Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon mért olyan...

Magyarországon mért olyan szigorúak a szülők az alkoholal?

Figyelt kérdés
Mostanába az az új hobbym ha unatkozok, hogy beírom gyakorin a keresőbe jogy "kamaszok alkohol" is a kérdéseken röhögök mert olyanok vannak köztük hogy szülők azt kérdezik hogy "a 17 éves fiam megiszik minde nap egy doboz sört, mit tegyek?". A legjobb meg, hogy utána jönnek a kicsit "engedékenyebb" hogy egy fél poháral megihat. Én meg gondolom magamba, hogy baszus 17 évesen fél pohárral? Az én apám német is sokat voltam vele Münchenbe is ott már 15 évesen megittunk egy korsó sört a Biergartenbe, nem hogy egy fél poháral. Franciaországban is már csecsemő kortól kezdve kapják a gyerekek a vörösbort. A lengyeleknél ugyanez csak pálinkával, a németeknél meg a sörrel. Ilyen kor mit gondolnak a szűlő, amikor megtiltják a kamasz gyerektől az alkoholt?

2022. szept. 11. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
92%
Az iszákosok megszabadítják a hulye agyuktól a világot. Hagyjátok, hadd igyon.
2022. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
96%

"Amúgy meg az alkoholisták égetet szeszt isznak. Vodkát, pálinkát ilyesmi. Aki 4-5% söröket iszik az minden, csak biztos nem alkoholista."

. Nem. Az alkoholista az az alkoholfüggő. Aki nem képes kontroll alatt tartani, hogy szeretne-e inni, illetve nem képes a napjait úgy végigcsinálni, hogy időnként ne nyúljon alkoholhoz.

Akinek remeg a keze, hogy munka után minden nap megigyon egy üveg sört, az alkoholista. Lehet, hogy a szervezete még ezt bőven bírja, nem rúg be, de attól még alkoholfüggő.


Bocs, de egyszerűen nem értesz a témához.

2022. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
95%
Aki rendszeresen alkoholt fogyaszt, az alkoholista. Tök mindegy, hogy kannásborral, vodkával vagy Sex on the beach-csel teljesíti a napi adagját. Az is mindegy, hogy 16 vagy 56 éves. Az is, hogy a rendszeresség az napi vagy pl. csak a hétvégékre terjed ki. Az se számít, hogy csak becsiccsent vagy kiüti magát minden alkalommal. Mindegyik káros, tönkreteszi a májat, az embert, az emberi kapcsolatokat. Magyarországon kiemelkedően sok az alkoholbeteg, noncs szükség még többre.
2022. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
94%
Mert aki minden nap iszik, az alkoholista disznó. Tök mindegy hány pohárral. A bácsikáim is rendszeresen piáltak. Mindkettő halott. Akárcsak a keresztapám, akit a hasnyálmirigy rák vitt el a pia miatt. Vannak olyan szerencsések, akárcsak a cigi esetében, aki valami oknál fogva megússza, de nem ez az általános. Szánalmas és undorító, ha valaki csak úgy tud kikapcsolódni, ha iszik. Mértékkel elfogadható az ital, de napi rendszereséggel inni nem az
2022. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
90%

#3. Nekem is ez jutott eszembe!

😂😂😂

2022. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
92%
Hagyjátok. Ez egy troll.
2022. szept. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
31%
#16. 👍 😂😂😂
2022. szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező tudom ajánlani Dr. Zacher Gábor némely írását. Google segít.

Az alkoholizmusnak vannak szintjei. Az is alkoholista, aki mindennap megiszik 1g2 sört. Itt a hangsúly a MINDENNAPON van. Tehát neki muszáj. Kell! Ezt nevezik függőségnek. Hozzászokott a szervezete. Ezt nem én találtam ki. Én is függő vagyok. Esténként 1 csoki, joghurt, süti. Mindegy, de valami édesség legyen. Az alkohol egyeseknek egyenes út a semmibe, a leépülésbe.

2022. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
20%

38: [link]


:)


"A kenyér bizonyítottan addiktív. Kísérleti alanyok, akiktől egy időre megvonták, és csak vízzel táplálták őket, alig 2 nap elteltével már kenyérért könyörögtek. "

2022. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
91%

Nézd én nem vagyok sem anya, sem nem iszok alkoholt mielőtt azt mondanád. Az alkoholista nem az, aki égetett szeszt iszik és minden nap részeg, hanem aki egy napot se bír ki alkohol nélkül. Te kibírnád, ha azt mondanák, hogy egy hétig nem ihatsz?


Nekem is van ismerősöm, aki csak két doboz sört iszik. Cukra az egekben, feje mint egy hordó, csoda, hogy még nem kómált be.

2022. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!