Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg anyát, hogy...

Hogy győzzem meg anyát, hogy kiengedjen egy tüntetésre?

Figyelt kérdés

Már elég sok tüntetés volt, amire csak azért nem mentem ki, mert meg se próbáltam meggyőzni anyát, arról hogy kiengedjen. De azért nem akar kiengedni (egyszer régebben megpróbáltam meggyőzni), mert félt, és ezért nem érzem tisztességesnek vele szemben, azt hogy hazudjak neki a hollétemről, így érveket próbálok keresni, de sose próbáltam meg sehova elkéredzkedni (azon az egy alkalmon kívül, de időhiány miatt, ott nem igazán gyűjtöttem érveket), még fesztiválokra vagy koncertekre se, mint sok hozzám hasonló korú, szóval fogalmam sincs, hogy azon kívül, hogy elmondom neki egyenesen, hogy miért szeretnék kimenni, mit tudnék felhozni érvnek.


Erről van szó egyébként: [link]


(Ha valaki azt akarja írni, hogy ne akarjak kimenni vagy ilyesmi, akkor inkább ne is írjon semmit, mert nem ez volt a kérdés)


17L



2022. aug. 24. 16:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%

Ha eleve sehová nem enged, miért pont ide engedne...?


Soha nem kezdtél el lázadni? Mondjuk úgy 13-14 éves korod környékén...?


Ha mindig meghajolsz az akarata előtt, akkor neki az lesz a természetes, hogy kontroll alatt tart.


(és nem tizenéves vagyok, hanem felneveltem három lányt, akik már kirepültek...)

2022. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1 Rosszul fogalmaztam. Nem is akartam kimenni fesztiválra vagy koncertre vagy igazából bárhova, egyetlen egyszer egy tüntetésre próbáltam kikéredzkedni és ennyi.
2022. aug. 24. 16:17
 3/21 A kérdező kommentje:
És egyébként az esetek többségében elég erősen kifejtem a véleményemet, csak ha nem tetszik neki, akkor azt mondja mindig, hogy csak provokálok, szóval zárjuk le. (nem hinném egyébként, hogy provokációnak számítanának azok a dolgok, csak szimplán máshogy látom a dolgokat, mint ő)
2022. aug. 24. 16:19
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem néztem meg milyen tüntetés de amúgy megmondod: anya, elmentem a tüntetésre, és elmész.

18 éves korom körül jártam tüntetésekre, jó tapasztalat volt, na azóta nem foglalkozom közélettel.

2022. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
27%
ha elmúlnál 18akkor nem kell engedélyt kérni.
2022. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Max érvelni tudsz hogy ez az iskolával kapcsolatos és fontos. Másik szülővel nem tudsz erről beszélni?
2022. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ismered anyádat, hogy milyen!

Mekkora butaság kell ahhoz, hogy elé állj, "Tüntetésre szeretnék menni!" amikor nyilvánvaló, hogy nem fog engedni.

Mondjuk ez a hajó már elment!

Legközelebb nem mondod, hogy tüntetés, hanem elmész a Sacihoz.

...hogy aztán a Sacival a tüntetésen köttök ki, azt utólag el lehet mesélni.


Egyébként megsúgom, hogy egy szülőben a tüntetés szó hallatára megszólal a vészcsengő és máris kilőtt szemekkel, véresen lát a földön, miközben rendőrök vernek gumibottal. A szülő már csak ilyen!

2022. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ja, aztán sehova nem fog elengedni, mert hazudtam neki.
2022. aug. 24. 17:55
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert most hova engednek?
2022. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
De egyébként én is gondoltam erre, csak a barátnőm még nálam is kevésbé szeretne hazudni.
2022. aug. 24. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!