Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viselted, mikor külföldre...

Hogy viselted, mikor külföldre költözött a gyermeked? / Ha nem történt ilyen, de bele tudod magad képzelni a helyzetbe, akkor is válaszolhatsz.

Figyelt kérdés

2022. szept. 7. 17:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
én is 40 feletti gyerek vagyok aki a sajåt 3 gyerekėvel ės fėrjėvel költözött 800 km arėbb anyukåm az első idökben nem ėrtete miėrt költöztünk ilyen messze szerintem 1 ėv is kellet neki hogy megszokja lehet hogy most se szokta meg csak nem mondja.
2022. szept. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
97%

27 voltam, amikor elköltöztem. Hát, enyhén szólva sem voltak elragadtatva :D Olyan szinten, hogy ment a "felkötöm magam, ha elmész"... stb.


Aztán, amikor meguntam az érzelmi zsarolást, odavágtam neki, hogy keressek neki én egy gerendát, vagy majd ő? Na, ez egy kicsit elgondolkoztatta, és megbeszéltük, mitől fél.


Oké, nem baj de ezt ne. 5,5 éve élek kinn, azóta elfogadták.

2022. szept. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A válaszolók felének belehalós érzelmi zsarolásba kezdtek a szülei, hát ez kemény. Tipikus viselkedésminta,de azt hittem, ennél azért kisebb lesz az arány, és még a maradékben is van 1-2 "éhenhalsz, meghalsz odakint" jajveszékelős.

Mi el sem költöztünk, csak más (többnyire nyugati) országokban járva lenyűgöznek minket az ott látott-tapasztalt pozitívumok, meg a külföldön élő barátok, ismerősök beszámolói, és élvezettel mesélünk róla a szüleinknek. Ismétlem, részünkről költözési szándék nem merült fel. Ennek ellenére apósomék többször tartottak már szentbeszédet a férjemnek, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, nem érdemes kimenni, nem jó az. Fogalmuk sincs...csak nekik nem lenne jó, ezért beszélnek, mert már attól is rettegnek, hogy esetleg megfordul a fejében. Ők egyértelműen a belehalós, belebetegedős, zokogva könyörgős vonalat képviselnék, ha kimennénk. Ezt már abból is tudni lehetett, hogy ennél sokkal kisebb dolgokban is túlféltőek, meg már attól is össze voltak zuhanva, hogy a fiuk 5 kilométerre (!) költözött velem. Azóta is abban reménykednek, hogy odaköltözünk az utcájukba, vagy maximum egy utcával arrébb, mindig ajánlgatják a házakat. A távolabbiakat nem.


Az én szüleimben egy pillanatig fel sem merült, mikor elköltözetem otthonról, hogy majd nem tudok enni vagy ilyesmi. Apám anno munkahelyi kiküldetésben szerzett külföldi tapasztalatokat, nagyszerű lehetőségnek találja az ilyesmit, sokat áradozott róla, szerintem ő támogatná hogy kimenjünk. Anyám már többször emlegette, hogy ha nem kötnék ide kötelességek, elhúzna a francba külföldre, akár egyedül is, és végre nyugta lenne, és normálisan meg tudna élni. Ennek megfelelően azt is tökéletesen megértené, ha mi lelépnénk innen, és csak annyit mondana: hajrá!


Kérdező, te ismered a szüleidet, szerintem az eddigi viselkedésükből, hozzáállásukból, megnyilatkozásaikból nagyon jól meg tudod saccolni, hogy hogy viselik majd, és mit mutatnak majd feléd.


9-es, szívemből szóltál.

2022. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Anyám azt mondja nagyon örül, és menjek ebből a sz*r országból, kint jobb lesz nekem.


Apám fideszes, szerinte egész Európában a legjobb hely Magyarország, szerinte itt biztonság van, kint meg migránsok, megerőszakolás és terrorizmus. Ő nem örül, már kétszer kifejtette. Ő azt is nehezebben viselte, hogy kirepültem otthonról, és összeköltöztem párommal.

2022. szept. 8. 14:15
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert, kérdező! Bárhová is mentek, csak jobb lesz nektek a pároddal, és a jövendőben megszülető gyermekeiteknek.

Esetleg, ha már van valami nyugis hely, egy talán-munkahely anyudnak is, hát vigyétek őt is! Apád meg... fizesse a rezsijét meg a kajáját abból, amit Mo.-n kap, és legyen boldog a vele azonosan szavazó barátaival.

2022. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Mi is reménykedünk, hogy egyszer utánunk jönnek.


Tényleg nagyon köszönöm mindenkinek a választ! Nagyon aranyosak vagytok!

2022. szept. 8. 20:21
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

kėrdező anyukád nem fog soha utånatok menni mert ahoz apádat kėnne otthagynia .

de nektek biztos hogy jobb lesz bårhovå költöztök.

2022. szept. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
20%

Az hogy bárhol jobb lesz az egy óriási marhaság. Mondom ezt külföldön élőként. Csak felkészülten, nyelvtudással és megfelelő végzettséggel szabad belevágni. És úgy sem könnyű.

Ez a mindenhol jobb pont olyan marhaság mint a megölnek a migránsok de minimum megvernek és megerőszakolnak

2022. szept. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
92%
ėn külföldön ėlek 2ėve a gyerekeimel és jobban élek ,mint magyarorszågon ,pedig nincs egyetemi vėgzetsėgem stb .
2022. szept. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 capuccino009 válasza:
100%
Én egy hamarosan költöző gyermek édesanyja vagyok .Dániába ill. Svédországba jelentkezett egyetemre (az utóbbira már felvették,tehát biztosan megy).Senkinek nem kívánom ezt az érzést,de nem mutatom.Okos,rátermett...menjen.Én pedig Valahogy kibírom
2023. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!