Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon mért olyan...

Magyarországon mért olyan szigorúak a szülők az alkoholal?

Figyelt kérdés
Mostanába az az új hobbym ha unatkozok, hogy beírom gyakorin a keresőbe jogy "kamaszok alkohol" is a kérdéseken röhögök mert olyanok vannak köztük hogy szülők azt kérdezik hogy "a 17 éves fiam megiszik minde nap egy doboz sört, mit tegyek?". A legjobb meg, hogy utána jönnek a kicsit "engedékenyebb" hogy egy fél poháral megihat. Én meg gondolom magamba, hogy baszus 17 évesen fél pohárral? Az én apám német is sokat voltam vele Münchenbe is ott már 15 évesen megittunk egy korsó sört a Biergartenbe, nem hogy egy fél poháral. Franciaországban is már csecsemő kortól kezdve kapják a gyerekek a vörösbort. A lengyeleknél ugyanez csak pálinkával, a németeknél meg a sörrel. Ilyen kor mit gondolnak a szűlő, amikor megtiltják a kamasz gyerektől az alkoholt?

2022. szept. 11. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
80%

valami informatikai cégnél dolgozik is 3000 eurót keres.


Hat 3 ezer egy 45 eves infosnak elegge sovany fizu.

2022. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
94%

41.

Lehet ezért, bánatában iszik.😂

2022. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
92%
SZigorúak? 17 évesnek a napi piálás még szép, hogy nem elfogadott.
2022. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
92%

Ha a 16 éves gyerekem naponta sört inna, akkor igen erősen lépnék közbe.

Hpogy még nem látszik? Majd fog pár év múlva.

Feleslegesne győzködöd itt anépet, egy normális szülő sme fogja ezt engedni.

Az, hogy az alkeszek töményet isznak, pedig nagyon nagyon nem igaz.

16 éves gyerek vagy, mit akarsz piálni? Vicces vagy,

2022. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
91%

"napi 5-6 sört"


te ne sajnáld a magyar fiatalokat, majd mi fogunk téged sajnálni, ha egy nyomorult alkoholistaként végzed. A napi 5-6 sör már erős függőség, és mindezt gyerekként sikerült elérned. A szüleid igen felelőtlenek.

2022. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
27%
Én abban abszolút egyetértek, hogy Magyarországon rengeteg ember (azt gondolnám, hogy a többség) nem tudja megfelelően kezelni az alkohol kérdését. Az alkoholisták arányát ismerjük ugye, de én személy szerint azt sem tartom egészségesnek, ha valaki kétségbeesetten, rettegve, szitkozódva kapálózik az alkohol ellen. Én azt gondolom, hogy fontos lenne a fiatalokkal megismertetni az alkoholt és az alkohol fogyasztási szokásokat is, mert az életük során valószínűleg úgyis fognak vele találkozni és szerintem jobb, ha ez nem teljesen felkészületlenül történik meg. Most ez lehet hülyén hangzik, de szerintem jobb pl. egy családi körben elfogyasztott pohár borral indítani mint egy házibuliban a haver pancsolt akármijével, mert “mibe, hogy nem mered lehúzni”…. Fiatalon, tiniként az ember még könnyen befolyásolható, könnyebben beadja a derekát a kortársak unszolására, kíváncsi, ki akarja próbálni, ha otthon tiltják akkor méginkább stb., szerintem ennek jobb elébe menni. Mindenki mást gondol az alkoholról, valaki iszik, valaki nem és én sem azt mondom, hogy le kell itatni egy gyereket… de szerintem ez is egy szokás és a gyereknek majd el kell döntenie, hogy ő hogyan viszonyul hozzá, mit gondol róla stb., ebből a szempontból pedig a tiltás szerintem többet árt mint használ.
2022. szept. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
93%

Hú :D A te fejedben valamit sürgősen rendbe kellene rakni.

Senki nem mondta, hogy attól, hogy apád alkoholt iszik, nem kereshet jól.

De azok alapján, amit írtál, most az ugrik be, hogy "12 évesen beleszívtam a nagyok cigijébe, most én vagy Snoop Dogg, nagyon bírom a piát, én nagyon menő vagyok, mert alkoholt iszok."

2022. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim válasza:
25%
Ez nevelés függő. Nálunk a 9 éves kislány is néha ihat valamit, ha van rá alkalom, de persze nem részegségig. Kortól függetlenül, ha valaki mindennap iszik, mégha csak keveset is, az már nem egészséges...
2022. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
90%

"Magyarországon mért olyan szigorúak a szülők az alkoholal?"


Ebben az országban a lakosság 60%-ának komoly alkohol problémái vannak. A szülők pont emiatt aggódják túl a dolgokat. Meg az sem ritka, hogy valakinek iszákosak voltak a szülei/rokonai és ebből kiindulva sokkal érzékenyebb számára ez a téma. De az alkoholiszony valakiben lehet egyfajta veleszületettség is és nem bírja elviselni, ha valaki iszik a közelében. Meg persze sok rémhíreket hallani, hogy valaki sárgaföldig itta magát és balesetet szenvedett. Egyszer én a buszmegállóban leheltem életet egy velem egykorú fiúban, ott fetrengett hullarészegen, az volt a szerencse, hogy a közelben laktam és vittem neki vizet és rendbeszettem annyira, hogy talpraálljon és fölszálljon egy buszra. Ha én nem lettem volna ott, akkor lehet a hányásába is belefulladt volna. Meg ittasan az ember jobban ki van szolgáltatva és elég sok beteg állat barangol ebben a világban. De igen, nem mindenki ilyen elvetemült, hogy minden héten hullarészegre igya magát, de tapasztalatból mondom, hogy könnyű át esni a ló túloldalára. Viszont egy absztinens szülő szemében egy sör is főben járó bűn, amit képesek túldramatizálni. Ez esetben a gyerek nem azért fog piálni, mert egy tróger, hanem azért, mert az ilyen embereket csak piával lehet elviselni.

23L

2022. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim válasza:
86%
Amerikaban 21 evtol lehet egyaltalan alkoholt venni. Nem mindenki akar alkesz idiota lenni eleg szar, csak meg nem tudod de majd rajossz.
2022. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!