Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám erőlteti a gyerekváll...

Az anyám erőlteti a gyerekvállalást, én úgy érzem, még nem vagyok rá kész. Kinek van igaza itt? Mit tegyek, hogy tisztábban lássam, melyik a jó út?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan probléma miatt írok az oldalra, ami elég személyes jellegű.

4 éve vagyok komoly kapcsolatban, 2 és fél éve élünk együtt és idén ősszel kerül átadásra a közös otthonunk (kibírtuk egy ház felépítését, szóval erősnek érzem a kapcsolatunkat:D). Most nyáron volt meg a lánykérés is.

A párom 46 éves, én 24 vagyok… Igen, ez tudom, hogy sokak szemében maga a vörös posztó. Szerencsére nálunk a korkülönbség nem olyasmi, ami problémát okozna akár közöttünk, akár a családommal, barátainkkal kapcsolatban. Viszont a párom, valamint édesanyám is nagyon erőlteti a babatémát… A párom igazából nem erőlteti, csak elmondta, hogy ő akár már holnap apuka lenne és alig várja, hogy családunk legyen. De ezzel valamilyen szinten nyomást helyez rám, hiszen én vagyok az, aki ennek úgymond az “útjában áll”. Mert amíg nem diplomázok le, nem dolgozom legalább 1-2 évet, addig nem szeretnék gyereket. Mert sosem akartam olyan nő lenni, akinek az az élete, hogy otthon van és ő a hátország, miközben a férje elismert és sikeres. Viszont csúsztam két évet az egyetemen (osztatlan képzés). Tavaly kellett volna végeznem, jövő tavasszal fogok, ha minden jól megy. Ez az én hülyeségem is volt valahol, mert saját erőmből akartam megszerezni a diplomát, nem úgy, hogy anyu vagy apu szól itt-ott, szemet hunynak pár beugróm felett a vizsgán stb. Tudom, hogyha éltem volna a lehetőségeimmel teljes mértékben, akkor már régen végezhettem volna… Itt jön a probléma egyik része. Annyi kudarc ért itt az egyetemen, hogy már abban sem vagyok biztos, hogy a szakmámban szeretnék elhelyezkedni. Kicsit a “gyomorideg feeling” jön elő, ha a jövőmre gondolok. Bizonytalan vagyok, az az igazság. A diplomámat megszerzem, mert rengeteg idő, energia és pénz, amit belefektettem/belefektettünk és tényleg egy karnyújtásnyira van már csak. De hogy utána mit csinálnék szívesen, nem tudom. És itt van a másik része annak, amiért a kérdést kiírtam.

Édesanyám szerint hagyjam az egészet, nem ér meg ennyi idegeskedést és stresszt semmi sem, nemhogy egy “papír”. Ő azt mondja, hogy örüljek annak, hogy ilyen párom van, mert higgyem el, megfogtam vele az Isten lábát és egy percig ne gondolkozzak a jövőmet illetően, mert ez az ember a csillagokat is lehozná nekem az égről, ha az jutna eszembe éppen. Tudom, hogy igaza van, mert egy csodálatos ember a párom. De szeretnék valamit én is letenni az asztalra, a saját erőmből szeretnék sikeres lenni. Nem azért, mert XY-nak vagyok a lánya, meg ZX-nek a felesége. Anyukám viszont folyamatosan azt erőlteti, hogy igenis legyen minél hamarabb unoka, hová akarok még várni vele és gyerek mellett nem fogok már nagy karrierre vágyni, mert minden percemet vele akarom majd tölteni, nem munkával, tanulással. Biztos vagyok abban, hogy ez tényleg így van/lesz, mert én is vágyom kisbabára, szeretnék anya lenni. De nem egy érettségivel a hátam mögött... Mert még ha nem is dolgoznék soha a szakmámban, akkor is tudnám, hogy van egy jó diplomám azért.

Sokszor azt érzem, hogy az anyám annyit lát maga előtt, hogy van egy párom, aki sikeres, van egzisztenciája, felépített karrierje és így meg van oldva az egész életem, csak csináljak mindent úgy, ahogy ő akarja.



