Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám erőlteti a gyerekváll...

Az anyám erőlteti a gyerekvállalást, én úgy érzem, még nem vagyok rá kész. Kinek van igaza itt? Mit tegyek, hogy tisztábban lássam, melyik a jó út?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan probléma miatt írok az oldalra, ami elég személyes jellegű.

4 éve vagyok komoly kapcsolatban, 2 és fél éve élünk együtt és idén ősszel kerül átadásra a közös otthonunk (kibírtuk egy ház felépítését, szóval erősnek érzem a kapcsolatunkat:D). Most nyáron volt meg a lánykérés is.

A párom 46 éves, én 24 vagyok… Igen, ez tudom, hogy sokak szemében maga a vörös posztó. Szerencsére nálunk a korkülönbség nem olyasmi, ami problémát okozna akár közöttünk, akár a családommal, barátainkkal kapcsolatban. Viszont a párom, valamint édesanyám is nagyon erőlteti a babatémát… A párom igazából nem erőlteti, csak elmondta, hogy ő akár már holnap apuka lenne és alig várja, hogy családunk legyen. De ezzel valamilyen szinten nyomást helyez rám, hiszen én vagyok az, aki ennek úgymond az “útjában áll”. Mert amíg nem diplomázok le, nem dolgozom legalább 1-2 évet, addig nem szeretnék gyereket. Mert sosem akartam olyan nő lenni, akinek az az élete, hogy otthon van és ő a hátország, miközben a férje elismert és sikeres. Viszont csúsztam két évet az egyetemen (osztatlan képzés). Tavaly kellett volna végeznem, jövő tavasszal fogok, ha minden jól megy. Ez az én hülyeségem is volt valahol, mert saját erőmből akartam megszerezni a diplomát, nem úgy, hogy anyu vagy apu szól itt-ott, szemet hunynak pár beugróm felett a vizsgán stb. Tudom, hogyha éltem volna a lehetőségeimmel teljes mértékben, akkor már régen végezhettem volna… Itt jön a probléma egyik része. Annyi kudarc ért itt az egyetemen, hogy már abban sem vagyok biztos, hogy a szakmámban szeretnék elhelyezkedni. Kicsit a “gyomorideg feeling” jön elő, ha a jövőmre gondolok. Bizonytalan vagyok, az az igazság. A diplomámat megszerzem, mert rengeteg idő, energia és pénz, amit belefektettem/belefektettünk és tényleg egy karnyújtásnyira van már csak. De hogy utána mit csinálnék szívesen, nem tudom. És itt van a másik része annak, amiért a kérdést kiírtam.

Édesanyám szerint hagyjam az egészet, nem ér meg ennyi idegeskedést és stresszt semmi sem, nemhogy egy “papír”. Ő azt mondja, hogy örüljek annak, hogy ilyen párom van, mert higgyem el, megfogtam vele az Isten lábát és egy percig ne gondolkozzak a jövőmet illetően, mert ez az ember a csillagokat is lehozná nekem az égről, ha az jutna eszembe éppen. Tudom, hogy igaza van, mert egy csodálatos ember a párom. De szeretnék valamit én is letenni az asztalra, a saját erőmből szeretnék sikeres lenni. Nem azért, mert XY-nak vagyok a lánya, meg ZX-nek a felesége. Anyukám viszont folyamatosan azt erőlteti, hogy igenis legyen minél hamarabb unoka, hová akarok még várni vele és gyerek mellett nem fogok már nagy karrierre vágyni, mert minden percemet vele akarom majd tölteni, nem munkával, tanulással. Biztos vagyok abban, hogy ez tényleg így van/lesz, mert én is vágyom kisbabára, szeretnék anya lenni. De nem egy érettségivel a hátam mögött... Mert még ha nem is dolgoznék soha a szakmámban, akkor is tudnám, hogy van egy jó diplomám azért.

Sokszor azt érzem, hogy az anyám annyit lát maga előtt, hogy van egy párom, aki sikeres, van egzisztenciája, felépített karrierje és így meg van oldva az egész életem, csak csináljak mindent úgy, ahogy ő akarja.



