Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum elkisért a nőgyógyászati...

Anyum elkisért a nőgyógyászati vizsgálatra, de úgy érzem szégyelli az egészet. Ez normális?

Figyelt kérdés

Egy műtétre készülök, és eljött velem anyum a különböző eredményeket összeszedni. Folyamatosan azt duruzsolta a fülembe, hogy azt a nőt is ismeri, meg amazt is, és hogy a rendelőben direkt nem is köszönt semmi ismerősnek, nehogy felismerjék. Aztán mikor egyedül bementem az orvoshoz, majd kijöttem a váróba, anyum már kiment az utcára, mert túl sok ismerős jár a nőgyógyászhoz, és nem akarja, hogy majd odamenjenek a piacon hozzá, és kérdézgessenek az emberek, hogy mi a baj. Szerintetek ez normális viselkedés? Szerintem sokkal támogatóbb kéne, hogy legyen, de csak bújócskázik a váróteremben is...

Másrészt pedig nem is tehetek az egész műtétről, egy cisztát kell kivenni, és szerintem ebben nincs semmi szégyellni való. Még ha hüvelygomba miatt mennék nőgyógyászhoz, akkor sem sülne a pofám...

Soha nem hangsúlyozta a nőgyógyászat fontosságát, hanem elsunnyogta. Lehet kicsit nem százas anyám, mert folyamatosan parázik itthon is, hogy a szomszédok által mi le vagyunk hallgatva, és mirólunk mindenki tudni akar mindent...


2022. aug. 22. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem skizofrén, minden bántás nélkül? Annak tünete ez, amit írtál. Bár annak csak egy tünete ez, szóval durvább dolog. De üldözési mánia is lehet, szorongásos betegség
2022. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Skizofrén mert szégyellős? Jó hogy nem rögtön pszichopata....
2022. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Te ismered anyádat honnan tudjuk mi a baja. Meg hová bújik a váróterembe? Befekszik a szék alá? Lol
2022. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Menj anyád nélkül a nögyógyászhoz
2022. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

vannak ilyen emberek, legalábbis vidéken jó párat ismerek, akik adnak arra, mások mit gondolnak róluk. a Te eseted abban speciális, hogy orvosi vizsgálathoz kell eljárnia veled, vagyis ebben a helyzetben támogatnia kellene, és csak sokadik szempontként kellene- már ha muszáj- hogy felmerüljön, vajon mások mit gondolnak erről?!

nekem ez nem tűnik természetesnek, biztos van valami szakmai megnevezése az efféle viselkedésnek, én csak azt mondanám, kicsit gáz az öreglány( hány éves amúgy, éd Te hány éves vagy? ) nem tudom van-e lánytestvéred, fiúd, vagy közeli barátnő, aki elkísérhetne a dokihoz, abban az esetben az ő segítségét kellene kérned, hogy menjen veled.

2022. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is az üldözési mánia ugrik be. Minek kísér el, ha aztán bujkál meg kimegy az utcára? Na meg mi szégyellnivaló van abban, ha az embernek orvoshoz kell mennie? Mindenkinek kell. Ha tudsz, ezután menj inkább egy másik rokonnal vagy egy barátnőddel, vagy egyedül.
2022. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyedül kéne menni akkor nem volna ilyen godn.
2022. aug. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Mondd meg anyádnak, hogy azért láthatnak ismerősök a nőgyógyásznál, MERT ŐK IS OTT ÜLNEK, tehát nekik is bajuk van! Ha nem akarja, hogy a piacon megkérdezzék, hogy miért volt a nőgyógyásznál, akkor előzze meg a kérdést!


"Szomszéd: - Szia Juci! Láttalak a múltkor a nőgyógyásznál, mi a baj?

Anyád: - Szia én is láttalak, neked mi a bajod?

Szomszéd: - Jaj, nekem ez vagy az!"


És ezzel elterelődik a téma, de akár mondhatja, hogy az éves rendszeres rákszűrésre mentetek, mert nektek fontos az egészség!


Tényleg anyádnak lehet valami baja, nem ártana kideríteni!

2022. aug. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14%
Lehet én is eztcsináltam volna, és nem a szégyenkezés miatt. Tudod a legtöbb ember úgy tesz, mintha érdeklődne, de valójában csak a pletykálás végett kérdezősködnek, ne gondold azt, hogy szégyell téged! Egyébként meg, senkinek nincs köze ahhoz, hogy mi a bajod. Sok sikert a műtéthez!
2022. aug. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

"a rendelőben direkt nem is köszönt semmi ismerősnek, nehogy felismerjék"


Ja, mert az illetők föl nem fogják ismerni, ha nem köszön rájuk. :-)))

Anyukád egy hatökör.

Miért kísért el? Te kérted? Jobb lett volna, ha őszintén megmondja, hogy nem akarja, és együtt kerestek másik, alkalmasabb kísérőt (barátnőt, másik rokont).


Az meg eleve hülyeség, hogy bármilyen orvoshoz menést szégyell.

2022. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!