Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akiknek meleg a...

Szülők, akiknek meleg a gyerekük! Ti hogyan éltétek meg a gyerek coming outját? Akik nehezen fogadták, azokban milyen érzések vannak/voltak?

Figyelt kérdés
19 éves fiúnk nemrég vallotta be, hogy a fiúkat szereti. Igazából volt már egy sanda gyanúnk, hogy ez a helyzet, de kivártuk, hogy ő mondja el. Nem szerettük volna, hogyha úgy érzi, hogy letámadjuk. Egyszem fiúnk, akárhogyan is alakul az élete mindig szeretni fogjuk, akár lánnyal, akár fiúval van együtt. Most kíváncsi vagyok más szülőtársakra, akik ezen átestek, hogy hogyan élték meg.
2022. szept. 22. 10:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
13%
Szégyen lenne.. Nem tudnám elviselni
2022. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
12%
Es most ezt azert irtad le hogy fenyezzetek magatokat hogy milyen jofej szulok vagytok...
2022. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Biztos nehezen fogadnám, de nem tennék semmit. Nem ő tehet róla, ha pedig elítélem emiatt, csak még nehezebbé teszem a (Magyarországon egyébként sem könnyű) életét.

A szülőnek támogatnia kell a gyerekét. Nem tudhatjuk előre, hogy mi lesz vele. Akkor is támogatni kell, ha szín jelessel végez a Harwardon vagy valamelyik elit egyetemen és akkor is, ha nem tanul tovább. Akkor is, ha okos, akkor is, ha kicsit butább.

Miért más ez a szerelmi életben? Támogatjuk, hogy szőke vagy barna, telt vagy vékony, nagy vagy kis mellű, fiatal, vele idős vagy akár kicsit idősebb barátnője legyen, de elítéljük, ha valamiért a fiúkat szereti?

Biztos furcsa lenne (főleg ha nem látom előjeleit), de elfogadnám, mert mindennél jobban szeretem a gyerekeim.


1# a homoszexualitás nem gyógyítható. Nem tudják mi okozza, több elmélet is van (genetika, nevelés, szociális közeg, terhesség alatt ért váratlan esemény, hormonális elváltozások, stb), de egyik sincs bizonyítva és elfogadva. Az viszont bizonyos, hogy nem "gyógyítható", nem betegség.

2022. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Psycho ***** válasza:
92%

Büszke lennék arra, hogy milyen bátor volt, hogy ezt felvállalta (nem, nem arra, hogy meleg, az nem büszkeség kérdése), és ezt meg is mondanám neki, hozzátéve, hogy tuti nagyon nehéz lehetett ezt kimondani. Megköszönném a bizalmat.

Biztosítanám arról, hogy maximálisan támogatom, és bármikor bármi kérdése van, ha olyan van, amiről beszélgetni szeretne, dilemma, nehézség, probléma, érzések, gondolatok, konfliktusok, akármi, nyugodtan szóljon, állok rendelkezésre.


Hogy én mit éreznék? A szeretetét. Bizonyos értelemben megnyugvást, hogy comingoutolt és ezzel egy kicsit jobban önmaga lehet, illetve aggodalmat, mert... Magyarországon vagyunk 🙄

2022. szept. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%
Minden lmbt gyereknek kívánok olyan szülőt, mint Psycho!
2022. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%
A fiamat könnyen el tudnám fogadni ha meleg lenne. Ha a lányom lenne leszbikus szerintem beleőrülnék,de előtte mindent megtennék, hogy eltiltsam a leszbikusoktól.
2022. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
#9 Magyarázd már el légyszi ezt a logikát.
2022. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Azon szülők, akik szégyenként élik meg. Miért? Semmi provokáció, csak kíváncsi vagyok a másik oldal érveire is.
2022. szept. 22. 12:37
 9/34 anonim ***** válasza:
7%
Én ki tagadnám, sőt ha a felnőtt / 18. élet évét betöltött fiamról derülne ki hogy meleg. Akkor ki adnám az útját. Magyarán ki dobnám, a lakásomból. Még akkor is ha nappali tagozatos gimnáziumba vagy nappali tagozatos egyetemre jár. Nálam ez a meleg dolog nem elfogadott. Mivel én sem úgy voltam nevelve. Én a Férfi és Nő vagyis fiú és lány kapcsolatot támogatom. Most nyugodtan le pontozhatok. De a véleményem és a neveltetésem is olyan, hogy csak is ellenkező neművel való kapcsolat jöhet szóba nálam. Én még az 1980-as és 1990-es években voltam gyerek. Akkor még nem volt divat a meleg / leszbi.
2022. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit sajnálnám hogy vérszerinti unokám nem lehet, de ezen kívül semmi gondom nem lenne vele. Elfogadnám és biztosítanám hogy én így is szeretem. Nem ettől függnek valaki értékei szerintem. A férjemet már nehezebb lenne meggyőzni, de szerintem ő is elfogadná egy idő után.
2022. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!