Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék még, hogy engem...

Mit tehetnék még, hogy engem is szeressenek a szüleim?

Figyelt kérdés
A bátyám konkrátan ajnározva van, neki soha SEMMIT nem kellett csinálnia. Nyugodtan megbukhatott, állhatott a mocsok a szobájában hónapokig, lehetett bunkó, akkor is imádták. Vele szerveznek programokat, kérdezgetik hogy milyen volt a napja, milyen játékkal játszik éppen, állandóan megölelik. Ehhez képest nekem abból áll(t) az egész életem, hogy próbálok elég jó lenni nekik, hogy végre észrevegyenek. Szigorú tanulási rutin, egészséges életmód, makulátlan szoba, kedvesség és illem. Soha nem szökdöstem, nem maradtam fent egész éjjel gépezni, nem tömtem magamba a kólát és mekis kaját. És soha nem mondták azt, hogy büszke vagyok rád, vagy szeretlek, vagy akármi! Kiskoromban konkrétan a bátyám járt diákmunkára, hogy tudjon venni nekem játékokat a szülinapomra, meg karácsonyra, mert ők annyira lesz_rtak. És mikor felhozom ezt a szüleimnek,hogy engem nem szeretnek és nem foglalkoznak velem, akkor azt kapom hogy elfoglaltak, mekkora egy hálátlan csitri vagyok, pedig ők mindent megtesznek értem.

2022. aug. 26. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Senmit. A szeretetet nem lehet, és nem kell megvenni.

Legyél jóban velük, de ne miattuk próbálj eredményeket felmutatni és jó embernek lenni, hanem magad miatt.

Ez van, nem tehetsz róla, nem tehetsz ellen. Minél előbb fogadod el, hogy ezt dobta a gép, annál előbb tudsz a saját boldogságodra fókuszálni.

2022. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem, hogy ne szeretnének. Van ilyen, hogy egy családban a nagyobb/kisebb, akár éppen a problémásabb, fiú/lány, bármelyik megkülönböztetett figyelmet kap, ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Hidd el, hogy elég jó vagy, nem kell erődön felül nekik bizonyítani, ha ők ezt nem értékelik. Nem ártana neked pszichológus, hogy ezt magadban rendbe tudd tenni.

2022. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Darius- ***** válasza:
88%
Semmit. Majd ha felnősz, szakítasz velük véglegesen. És ne szánd meg őket, ha megbánnak valamit.
2022. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Erről valószínűleg jobb lenne ha a testvéreddel beszélnél mert ő ismeri a szüleidet nem pedig vad idegenek a neten.


"Kiskoromban konkrétan a bátyám járt diákmunkára, hogy tudjon venni nekem játékokat...".

Ez alapján legalább a bátyád törődik veled de te mégis elég gáz módon beszélsz róla.

Ha a szüleiddel nem is vele egész biztosan jó/jobb lehetne a kapcsolatod.

Elsősorban ne másokért csinálj bármit is hanem saját magadért, az amikor jól tanulsz, eredményeket érsz el stb persze jól esik ha más is elismeri és észreveszi de végső soron ez másodlagos.Az számít hogy mindig a legjobbat próbáld ki hozni magadból ezzel is saját magadat jutalmazva, persze akik őszintén törődnek veled azoknak viszonozni ezt a törődést.

2022. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz megítélni, hogy adott személynek mennyi a szeretet-igénye, hiszen ez nagyon szubjektív, mit ítél szeretetnek, mennyire fontos számára a ráfigyelés, a vele foglalkozás. A leírtakból nemigen derülnek ki részletek, de annyi bizonyos, hogy a szülők jobban figyelnek az általuk "gyengébbnek" ítélt gyerekre, a kevésbé kiegyensúlyozottra, a probléma-mentesebbre. Ez a gyerek tehát sokszor kevésbé szeretettnek tartja magát.
2022. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Sztem ez ultragàz hogy a bátyád azért járt diákmunkára hogy neked legyen játékod.Persze hogy ajnàrozzàk a tesodat mivel helyettük foglalkozott veled a bàtyàd azt a szüleidnek kellett volna megvenni .Az ha már nagyobbak vagytok és vesztek egymásnak vmit az teljesen normàlis.Ne a bàtyàdra haragudj sztem ő csak azt tette amit a szüleid elvàrtak tőle .
2022. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,e zt csak elfogadni elhet.
2022. aug. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!