Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit egyedül nevelt fel az...

Akit egyedül nevelt fel az egyik szülője, önhibáján kívül rossz körülmények között, segítség nélkül, előfordult, hogy türelmetlenebb, veszekedősebb volt a szülő? Felnőttként megértetted azt, hogy nehéz helyzetben volt?

Figyelt kérdés
2022. aug. 6. 08:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám egyedül nevelt, de jó körülmények között. A munkája önmagában is stresszes volt hát még egy kisgyerek, akivel utána foglalkozni kellett... volna.. Volt egy időszak mikor mindennaposak voltak a veszekedések, édesanyám elképesztően hirtelen haragú és végtelenül türelmetlen ember szóval nem volt nehéz kihozni a sodrából, bár néha már úgy látom szinte élvezi ha veszekedhet valakivel. Még így felnőtt fejjel is nehéz megértést tanusítani felé, mert egyszerűen olyan mélyen bennem vannak azok a feszült pillanatok, mikor arra vársz, mikor robban a bomba...
2022. aug. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ami miatt kiírtam a kérdést... Beteg lettem, lázas vagyok, nem bírok felkelni, hétfőre muszáj viszont munkaképes állapotba kerülnöm. Ma strand volt tervben, ami így elmarad. A 9 éves lányom (aki egyébként sem egy egyszerű eset, elég makacs, hisztis természetű) kiakadt ezen. Reggel még aludtam volna, nagyon kellene a pihenés, nem hagyott, ekkor dörrentem rá elég rendesen. Segítségem sajnos nincs, apuka éli világát (a gyerekeink amúgy is azt látják, hogy az apjuk milyen jól él, mindenre van pénz, én meg állandóan spórolok, beosztok), szóval hozzá képest rosszak az anyagi körülményeink is (meg a legtöbb barátjukhoz képest is, ahol együtt vannak a szülők, egyértelmű, hogy jobban élnek). Felnőttként, aki így nőtt fel, meglátta, hogy a szülője mindent megtett, amit csak ki tudott hozni a lehetőségekből, és hogy a szülő is ember, az én türelmem is véges, főként, hogy a lehetőségeim eléggé korlátozottak.
2022. aug. 6. 08:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim elváltak... Igen veszekedős volt anyám. 18 èvesen elköltöztem, picit nehezebb èletem volt, de ma mâr ninden rendben van. 1 gyermekes házas fèrfi vagyok.
2022. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1: attól félek hogy az én gyerekeim is így fognak gondolni, emlékezni rám felnőttként. :(
2022. aug. 6. 09:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem te rontasz el valamit a nevelésben, ha a lányod 9 évesen nem érti meg, hogy lázas beteg vagy.

Nekem is elváltak a szüleim, igen, anyám elég hirtelen haragú, sokszor önző stb., nem is tudom elnézni neki, de ennek semmi köze az anyagiakhoz, max. ahhoz, hogy egyedülállóként soha nem kellett senkihez alkalmazkodjon, nem is tud és nem is hajlandó. De egyedül sem bír lenni, max. engem visel el, de rólam sincs valami nagy véleménye. Patthelyzet.


Nem lehet, hogy elkapatod a lányod, mert így akarod kompenzálni a szűkösebb anyagiakat és versengeni az apával a szeretetéért? Hosszabb távon inkább ezt gondold át!


Amúgy most meg a legfontosabb, hogy meggyógyulj, pihenj, a lányod segítsen (pl. ételt adni neked stb.)

2022. aug. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám egyedül nevelt és sose volt türelmetlen. Az utolsó falatot is oda adta nekünk, mindig háttérbe szorította magát. Bele is rokkant később egészségileg. Gyerekként nem tűnt fel, hogy mennyit feláldoz magából. Felnőttként azt tanultam meg belőle, hogy én ne legyek ilyen. Nem is vagyok olyan jó anya, de talán nem is megyek tönkre idő előtt. Türelmetlen vagyok és elmondom, ha bajom van. Meg fogják érteni a gyerekeim? Nem tudom.
2022. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy beszélgess sokat a gyerekekkel, ne csak a saját problémáid mondd el, hanem hallgasd meg őket, mit olvasnak, mit néznek, mi a kedvenc játékuk, ki a legjobb barátjuk, meg ilyenek. Szerintem az hogy néha kiborulsz és kiabálsz az rendben van, jogod van megélni,hogy neked is sz@r néha, oké ne rajtuk vezesd le, de el se fojthatod, mert az úgyis kitörne valamilyen formában. Próbáld elmagyarázni az ő szinjtükön, hogy egyedül nehéz, de te mindent megteszel és nagyon szereted őket.

2022. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
5: biztos, hogy kompenzálni szeretnék, mert nagyon sajnálom mindkét gyerekemet amiatt, hogy az apjuknak gyakorlatilag minden fontosabb lett náluk a válásunk óta.
2022. aug. 6. 09:16
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok: törekedj ne kompenzálni. Úgysem tudod, de a jellemükre károsan hat. Én pl. jól elvoltam elvált szülők között is, nálunk nem volt ilyen versengés. Osztálytársamat mindenki sajnálta, mert "elváltak a szülei", mindig kivételeztek vele mindenben, mindent megengedtek neki otthon is, a suliban is, és egy teljesen elszabadult kamasz lett belőle. Felnőttként szerencsére egyenesbe jött, és szégyelli, ahogy gyerekként viselkedett. De fordulhatott volna úgy is, hogy az egész életében egy id*ta, arrogáns ürge maradt volna.
2022. aug. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Strand helyett van privát mniatűr óceáni beach-etek csak ki kell battyogni a fürdőszobáig. A lányodnak mond, hogy anyának szüksége van hűtő fürdőre engedjen vizet a medencébe, utána ők is pancsikolhatnak, és közbe kapcsolj be valami relax zenét.


9 éves gyereknek ha szépen el van magyarázva, hogy beteg vagy akkor meg érti. Majd bepótoljátok legközelebb a strandot.

2022. aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!