Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám erőlteti a gyerekváll...

Az anyám erőlteti a gyerekvállalást, én úgy érzem, még nem vagyok rá kész. Kinek van igaza itt? Mit tegyek, hogy tisztábban lássam, melyik a jó út?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan probléma miatt írok az oldalra, ami elég személyes jellegű.

4 éve vagyok komoly kapcsolatban, 2 és fél éve élünk együtt és idén ősszel kerül átadásra a közös otthonunk (kibírtuk egy ház felépítését, szóval erősnek érzem a kapcsolatunkat:D). Most nyáron volt meg a lánykérés is.

A párom 46 éves, én 24 vagyok… Igen, ez tudom, hogy sokak szemében maga a vörös posztó. Szerencsére nálunk a korkülönbség nem olyasmi, ami problémát okozna akár közöttünk, akár a családommal, barátainkkal kapcsolatban. Viszont a párom, valamint édesanyám is nagyon erőlteti a babatémát… A párom igazából nem erőlteti, csak elmondta, hogy ő akár már holnap apuka lenne és alig várja, hogy családunk legyen. De ezzel valamilyen szinten nyomást helyez rám, hiszen én vagyok az, aki ennek úgymond az “útjában áll”. Mert amíg nem diplomázok le, nem dolgozom legalább 1-2 évet, addig nem szeretnék gyereket. Mert sosem akartam olyan nő lenni, akinek az az élete, hogy otthon van és ő a hátország, miközben a férje elismert és sikeres. Viszont csúsztam két évet az egyetemen (osztatlan képzés). Tavaly kellett volna végeznem, jövő tavasszal fogok, ha minden jól megy. Ez az én hülyeségem is volt valahol, mert saját erőmből akartam megszerezni a diplomát, nem úgy, hogy anyu vagy apu szól itt-ott, szemet hunynak pár beugróm felett a vizsgán stb. Tudom, hogyha éltem volna a lehetőségeimmel teljes mértékben, akkor már régen végezhettem volna… Itt jön a probléma egyik része. Annyi kudarc ért itt az egyetemen, hogy már abban sem vagyok biztos, hogy a szakmámban szeretnék elhelyezkedni. Kicsit a “gyomorideg feeling” jön elő, ha a jövőmre gondolok. Bizonytalan vagyok, az az igazság. A diplomámat megszerzem, mert rengeteg idő, energia és pénz, amit belefektettem/belefektettünk és tényleg egy karnyújtásnyira van már csak. De hogy utána mit csinálnék szívesen, nem tudom. És itt van a másik része annak, amiért a kérdést kiírtam.

Édesanyám szerint hagyjam az egészet, nem ér meg ennyi idegeskedést és stresszt semmi sem, nemhogy egy “papír”. Ő azt mondja, hogy örüljek annak, hogy ilyen párom van, mert higgyem el, megfogtam vele az Isten lábát és egy percig ne gondolkozzak a jövőmet illetően, mert ez az ember a csillagokat is lehozná nekem az égről, ha az jutna eszembe éppen. Tudom, hogy igaza van, mert egy csodálatos ember a párom. De szeretnék valamit én is letenni az asztalra, a saját erőmből szeretnék sikeres lenni. Nem azért, mert XY-nak vagyok a lánya, meg ZX-nek a felesége. Anyukám viszont folyamatosan azt erőlteti, hogy igenis legyen minél hamarabb unoka, hová akarok még várni vele és gyerek mellett nem fogok már nagy karrierre vágyni, mert minden percemet vele akarom majd tölteni, nem munkával, tanulással. Biztos vagyok abban, hogy ez tényleg így van/lesz, mert én is vágyom kisbabára, szeretnék anya lenni. De nem egy érettségivel a hátam mögött... Mert még ha nem is dolgoznék soha a szakmámban, akkor is tudnám, hogy van egy jó diplomám azért.

Sokszor azt érzem, hogy az anyám annyit lát maga előtt, hogy van egy párom, aki sikeres, van egzisztenciája, felépített karrierje és így meg van oldva az egész életem, csak csináljak mindent úgy, ahogy ő akarja.



2022. szept. 2. 10:56
 81/132 anonim ***** válasza:
100%

62-es, a barátnőm anyja 65 éves (mi 23-24 évesek), és folyamatosan mondja, hogy nem értik meg egymást, mert akkor köztük a generációs szakadék.


Anyuka egy teljesen más korban él, sokkal rugalmatlanabb (persze, nem mindenki ilyen), nem érti a mi korosztályunkat, mások az elvei, türelmetlen, stb.


A kérdező gyereke meg apja között minimum 50 év lenne. Bszki, a nagyapám és köztem volt annyi.

