Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyennek jellemeznétek ezt...

Milyennek jellemeznétek ezt az anya-lánya kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyámról és nagyanyámról van szó.


Nagyanyám egy hónapja halt meg, az utóbbi három évben velünk élt a romló fizikai állapota miatt. Anyámmal a viszonyukra én az ambivalens jelzőt használnám. Nagyanyám sokat segített anyámnak, anyaagilag is, rám is sokat vigyázott gyerekként, míg anyám dolgozott, szóval nem mondanám rossz anyának vagy rossz nagymamának.


Ugyanakkor nagymamámnak időnként kiállhatatlan természete volt, anyámnak szavajárása volt az utóbbi években, hogy ha ő előbb hal meg, ne hagyjam, hogy nagyanyám a síron túl is megkeserítse az életét. Anyám sokszor mondta, hogy a munkahelyén jobban érzi magát, mint itthon, mert nincs ott az anyja.


Ha nagyanyám akart valamit, anyám kb. összerezzenve ment, hogy mi lehet megint.


A szüleim kétéves koromban elváltak, apámnak van új családja, kéthévegente nála vagyok, nincs panaszom rá, a mostohaanyámmal jól kijövök, a húgomat (négyéves, apám második házasságából) nagyon szeretem. A szüleim válása nagyon viharos volt anno, máig sem békültek ki. Apám annyit mondott hogy az anyai nagyanyám nélkül békés lett volna a válás. Anyám erről nem mond semmit, nagyanyám sokszor szidja apámat.


Anyukámnak van egy bátyja, aki nagyanyámmal sose békült ki, de engem és anyámat nagyon szeret. Ő azt mesélte, hogy nagyanyám anyámat a terhessége alatt győzködte, hogy apámat hagyja el, mert tróger alak, és a bácsikám szólt rá, hogy hagyja már abba, anyám sose volt még ilyen boldog.


Az elmondottak okán engem meglepett, hogy anyám mennyire szomorú a nagyanyám halála óta, sírni is sokat sírt, mondja, hogy nagyanyám emlékét tisztelni kell, és hogy semmi sem lesz már a régi. Naponta elmegy a temetőbe is. Én sem örülök, hogy nagyanyám elment, de én jókora adag megkönnyebbülést is érzek.


2022. szept. 29. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, anyukád is érez megkönnyebbülést, amitől nyilván lelkiismeretfurdalása van. Majd ritkulnak a temetőlátogatások. Tegyen így, ha így könnyebb neki.
2022. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg azzal kompenzálja, hogy egy része megnyugodott a nagyi halála után, hogy látványosan túldramatizálja az emlékét.
2022. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
idővel könnyedebb lesz persze, de ez hogy mennyi idő mulva mindenkinél más és más.
2022. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Na, én is így érzek a saját anyám iránt, ahogy a kérdező anyukája a saját anyukája iránt.

Szerintem is inkább él az az agyament berögződés a kérdező anyukájában, hogy szülő halálának akkor sem örülünk, ha az egy utolsó manipulatív szarkupac volt. Na, ez bennem már nincs meg, pszichológusnak hála.

2022. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Van hogy szeretsz valakit még akkor is ha bánt. Tudom hogy nincs értelme de van ilyen. Pont ezért készítenek ki a hülyeségei.

Nem volt feltűnő talán mert nem laktak együtt de mikor összeköltöztek már túl sok lett és anyukádnak elege lett ezért tette ezeket a megjegyzéseket. Biztos volt szeretet is nagymamádban a mellett hogy manipulatív is volt. Szerintem ez a kettősség készítette ki anyukádat mikor veletek lakott. Nem véletlenül mondják higy néha távolról jobb szeretni egymást. Nem tudom mi zajlik anyukádban most. De bármilyen is volt nagymamád anyukád szerette ezért hagyd had gyászoljon ahigy neki tetszik. Ne tegyél megjegyzéseket se mert nincs értelme.

2022. okt. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges jellemezni és elemezni mert már nincs értelme. Inkább segíts anyukádnak megbirkózni a gyásszal mégha téged nem is érdekel higy elment nagymamád. Ne feledd neki az anyja halt meg. Talán valamyen biztonságot adott neki ami most már nincs többé.
2022. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!