Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire hátrány ez a körülmén...

Mennyire hátrány ez a körülmény egy 15 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Lányom apjatól elválltam, mert voltak olyna ügyei, mait én mar nem tudtam tolerálni, fekete ügyek, persze pénz volt, de nekem ez igy sok volt. Én is jól élek én is megadok mindent a gyereknek. Van egy 15 éves lányunk. Az apja menő vállalkozó. Szórakozóhelye van, folyton buliznak, isznak és ha ott van a lányom akko nagyon elevzi és napokig bezsel roloa h milyen jó az apjánál lenni. Nagyon felidegesitett az apja, mert az apjának valami mű szőke buta baratnője van jelenleg és a gyereknek adta a csaj az iphone 13-at, hogy neki már 14 kell, mert most az a legujabb, az apja meg hagyta, holott megbezseluk, hogy 5-ös évvégi bizonyitvany ára az uj telefon. Apjának Mercije meg porschéje van, szaguldozik ossze-vissza, folyton buliznak, lányomnak meg ez az élet nagyon tetszik. Félek, hogy rossz példat lát az apjától.


Vélemények?



#Apja, lány, 15 éves
2022. szept. 15. 21:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén szólva sok mindent nem tehetsz. A te férjed volt, tehát bizonyos szintig ez neked is imponál(t). A lányod ezt a mintát látta es látja. Nem igazán értem, pontosan milyen valaszokat vársz.
2022. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De én is fiatal voltam és.. megfogtad a lényeget 1.
2022. szept. 15. 21:43
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Igen, rossz példát lát az apjától. Sajnálom, de ez ellen nem sokat tehetsz. Ha megpróbálsz elkezdeni prédikálni a lányodnak, meg tiltani, akkor csak lázadni fog. De egyébként sem 15 évesen kell elkezdeni nevelni. Ha eddig rendesen nevelted, akkor nem fog elszállni. Ha eddig is mindent megkapott, és ez eddig rendben volt szerinted is, akkor természetesen ezután is el fogja várni.
2022. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Ha pl. fizikusnak, mérnöknek, orvosnak, stb. készül, akkor hatalmas (talán teljesen behozhatatlan) hátrányt jelent, de ha a "legősibb női mesterség" iránt érez ambíciókat a lány, akkor - népiesen úgy mondják erre - "megfogta az Isten lábát!
2022. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Eddig neked sem volt bajod a gazdagsággal, a lányodnak miért lenne? Örülj, hogy az apja fizeti neki továbbra is a pénzszórást, nem neked kell.
2022. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy egy kamasznak vonzó ez az életforma. Te annyit tehetsz, hogy más példát mutatsz neki és beszélgetsz vele. Amúgy az sem sokkal jobb, ha színötös bizonyítványt várnak tőle.
2022. szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az biztos, hogy az apja csak a pénzszóráshoz ért. Remelem tanulni fog a gyerek és lesz belőle valaki.

2022. szept. 15. 21:51
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Anyja lánya.
2022. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Normális hozzáállással és nem folyamatos papolással, valamint példamutatással tudsz elérni valamit. Lehet hogy nem azonnal fog megtérülni, lehet hogy a lányod kihasználja az apja anyagi támogatását egy ideig, de ha az érzelmi-értelmi alap erős amit adsz neki, akkor értelmes felnőtt lesz.

Nézd a jó oldalát, legalább az anyagiak miatt nem kell aggódnia amikor kezdi az életét.

Esetleg próbálj beszélni az apjával hogy az oké hogy elkényezteti, de beláthatja hogy nem lesztek ott örökké és a gyereketeknek muszáj hogy önállóan és normálisan tudjon majd élni felnőtt korában.

2022. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
egyetértek veled, kérdező
2022. szept. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!