2022. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/132 anonim ***** válasza:
96%
78-as, félelmetesen naiv vagy, ráadásul észre sem veszed.
2022. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/132 A kérdező kommentje:

Munkám lenne igazából később is a szüleim révén. Ugyanott végeztek mind a ketten anno, ahol most tanulok, felépítettek egy elég szép karriert már. Csak valamiért 18-20 éves koromban még bennem volt az, hogy nem akarok beleülni a készbe, a jóba, hanem majd én magam megteremtek minden a 0-ról a munkámban és nekem ne segítsen senki. Azóta azért látom, hogy a szorgalom és tanulás ehhez kevés és nem szégyen, vagy gond az, ha van egy kis segítsége az embernek. Szóval dolgozni mindig tudnék hová menni, ha esetleg a párommal a későbbiekben nem működne közöttünk.


Nem csak úgy szülnék gyereket, a semmire. Tavasszal végre lediplomázom. Van egy lakásom, ami 2 éve ki van adva. Tavaly vásároltunk egy nyaralót a párommal, 1/2-1/2 tulajdonrésszel. A kertes házunk is közös tulajdon. Nem vagyok kitartott, soha nem is voltam az.

2022. szept. 3. 15:00
 84/132 anonim ***** válasza:
96%
Csak épp anyuciék tartanak ki😂
2022. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/132 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy az "kitartás" lenne, ha a szülők anyagilag segítik a gyereküket addig, amíg az tanul. :)

De biztosan máshogy nőttünk fel, máshogyan szocializálódtunk. Számomra ez még a teljesen normális kategória.

2022. szept. 3. 15:10
 86/132 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Szóval anyukád azt szeretné, ha végre nem nekik kellene téged penzelni, hanem ennek a fickónak lenne a kötelessege.

Figyelj, kérdező, annyira fogalmad sincs a valóságról, hogy egyszerűen fel sem fogod a válaszok többségét. Penzed nem neked van, hanem a szüleidnek meg a párodnak. Karriered nem neked van, hanem a azüleidnek meg a párodnak. Régen volt ambíciód, de mára ott tartasz, hogy "nem gond, ha van egy kis segitsége az embernek". Te nem vagy tisztában azzal, mit jelent a 'kis segítség'. Te pillanatnyilag azt értes alatta, hogy mindent fizessen ki valaki más, és még karriert is tegyen a segged alá. Nem csoda, hogy úgy irritálsz itt többeket. Neked most arra lenne szükseged, hogy csak magadra utalva kelljen egy kicsit létezned, hogy felfogd a körülötted lévő valóságot. Ez nem fog megtörténni. Innentől kezdve tök mindegy, hogy engedelmeskedsz-e anyukadnak a pénzéért es szülsz-e egy gyereket, hogy végre rendesen megfogd ezt a fickót örökre, ahogy ő szeretné, vagy nem, és akkor anyádék nyakán maradsz koloncnak. Ne haragudj, de ezt szépen, kedvesen már nem lehet megfogalmazni, mert egyszerűen nem érted. Talán ezt se. Mindegy, a legjobbakat neked.

2022. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/132 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kerdező. Az nem a "segítenek a szüleid, amíg tanulsz" kategória, hogy vesznek neked egy fél nyaralót. De mindegy, nem erted, felesleges neked magyarazni. Így aztán mi sem erthetjük a te szempontjaidat, olyan, mintha mas nyelvet beszélnénk. Tök mást értünk alapvető magyar kifejezesek alatt, mint pl"kis segítség". Így ez a beszélgetés teljesen megfeneklik és ertelmetlen.
2022. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/132 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, te sosem dolgoztál egy napot sem. Az, hogy beraknak egy cégbe meg rád íratnak fél házat, nem jelenti azt, hogy te boldogulsz az életben. Az azt jelenti, hogy a szüleid és a párod nyomnak.

Az, hogy rád íratnak dolgokat, ismétlem, nem jelenti azt, hogy te önálló vagy és felnőtt. Az azt jelenti, hogy eltartanak.

2022. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/132 anonim ***** válasza:
100%

Függsz a szüleid cégétől, a munkahelyet is ők adnák, a lakásod a pasid adta, a nyaralót a szüleid, a vizsgákon a szüleid nyomnak át.

Te jelenleg egy egy éves csúszást értél el egyetemen, és gondolkodsz a kibukáson. Ez a te valódi teljesítményed, a többi csak aládtett vagyon. Nem értem, ebből hogy gondolod, hogy te felnőtt vagy, és főleg, hogy független és érett.

2022. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/132 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2022. szept. 3. 16:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!