Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu miért nyomja ezt annyira,...

Anyu miért nyomja ezt annyira, miért nem érti a problémámat?

Figyelt kérdés
Nekünk nyárra már kiadták, hogy döntsük el a keringő párokat a szalagavatóra. Én nyáron megkérdeztem az osztálytárs lányokat, hogy ki kivel táncol, és akinek nem mondták a nevét, őket megkérdeztem, hogy táncolnának-e velem, viszont mindenki nemet mondott. Mondanom sem kell, hogy az a srác is aki már 9. óta tetszik nekem, bár nem is igazán reménykedtem. Így mivel nincsen párom, a maradék srácok akik az évfolyamból nem kaptak párt ők kerestek alsóbb évest, megkérdeztem az osztályfőnököm, hogy mi legyen, mondta, hogy keressek alsóbb évfolyamos srácot. De nekem nincs már kedvem az alsóbb évfolyamokon is végig kuncsorogni, hogy esetleg valaki nem szán-e meg. Ezért mondtam anyunak, hogy nem keringőzöm, csak osztály tánc lesz. Amúgy is félek mások előtt ilyen nagy ruhában megjelenni, táncolni ilyesmi. De anya közölte, hogy minden lánynak muszáj táncolni a szalagavatóján, és biztosan nem kérdeztem meg mindenkit aki táncolna, stb. És hajt, hogy keressek párt, de annyira kínos, hogy mikor elkezdem írni, vagy mondani a kérdést, már mindketten tudjuk, hogy nem lesz a válasz. A fiúk terén nagyon béna vagyok, meg amúgy sem volt valami sok lehetőségem “gyakorolni” és nem tesz jót az önbizalmamnak, hogy senki nem akar táncolni velem, és anyu még pluszban nyomja, hogy de-de muszáj. Szerintetek mit csináljak? Nagyon rosszul érzem magam emiatt, mert legbelül én is szeretnék hercegnős ruhában keringőzni, mint minden lány, de nagyon megalázó, hogy nincs kivel táncolnom, minden más lányt felkért valaki, csak én keresgélés. Emiatt úgy érzem, hogy nekem nincsen ehhez jogom. És nem érzem magam erre alkalmasnak. 17L😓🙃

2022. szept. 1. 14:01
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*keresgélek
2022. szept. 1. 14:03
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nem értem. Akkor szoktak alsóbb évfolyamból keresni, ha nem egyenlő a nemek aránya.

Ha az összes osztályotokbeli lánynak nem lett párja, a plusz fiúk miért kérhettek fel alsóst?


Amúgy megértelek, így nekem sem lenne kedvem. Kvázi ezzel jelezték az osztálytársaim felém, hogy inkább alsós, minthogy egy osztálytársukkal, konkrétan velem kelljen, ha ennyire kiközösítenek, miért házaljak magammal máshol?

2022. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nálunk amúgy több a lány, azt hiszem 5 fővel, de nagyon sok lány az évfolyamból a barátjával akar táncolni, és megengedték nekik, így sok srác maradt, ők meg alsóbb évfolyamból válogattak, és asszem 3 srác hoz barátnőt. Így csak én maradtam egyedül lány…
2022. szept. 1. 14:11
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hülye szabály, hogy alsóbb éveseket is fel lehet kérni, amíg van keringőzni vágyó végzős lány. Nálunk az iskola titkárságán kellett jelentkezni, akinek nem volt párja, így tudtommal végül mindenki talált párt, aki szeretett volna táncolni.

Külsőst nem lehet hozni? Ha van külsős srác, aki benne lenne, akkor megérne egy kérdést.

2022. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem igazán lenne olyan külsős srác, mármint nincs barátom, vagy fiú barátaim, srácok akiket ismerem ők a barátnőim pasijai, tesói főleg, nyilván őket sem lehet. Max az egyik barátnőm bátyját, de ő már 20 éves és biztos nem vágyik arra, hogy velem keringőzhessen.😅
2022. szept. 1. 14:24
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Én se fogok táncolni, az a rengeteg cicoma meg kirakatiság nem én vagyok. Nálunk is volt otthon vita, anyám mindenképpen erőltetni akarta (úgy, hogy ő anno nem táncolt), de szerencsére én vagyok a makacsabb :D

Egyébként ez nekem is fura. Nálunk is az osztály volt a prioritás, onnan kellett párt választani, aztán ha valakinek nem jutott volna, akkor jött volna az évfolyam meg az alsóbb évesek. Jó tahók a srácok, akik elküldtek.

Egyébként, ha szeretnél táncolni, úgyis kerítenek fiút, aki táncol veled. Barátnőidet is megkérheted, hogy beszéljenek ismerőseikkel, ha neked ez nehezebb. De a döntés a tiéd és ezt anyudnak is el kell fogadnia.

2022. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
Én már elballagtam, nekem a covid miatt nem volt szalagavatóm, és nagyon nagyon bánom. Szóval, én azt javaslom semmiképp se hagyd ki, később megfogod bánni. Esetleg olyan alsóbb éves nincs akivel jóban vagy, és őt megkérdezni? Nálunk annó 8.-ba is volt keringő, az összes szimpatikus osztálytársam foglalt volt, így én akkor is alsóssal táncoltam, egyáltalán nem volt gáz:)
2022. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
"mint minden lány", akkor én nem vagyok lány:D én egy penzkidobasnak tartottam a szalagavatót. Mondtam is a családnak, most egyetemi jegyzetekre, utazásra költok, ekkora hulyesegert csak a minimumot fogom kiadni. Anya egy kicsit mérges lett, de végül megértette.
2022. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Én sem táncoltam anno. Lányiskolába jártam és valami tököm tudja milyen aljadék iskolából hoztak nekünk fiúkat, nem is jutott mindenkinek, én már rögtön az elején mondtam is, hogy nem akarok táncolni. Pont erre ér rá az ember érettségi meg felvételi előtt, pattanásos kisegítő iskolás srácokkal táncolni tanulni.
2022. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem akartam senkit megbántani a “mint minden lány” kijelentésemmel, bocsánat. Helyesbítek, én vágyom erre az egészre, csak nem tudom lehet-e rá esélyem.
2022. szept. 1. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!