Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor felnőttél, mi változott...

Amikor felnőttél, mi változott otthon?

Figyelt kérdés
Amikor betöltötted a 18-at, leérettségiztél, mi változott nálatok otthon? Elvárás lett azonnal, hogy költözz vagy fizess be a rezsibe? Vagy folyamatosan voltak egyre magasabbak, másabbak az elvárások?

2022. szept. 3. 08:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%
Depressziós voltam mikor leérettségiztem, mert tudtam hogy nem tudok továbbtanulni ahol szerettem volna. (nem lett rossz érettségim, csak az extrák hiányoztak). Nem támogatott egyik szülőm sem, azelőtt sem érdeklődtek soha mi érdekel, mi akarok lenni. Eltelt több mint 1 év, hogy meg sem kérdezték mi lesz vagy mi van velem úgy hogy egy házban laktunk, és látták nem vagyok jól. Én csak az ágyban tudtam feküdni és semmit se csinálni annyira csontra lefogytam, mert enni se tudtam. Aztán egyik ismerősünknél kitudódott mi folyik itthon, ő kezdett elvinni orvosokhoz stb, de telt az is több hónapba mire emberré formálódtam, utána segített munkát találni és elköltözni otthonról. Azóta ő az egyedüli ember az életemben akinek hálás lehetek. Ha ő nem lett volna, több év ment el volna. A szüleim azóta nem a szüleim, de nekem rendben az életem.
2022. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Metionin ***** válasza:
59%
19 évesen érettségiztem, még azon a nyáron eltűrtek, ősszel költöztem koliba. Akkor még egész okés volta helyzet, mert nagy szó volt, hogy egyetemre mentem, lehetett vele dicsekedni. Ez úgy az első évben tartott ki, utána már éreztem, hogy nemkívánatos vagyok és nem utaztam többet haza. Később az ott maradt cuccaim miatt szólt anyám, hogy vagy elviszem vagy kidobálja. Elvittem amit tudtam, a többit kivágta.
2022. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%
Kaptam egy bmw autót amikor leérettségiztem. Amikor meg lett a diploma akkor meg lakást.
2022. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%

"Később az ott maradt cuccaim miatt szólt anyám, hogy vagy elviszem vagy kidobálja. Elvittem amit tudtam, a többit kivágta."

Nagyon kedves, empatikus, emberséges anyukád lehet :(

2022. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Metionin ***** válasza:
38%
14. Sosem szabadot volna neki gyereket vállalni, az tény. Az a szokása, hogy megsértődik ha valami nem olyan, amilyennek elképzelte, így aztán kb. ovis korom óta folyamatos sértettség az élete. De már jó ideje úgy vagyok vele, mint Loki azon a mémen: "Very sad. Anyway..."
2022. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 16éves koromtól jártam diákmunkára. Nekem onnantól kellett beleadnom a közösbe, havi 1 bevásárlás, kb 20ezer értékben (akkor 40et kerestem durván) Ahogy betöltöttem a 18at, munkát váltottam, ugAn úgy diák meló, de akkor mar 100 körül kerestem. Onnantól az egyik hitelüket is a nyakamba varrták, mellette a bevásárlás, ez meg az. Gyakorlatilag 60ezret kértek az otthonlakásért, és a 40et is megszabták mire költhetem.

Emellett ugyan úgy le kellett jelentenem, mikor kivel hova megyek, meddig maradok. Bulizni, vagy barátnőnél aludni pl csak pénteken, VAGY szombaton mehettem. Reggel 9re legkésöbb hazaéréssel.


23 voltam mikor besokalltam, addig ez ment. Akkor lett először komoly kapcsolatom. (Elötte senki nem maradt velem nevelőapám feltételei miatt).

Akkor 23 évesen jöttem el 3 szatyor ruhával és üres zsebbel.


Ma 30 vagyok, és azóta a férjem az aki "megmentett"

2022. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen még volt egy évem az érettségiig. Érettségi körül egyértelmű volt, hogy egyetemre megyek, nappalira, államira. Utóbbi saját magam felé támasztott elvárás is volt, ki tudták volna fizetni ha muszáj (nyilván nem egy orvosit), de azért érezhető leterheltséget adott volna félévente 250-400 ezer ft mínusz.

Mivel nincs annyira messze az egyetem, továbbra is itthon élek. Diákmunkáim voltak/vannak, most fogok mesterszak mellett részmunkaidőt vállalni. Soha nem volt elvárás, hogy hazaadjam a pénzt, eddig is megéltünk az én keresetem nélkül. Cserébe az engem közvetlenül érintő dolgokat magamnak fizetem: pl bérlet, ruha, könyvek. Emellett rengeteget dolgozom itthon, nagy százalékban én viszem a háztartást.

2022. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Suli mellett dolgoznom kellett és beleadni a rezsibe, emellett pedig pontosan úgy bántak velem, mintha nem 19 hanem 9 lettem volna, értsd elkéredzkedés, tűpontosan megmondani mikorra jövök munkából is! (lehetetlen egy gyárban, ahol diákmunkáztam), és ha nem értem haza időre, kizártak vagy kiabáltak.


Szóval amint tudtam, inkább leléptem, mert nem pálya, hogy anyagilag felnőttként, minden máshogy kölyökként kezelnek.

2022. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, 18 évesen érettségiztem, aztán egyetemre mentem. Kb semmi bevételem nem volt, nem is várták, örültek, hogy tanulok.

Aztán 19 évesen megismertem a férjemet, egyre több időt voltam nála, elkezdtem diákmunkázni, és nagyjából el is költöztem hozzá. De anyagilag továbbra is sokat támogattak a szüleim amíg tanultam.

2022. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 xp ali ***** válasza:
100%
Nekem mondta szegény apám, hogy felnőtt lettem, meg hogy tudja, hogy most beszélnie kell velem, de nincs ötlete, hogy milyen nagy dolgot kéne mondania. És boldog születésnapot kívánt. Ennyi volt. :D
2022. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!