Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fenntartanátok viszonyt ilyen...

Fenntartanátok viszonyt ilyen anyával? Tudnátok szeretni?

Figyelt kérdés

Elég hosszú az egész, de annyi a lényeg, hogy gyerekkoromban csecsemőotthonba kerültem, apám alkoholista volt, putriban laktunk stb. Par hónapig voltam csak, mert a Nagyszüleim magukhoz vették, és ők neveltek, amíg éltek. Anya csak néha látogatott vasárnaponként az új pasijaval. Én minden vasárnap logtam az ablakban, lestem, mikor jön, és rohantam a kapuhoz, amint megláttam. Volt, ugye, hogy hiába vártam. Mikor már volt vezetékes telefonunk, felhívtam őket. Egy telken laktak a pasija anyjával, neki volt telefonja, és mikor hívta a telefonhoz anyut, akkor már tudtam, hogy nem jön , és borzasztó hisztit rendeztem szegény Mamáéknak.

Született egy húgom, akit a pasi a mai napig letagad, szerinte az én apámtól van, örökbe adták. Tehát 2 évvel azután, hogy anyamtol elvettek minket ( vannak testvéreim) , anyám ahelyett, hogy összeszedte volna magát, csinált még egy gyereket és örökbeadta, aztán eldegeltek kettecsken tovabb .

Anyagilag nemigen támogatott, néha egy-egy hónapban tudott adni egy kis pénzt a Mamáéknak, később a Nagynenemnek, aki utána nevelt.

Ő örökölte a Nagyszüleim lakását, egy gyönyörű nagypolgári lakást a 3. kerületben a Rózsadomb aljanal. Azt hittem végre együtt lehetünk, odajartam 2 percre suliba. Ő munkanélküli volt akkor, semmi nem kötötte őt sehova, de eladta gyakorlatilag fillérekért a lakást, hogy Csepelen vegyen egy 1+2 félszobás panellyukat,mert a pasija odavalosi és már úgy megszokta. Utána persze meg ő volt megsértődve, hogy nem akarok odakoltozni velük.

Tinédzser koromban viszonylag sokat látogattam őket suli után, de a (akkor már ) férjevel nagyon sokszor csúnyán összevesztem, mindenért belémkotott. Pl képes volt számonkerni a pénzt, amit arra az ételre koltott, amit én ettem. Folyamatosan kritizálta a noveremet gyereknevelésben , mikor neki a 2 fia évtizedek óta felé se néz, a hugomrol meg ugye ne is beszéljünk. És anyám ezeket szó nélkül hallgatta, annyit volt képes mondani, hogy hagyjam rá .

Férjhez mentem, gyerekünk van, házat vettünk 2 éve, anyu egyszer nem jött még el, pedig hívtuk, mindig megyunk hozzá, 35 perc vonattal. De hevizre 2 havonta járnak nyaralni.

A férjem szokta kérdezni, hogy minek foglalkozom egyáltalán vele, és mindezt leírva, én sem értem, mégis miért szeretem. Azonkívül, hogy megszult soha semmit nem tett értem. Alapból nem szoktam ezekre gondolni, de néha , pl most annyi keserűség és düh van bennem felé. Mégis szeretem, mégis felhívom őt mindenheten és jól elbeszelgetunk , persze csak semleges témákról.



2022. szept. 20. 20:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és nincs is mit szeretni rajta! Igaza van a férjednek, olyan busz után futsz, ami nem vesz fel.

Értem, hogy egy ideális világban, neked is ideális anya jutott volna, hidd el, az emberek nagy részének nem rossz, keveseknek jó anya. Szomorú, hogy neked semmilyen, de ez attól nem változik, hogy te ragaszkodsz hozzá, el kellene engedned. A saját családodra, gyerekeidre kellene koncentrálni, és arra, hogy te az alap nevelés mellett törődő, kedves, megengedő szülő legyél, és ebben akarj jó lenni, mert hidd el, nem leszel soha tökéletes.

2022. szept. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

"De a gyerekeim miatt illetve a kisebb tesóim miatt mindig szemet hunyok mindenen"


Miért, szerinted a gyerekednek ilyen nagyszülő kell? Nem elég, hogy téged kicsinál lelkileg, még a gyerekednek is azt mutatod, hogy jó ez így ahelyett, hogy megvédenéd ettől a jelenségtől?

2022. szept. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
31%

12! A gyerekeimet imádja. 1000x több figselmet kapnak tőle, mint én kaptam. A 3 éves fiam pl minden hétvégén menne, ha lehetne...


Nagymamának jó, attól függetlenül, hogy milyen anya volt.

2022. szept. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Ja, de a gyerekeid látják majd, hogy viselkedik veled.


Mondjuk nem értem, aki ilyen szinten sz*r szülő volt, mivel érdemli ki a gyerekénél, hogy nagymama lehessen. Azt gondolom, ez is egyfajta betegség.

2022. szept. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%
Te is es a #9-es is megerdemlitek a jelen allast. Tehetnetek ellene, de jobb szenvedni.
2022. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Lesz@rnám magasról az ilyen szülőt még szülőnek sem nevezhető.Sosem álnék vele szóba.
2022. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!