2022. szept. 2. 10:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/132 anonim ***** válasza:
96%

De, probléma a kor, mer ő már kiis öregedett belőlle, te meg még nem állsz készen semmilyen téren.

Anyukád véleménye h megdogtad vele az Isten lábát meg nem kell a jövőn aggódni dettó hülyeség! Sose tudhatod mikor lesz vége és ottmaradsz munkataoasztalat nélkül egy gyerekkel, akit te nem is igazán akartál (még).

N 30

2022. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/132 anonim ***** válasza:
96%

"Egyértelműen az érzik, minden rosszindulat nélkül, hogy Te még nem vagy nagyon keveset voltál felnőtt, tehát ifjú leánykából lennél egyből anyuka, ezen gondolkozz el."


Ezzel a válaszolóval, meg a 36-ossal teljesen egyetértek, többit nem olvastam. Kérdező, fontold meg az itteni válaszokat, én úgy látom egyik válaszoló sem akar bántani téged, sokaknak igaza van. Buborékban élsz erősen. A válaszolók próbálják kinyitni a szemed.

2022. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/132 anonim ***** válasza:
100%

* többit nem olvastam

Helyett: tovább nem olvastam


Bocsika!

2022. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/132 anonim ***** válasza:
17%

40-es, és a többiek, akik szépen lepontoztatok 0-ra. Ha van bennetek akár szikrányi humánum, akkor végighallgatjátok azt, amit most ide belinkelek:

[link]

még időkóddal is elláttam, nehogy tekergetnetek kelljen. Pontosan itt a válasz, hogy egy 50 feletti "papi" fog e futkosni a gyerek után. A válasz, hogy IGEN! Bár tudom, itt gyk-n a toxikusság valami elképesztő mértékeket ölt. Nem tudom, mi okozza. Fogalmunk sincs, milyen a kapcsolata a kérdezőnek és a párjának. Lehet, hogy a párja egy nagyon jó ember, nem tudhatjuk. És lehet, hogy egy jó ember akar gyereket, itt meg látatlanban mindenki igyekszik mindezt megakadályozni. Erre bizonyíték lesz az is, hogy erre a válaszomra megint 0%-ot fogok kapni annak ellenére, hogy igazából csak értelmesen próbálok olyan utakat is észrevenni, amit a legtöbben zsigerből elutasítanak.

Tehát, mindenki hallgassa meg Dolákot. Csak pár perc az egész. Tanulságos.

2022. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/132 anonim ***** válasza:
96%
Kösz nem. És az hogy EGY megcsinálja, semmit sem jelent. Főleg egy gyakorlatilag kitartott nő mellet nem fog ugrálni a papi. Amúgy ez egyik legnagyobb önzőség amit gyerekvállalás terén elkövethet az ember, az hogy vén fejjel vállal gyereket. Mert még sehol sincs a gyerek , de már lecarja hogy mi lenne neki jó.
2022. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/132 anonim ***** válasza:
92%

#39 Fasza lesz látni azoknak a gyerekeknek, hogy mások apukája ott van az érettségin, az övék meg vagy halott, vagy nem járóképes már. (Itthon a születéskor várható élettartam 70 év férfiaknál, és az előtte való években már általában teljesen le szoktak robbanni). Ebből a szempontból tök mindegy, hogy melyik celeb mit mond, attól még a számok nem hazudnak, hiába játsszák a hülyét. Mert aki azt hiszi, hogy 50+ évesen ideális apának lenne, az bizony vagy totál hülye, vagy csak magát is becsapja.

A többi is baromság amit írsz, ilyet senki nem mond, hogy 30 alatt szinte 100% hogy egészséges lesz a gyerek. Megvannak a konkrét számok itt is, nyilván minél fiatalabb az anya (ÉS AZ APA), annál kisebb az esélye egyes betegségeknek, de ez közel sem azt jelenti amit írtál.

