Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon mért olyan...

Magyarországon mért olyan szigorúak a szülők az alkoholal?

Figyelt kérdés
Mostanába az az új hobbym ha unatkozok, hogy beírom gyakorin a keresőbe jogy "kamaszok alkohol" is a kérdéseken röhögök mert olyanok vannak köztük hogy szülők azt kérdezik hogy "a 17 éves fiam megiszik minde nap egy doboz sört, mit tegyek?". A legjobb meg, hogy utána jönnek a kicsit "engedékenyebb" hogy egy fél poháral megihat. Én meg gondolom magamba, hogy baszus 17 évesen fél pohárral? Az én apám német is sokat voltam vele Münchenbe is ott már 15 évesen megittunk egy korsó sört a Biergartenbe, nem hogy egy fél poháral. Franciaországban is már csecsemő kortól kezdve kapják a gyerekek a vörösbort. A lengyeleknél ugyanez csak pálinkával, a németeknél meg a sörrel. Ilyen kor mit gondolnak a szűlő, amikor megtiltják a kamasz gyerektől az alkoholt?

2022. szept. 11. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem amúgy nem szigorúak, az én ismerősi társaságomban 15-6 évesen ha valamilyen buli vagy egyéb ünnep volt akkor ittunk azért rendesen. De ez havi 1-2 alkalom volt, sűrűbb alkalmakkor sem volt heti 1nél több. Itt viszont mindenki inkább erősebb dolgokat ivott és többet. A szülőknek nem volt semmi problémája ezzel, a gyerek úgyis meg tudja szerezni magának ha inni akar. Viszont a napi 1-2 sört pl én sem támogatnám. Itt nem azon van a hangsúly hogy részeg leszel-e tőle vagy nem mert nyilván nem, de ha már tizenévesen megvan naponta az alkoholbevitel akkor eléggé elősegíti az alkoholizmust. És nyilván az ember egyre többet akar majd inni, mert egyre kevésbé érzi. Így is rengeteg család b*szódik el alkoholista szülők miatt, szerintem ezt nem kéne tovább támogatni.
2022. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
82%
Ott a gond csak ha valaki nem tud nemet mondani.
2022. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
83%
51. A nagyobb gond ez: "nyáriszünetben Münchenbe voltam is napi 5-6 sört ittam". Csak ha fél literest iszik az akkor is napi 3 liter sör.
2022. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 Darius- ***** válasza:
88%

Aggódnak. Mindenki tudja, az alkohol visz lejjebb-lejjebb. Végül csak a híd alja marad. Könnyű rászokni.

De aki teszem azt Szilveszter napján is tiltaná, az már túlzó.

2022. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodtan vedelj, idd jó kövérre a májad, aztán legyen szép sárga színed. De senkit se fogsz meggyőzni arról hogy ez normális, esetleg más kezdő alkeszokat. 17 évesen készüljön az érettségire,nyelvvizsgára, a jövőjére gondoljon ne arra hogy mennyit igyon. Ja és képzeld tegnap egy karton sör landolt a kukában mert lejárt a szav. ideje, ugyanis se a férjemnek se a fiunknak nem kellett.
2022. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
90%
Alkoholista vagy, lehet mentséget keresni, meg jaj a szemét szülőket hibáztatni, de hidd el fölösleges. Fiatal vagy még kérj segítséget.
2022. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 A kérdező kommentje:
#55 Mi az a karton sör? Én csak rekesz sört ismerek.
2022. szept. 11. 21:40
 58/86 A kérdező kommentje:
#55 Azért nem kelett, mert a magyar sörök szarok. Amúgy meg van felsőfokú nyelvvizsgám németből, meg oroszból.
2022. szept. 11. 21:44
 59/86 NTBS ***** válasza:
96%
Azért mert senki nem akar újabb alkoholista generációt nevelni. A két felsőfokú nyelvvizsgához gratulálok.
2022. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
97%
Van itt a faluban több alkoholista is. Ronda, vöröses lilás fejük van. Az orruk akkora mint a kilincs, rajta hatalmas dudorok. A foguk ki van rohadva, se kutyájuk, se macskájuk,senkijük a földön nincsen. Ne hidd hogy bármilyen nő eltűri hogy vedelj. Ha pedig már most az italt választod mint hogy csajozz inkább, akkor te már elindultál a lejtőn.
2022. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!