Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedtek így velem a...

Miért viselkedtek így velem a szüleim?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a covid óta otthon élek, és a városba járok egyetemre. A szüleimmel sosem volt jó kapcsolatom, ami még inkább érződött az elmúlt 2 és fél évben.

Az utóbbi egy évben dolgozom az egyetem mellett, szép keresetem és megtakarításom is lett már, így úgy gondoltam, hogy szeretnék külön költözni, és elkezdeni az anyagilag független, saját életemet. Mivel nem találtam egyenlőre megfelelő albérletet, így arra gondoltam, hogy beszélek az egyetem kollégiumával, hogy lenne-e esetleg hely addig, amíg nem találnék albérletet vagy szobát. Kaptam is helyet, nem is olyan rossz, viszont amikor elmondtam a szüleimnek itthon, hogy szeretnék különköltözni, minden szar és utolsó embernek elhordtak, hogy mennyire hálátlan vagyok, soha nem csinálok semmit, biztosan nem engedik meg, hogy a megtakarított pénzem elcsesszem erre, meg mégis minek menekülök tőlük el, itt miért nem jó, akkor vezessem ezt a háztartást itt, lehet mindennap főzni, meg takarítani, ha ennyire nem tetszik, ami itthon van. Ebbe a vitába belekeverték a páromat is, hogy én egész nap csak a laptop előtt ülök (nagyrészt home officeból dolgozom), este meg itt gubózok és csak a párommal foglalkozom (jelenleg távkapcsolatban vagyunk), inkább jönnék le és beszélgetnék velük. A párom nem magyar, ezért a rasszista megjegyzéseiket is el kezdték sorolni, meg hogy találjak magamnak itt valakit, minek nekem valaki olyannal kezdeni, aki nem magyar.

Ezek után baromira nincs kedvem velük lenni őszintén, és nagyon nagyon rosszul esett ez az egész, mert egész életemben kitűnően tanultam, mindenhol segítettem nekik, soha egy rossz szavuk nem lehetett rám, nem vagyok ingyenélő. Miért csinálják ezt?



2022. szept. 27. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Költözz el minél előbb amint tudsz, nagyon mérgező a családod! Rasszista ember meg irigy azért rasszista.
2022. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
21%
Cigány a párod?
2022. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Meg kéne tőlük tudni, mit értenek azon a hálán, amit eddig ezek szerint megkaptak tőled, de az elköltözéseddel elveszel tőlük.

Meg tudod kérdezni?

Érdekes lehet nekünk is a válasz.

2022. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy a legtöbb szülő nem tudja feldolgozni, hogy önálló a gyereke. Nálatok is egyértelműen ez a helyzet.
2022. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván van bennük egy kis rasszizmus azért viselkednek így.
2022. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A párom nem cigány, hanem külföldi.
2022. szept. 27. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

"Rasszista ember meg irigy azért rasszista."


Ennél nagyobb marhaságot ma még nem olvastam.

2022. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Egy: nem tudják feldolgozni, hogy felnősz, és tudsz gondoskodni magadról, nem leszel már te a gyerek, akinél lehet mindent jobban tudni.

Kettő: ha sokmindent megcsináltál otthon, akkor nem akarják visszakapni a saját dolgukat. Anyósomék is teljesen kibuktak, mikor elment a fűnyírójuk; a fiuk kamaszkora óta nem nyírták a füvüket, és nem is volt kedvük újra elkezdeni. A házimunkád lehet az az elvárt hála, amit a hármas válaszoló pedzeget.

2022. szept. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre jársz és leírod azt, hogy "egyenlőre"?

Az is jelent valamit, csak nem azt, amire gondolsz :)

A szó, amit keresel, az egyelőre

2022. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

8: Szia, én vagyok a 3.

Nekem soha semmit nem engedtek otthon csinálni, ők szolgáltak ki engem teljes mértékben, mégis ugyanígy ki voltak akadva és ugyanezt érezték.

2022. szept. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!