Tudom, hogy sok az önző ember, de hogy valaki tudatosan megfossza a saját gyerekét az egyik legnagyobb kincstől, attól, hogy az apja lássa hogy érik felnőtté és büszke lehessen rá, na az olyan szint, ami nagyon kemény. Az ilyen ember nem a gyereke érdekeit nézi, csak a saját önző kis vágyát, mert amíg fiatal volt, addig lehetett csajozni, aztán 50 éves papaként betojik, hogy az élete nagy részén már túl van, aztán sehol egy utód, nyom nélkül fog eltűnni a világról. Aztán itthagy egy tinit félárván.

Egy ötvenes ember sok mindenhez nem öreg, más kontextusban nem is nevezném annak. De gyereket csinálni már öreg. Vagy inkább vén.

2022. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/132 anonim ***** válasza:
96%

#44: ok. Szóval ha egy apánál bevált, akkor mindig be fog válni. Annál is, aki még jóval 50 alatt is azt mondja, "most már bármikor jöhet". Nyilván ez arra utal, hogy ő még később ér meg rá...


És amit írsz arról, hogy ha meglátja a csodát, stb.: ok, de mi van, ha a kérdező párja csak kötelességet látja ebben, amit eddig elszalasztott?

És egy dolog egy interjú, más a valóság: játszótereken az idősebb apáknak sokkal nagyobb kihívás ez, sokan csak a padra leülni járnak oda.


Vagy ott az apósom: ő idősebb, de sportol, és szereti az unokáját. Mégis kikészül már egy másfél órányi játszóterezéstől.

2022. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/132 anonim ***** válasza:
18%

45-ös, a legnagyobb önzőség az, amikor párok összejönnek, gyereket csinálnak, utána meg szétmennek, mert feloszlik a rózsaszín köd. A legnagyobb önzőség, ha egyik fél megcsalja a másikat, vagy olyan mondvacsinált indokkal válnak el egymástól, hogy "meguntam a kapcsolatot, tovább kell lépnem". És a mai kapcsolatok 60-70%-a szakítással, vagy válással ér véget. Ha még gyerek is van mindeközben, na az az abszolút önzőség. Dolák rá az élő példa, hogy nem számít a kor, de ha még az elől is elhatárolódsz, gondolom valami belső tagadás miatt, akkor azon már nem lehet segíteni. 70-80 évesen is fitt lehet az ember, ha tesz érte. Az én nagyapám 93 éves, és biciklivel jár bevásárolni. 84 évesen még ő mászott fel a fára cseresznyét szedni, úgy kellett már őt leparancsolni onnan, hogy hagyja már, majd én szedek helyette. Az életkor semmit nem jelent, azok csak adatok. Valaki lehet, hogy már 25 évesen alkoholista lesz, 55 éves korára meg belehal. Míg más 48 évesen kezd el egyáltalán kocogni, és 55 éves korára lefutja a tízszeres iron mant.

[link]

úgyhogy lehet itt "papizni", meg károgni, valamiféle tévképzet mögé bújva, de a realitás az, hogy minden ember a saját mentális és fizikális egészségéért felel, és az évszámok csak afféle statisztikai adatok, a lélek számít.

2022. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/132 anonim ***** válasza:
8%
47-es, aki ismeri Dolákot személyesen, az tudja, hogy nem megjátszott interjú. Arról meg, hogy a kérdező párja milyen, csak annyit mondtam: nem tudhatjuk. De akár lehet jó ember is. Én képviselem árral szemben ezt a teóriát, ha már mindenki látatlanban leöregezi, és látatlanban a vesztét akarja. Távolról nagyon könnyű utálni másokat. Közelről szeretni már annál nehezebb.
2022. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/132 anonim ***** válasza:
7%
Jaj, elnézést, szőnyi ferenc a HÚSSZOROS IRON MANT FUTOTTA LE 55 évesen!!! Ráadásul helyezést ért el!!!!!!! Talán egy gyerek után is tudna futni a játszótéren, vagy nem?
2022. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!