2022. szept. 2. 10:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/132 anonim ***** válasza:
97%
És akkor nyilván Minden 55 éves le tudja futnia a maratont a kifacsart logikád szerint. Te is valamik papi vagy aki fiatal tyúkot tartana hogy ilyen görcsösen erőlködve bizonygatod az igazad?
2022. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/132 anonim ***** válasza:
15%
51-es, látom nem megy át az üzenet. Ha hoznék 500 példát, arra is csak azt tudnád mondani, hogy "ezekből nem lehet kiindulni". Az meg, hogy személyeskedni kezdesz, azt bizonyítja, hogy a saját hited kezd meginogni, az érvek elfogytak, és sértegetéssel próbálod mindezt kompenzálni. Gratulálni tudok mindehhez.
2022. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/132 anonim ***** válasza:
100%
De itt nem (főleg) arról van szó, hogy milyen fürge valaki ötvenes korában. Az nem nagy kunszt. Az a nem mindegy, hogy mikor az a gyerek 15 lesz, akkor az apja már fél lábbal a sírban.
2022. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/132 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek közben is be lehet fejezni az egyetemet levelezőn. Az anyám 4 diplomát tett le, ebből hármat amíg velem és az öcsémmel otthon volt. A párod persze, hogy tesz ilyen megjegyzéseket. 46 éves, mindjárt 50, még nincs gyereke, 70 éves lesz mire szerencsétlen gyerek nagykorú lesz? Lehet meg se éri..
2022. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/132 anonim ***** válasza:
96%
Anyád ezt a pasit akarja megfogni neked, de nagyon. Szerintem nem hisz benne, hogy te egyedül boldogulnál.
2022. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/132 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, anyukád mennyire érti meg a gondolkodásodat.

Ma már sok nő nem csak annyit akar ám, hogy feleség és anya legyen, lehetőleg minél előbb. Tanulni szeretne meg dolgozni, kitolódott a gyerekvállalás egy tíz évvel, ma már az első gyerekek 30 évesen jönnek.

És a párok is már máshogy gondolkodnak sokszor erről, még akarnak éveket élni kettesben nyugiban, mielőtt jönnek a reggel 6-kor kelések, hisztirohamok meg sz*ros pelenkák. Egész egyszerűen megváltozott a világ.

Nincs igaza anyukádnak.


A pároddal viszont érdemes lenne őszintének lenned, hogy te még nem akarsz gyereket. Ő már szeretne, te még nem, beszéljétek ezt meg őszintén.

2022. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/132 anonim ***** válasza:
15%
Nagyapámból kiindulva, aki most 93 éves, és még mindig fitt, ha ő mondjuk 50 évesen vállalt volna gyereket, most lenne 43 éves a gyereke, és ha úgy van, járhatnának együtt bringával a boltba afféle apa-fia programként. Itt is csak azt tudom mondani, hogy az évszámok relatívak. Az ember személyes életvitele számít. Ha a kérdező azt látja, a 46 éves párja fitt, jó erőben van, és van affinitása a sporthoz, akkor hajrá. De ha azt látja, hogy 46 évesen egész nap otthon ül, iszogat, és tesped, akkor nyilván nem szerencsés a helyzet. De ezt csak ők tudhatják.
2022. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/132 anonim ***** válasza:
100%

Banyek, mikor már 50 lesz a pasi, a Kérdező még mindig csak 20on éves. :(


25-6 évesen diploma, aztán 1-2 év munka... Oké, ha minden pöccre megy az elképzelés szerint, akkor a Kérdező


30 évesen teherbe esik, a párja betölti akkorra az 52-t.


Mire a gyerek 10 lesz, a bácsi 62, a Kérdező 40.


Mire a fiú 18, a bácsi 70.


Miről fognak beszélgetni, mit fognak programozni együtt? 40esként is nehéz lesz az akkori gyerekek beszédét értelmezni, én sokszor 27 évesen sem értem, amit mondanak. De hogy 70 évesen. Olyan szakadék lesz az apa-gyerek között, hogy apa helyett csak pénztárca lesz neki. Szomorú.


20-30 év között a gyerek majd gondozhatja a pénztárcáját... Mondjuk nem fontos, ott lesz végülis az 50 éves feleség, majd ő ugrál a férjének.

2022. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/132 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg nagyon erőlködik ez a hárompipás. Már a kilencvenhárom éves nagyapjával jön... 🤣🤣🤣
2022. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/132 anonim ***** válasza:
100%
Várj 59, a dédi még szóba sem került. Pedig rászól ám a fiára ha az túl gyorsan hajtja a bicajt. :)
2022. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!