól keres, most is gyönyörű lakása van, de én semmit nem kapok. Egy chipsnek az árát is vissza kell fizetnem, minden kis blokkot eltesznek, amit rám költöttek. Apu de régebben félt anyutól, papucs volt. Most gyűlölik egymást, és ennek én iszom meg a levét. Elegem van, hogy mindennap azt hallgatom anyutól, hogy "apád egy r**adt f*****opó, a büdös k****jával együtt megölném mindkettőt", és még hasonló szépségeket. Apum oldaláról ugyanez. Egy bátyám van, de ő messze él tőlünk, már ő is elmenekült. Nincs senkim, a barátaim már elfordultak tőlem (régen is sokan bántottak, magántanuló is voltam). Van egy kiscicám, de ő is nagyon rossz állapotban van, de anyu nem viszi orvoshoz, azt mondja, erre nem költ pénzt. Nem élek rossz körülmények között, nem bántanak, nem vertek meg soha, a Nagymamámnak szép háza van, mindig főz rám, de ő is öreg már. Az ő kis nyugdíjából élünk, meg a gyerektartásiból. Mit tegyek? Ezt már nem tudom elviselni? Még 2 és fél év van a suliból, gimnáziumba járok, le kell érettségiznem, de a jegyeimen nagyon sokat rontottam.
2015. dec. 6. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Vagy írj nekem,kérlek, vagy....nemistudom.

Szeretnek,de túl szigorúak.

2015. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

beszélj a suliban a gyerekvédelmis tanárral vagy az osztályfőnököddel, emellett az iskolapszichológussal is


amúgy mi a fenéből kell visszafizetned a cuccaid árát? pláne, ha nem is hordhatod őket?


tesódhoz nem tudsz költözni?

2015. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

az ilyen kérdésekre nem is tudom mit lehetne válaszolni...valahogy bírd még azt a pár évet, keress valami elfoglaltságot magadnak amivel eltereled a gondolataid, és ha végeztél az iskolával akkor ha nem akarsz (vagy nem tudsz) tovább tanulni, menj el dolgozni és teremts magadnak egy "új" életet.

sajnos ilyen fiatalon meg van kötve a kezed...

2015. dec. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
azon nyüglödsz hogy nem kapsz zsebpénzt....
2015. dec. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
#4 ez pont nem a "nem kapok zsebpénzt jaj de szar nekem" szituáció/kérdés
2015. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
más ról se beszél csak a pénzről
2015. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
"más ról se beszél csak a pénzről" akkor olvasd újra, ezúttal értelmező olvasással
2015. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ugy latom egyeseknel komoly gond van a szovegertessel.:) Nem azon nyuglodok, hogy nem kapok zseppenzt. Nekem nem kell zsebpenz, csak penz etelre. Szerintem egy szulonek ezt meg kene adnia..
2015. dec. 6. 22:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Az iskolában biztos vagy gyerekpszichológus, vagy bármi ilyesmi (2x voltam én is nála az én iskolámban) és ő tud segíteni. Lelkileg, illetve biztos vannak ötletei, kapcsolatai, ami által a helyzeteden tud segíteni.
2015. dec. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem kapsz enni, az komoly probléma. fordulj a családsegítő szolgálathoz.
2015. dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!