Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyával miért nem lehet...

Anyával miért nem lehet beszélni erről?

Figyelt kérdés

Anyukámmal jó a kapcsolatom, meg minden, de...


Sose tudok beszélni vele tabu dolgokról, és mindent felvilágosító órán kellett megtudnom.


Amikor megjött a mensim, akkor is csak adott betétet, meg megmondta hol van, semmi más, pedig nagyon meg voltam ijedve, nem tudtam róla akkor még semmit. És szükségem lett volna, hogy valaki elmondja, mi ez. Ezért csak a védőnőtől mertem megkérdezni.


Nekem nem lenne kínos ezekről beszélni, de anyának miért az? Vagy miért nem mondd el nekem semmit ezekről?



2022. szept. 10. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az ő anyukája/ nagymamád is így állhatott hozzá. Sajnos elég konzervatívak voltak egy időben az emberek. Meg persze tanulatlanok.

Szerencsére a mai világban az internet rengeteget segít (persze vannak téves információk is, szemfülesnek kell lenni.).

Tudom ajánlani a kamaszpanasz. hu oldalt, ami sok-sok témát feldolgoz és ismertet. Plusz persze itt is nyugodtan tudsz kérdezni.

2022. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Mai világban azért rengeteg más helyről lehet infot szerezni ezekről a dolgokról, akár internetről.
2022. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a weboldalt is! Szia 2-es. Lehet, hogy sok helyről lehet infót szerezni, de mégis jobb lenne édesanyámmal beszélni erről.
2022. szept. 10. 20:58
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyunk egyformák. Engem a hideg kirazott volna, ha ezt anno az anyámmal kellett volna megbeszélni. Én a szomszéd, 8 évvel idősebb lánytól tudtam meg mindent akkor.
2022. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Én tökre nem értem ezeket. Én se beszélgettem különösebben arról az anyukámmal, hogy pl. menstruációkor pontosan mi történik, de hát nem voltam hülye, láttam őt is betétet cserélni, meg tudtam, hogy olyankor vérzik, előtte szar mert fáj, stb. Az iskolában is tanultunk róla, volt róla felvilágosítás, adtak tamponokat meg betéteket, menstruációs naptárt. De az osztályban is szó esett róla, tudtuk, hogy kinek van már meg, mert ha valakinek megjött, tesiórán felvehetett a tornaruhához kisnadrágot. Szóval komolyan nem értem mi kell még, a mi időnkben nem volt még internet se, mégis túléltük és tudtuk, mi történik.
2022. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is tudom, tudtam mi történik, nem teljesen, de oké, nem ez a lényeg, hanem hogy amikor nekünk volt felvilágosító, utána mindenki mondta, hogy anyukájával ezt már rég megdumálta, és ez kicsit rossz érzéssel töltött el, mert mégis az anyám.
2022. szept. 10. 21:37
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

3as: Nem feltétlenül jobb anyával ilyen témákról beszélgetni, mert van, aki mindent elhisz a szüleinek, közbe meg sokszor ők sem tudnak mindent jól. Meg persze a testi adottságok.

Anyukám vörös szőkés szőrrel - sose borotválkozott, mert nem feltűnő, hogy szőrös (meg persze nem is az a magamutogató, max halásznadrágban megy nyáron is) - na nekem viszont szénfekete a szőröm és dús. Sajnos nem tudott sokat segíteni a szőrtelenítés témában, ezért elvitt kozmetikushoz. Később én olvastam utána a borotváknak és vettem magamnak, majd alakítottam ki egy borotválkozási rutint, hogy ne gyulladjon be a bőröm stb.

Meg persze hallottam olyan sületlenségeket is barátnőimtől suliban, hogy neki ezt meg azt mondta az anyja... Pl volt egy barátnőm, aki mondta, hogy az anyja szerint, hogy ha mentstruál valaki és úgy fekszik le a párjával , akkor az nem eshet teherbe (mert hogy menstruál) és nem kell védekezni emiatt olyankor- persze ez egyáltalán nem igaz. És sorolhanám a példákat.

2022. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
5, mégis mikor volt felvilágosítás nálatok, hogy már első mensi előtt volt neked? Én mondjuk lehet korábban kezdtem, de évekkel később volt első iskolai felvilágosítás, most lehet ti másképp vagytok, de vannak olyanok, mint kérdező vagy én, akinek jól esett volna, ha az anyja normálisan elmondja neki és meg tudjuk vele beszélni rendesen....
2022. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as. Igen, én is így vagyok vele. Lehet, hogy nektek kellemetlen lenne az édesanyátokkal ilyesmiről beszélni, de én vágytam rá, hogy na kislányom, gyere beszélgessünk erről-arról.
2022. szept. 10. 22:09
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Én 12 évesen speciel megijedtem, de kb ugyan ez volt, megtanított betétet használni, másra nem emlékszem, hogy bármit mondott volna. 😔 8as voltam
2022. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!