Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok emiatt?

Rossz ember vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Van, hogy gyűlölöm az anyámat, és van, hogy nem.


Mindig mindent elvár tőlem, konkrétan a főzésen és a mosáson kívül semmit nem csinál, én takarítok, én teregetek, én mosogatok, én rakom el az edényeket, stb...


Ha valamit mégis neki kell megcsinálni akkor őrjöng és csapkod, hogy én soha semmire nem vagyok képes és nem csinálok semmit, soha semmit nem veszek észre (pedig kifejezetten jó megfigyelő vagyok) ő csinál mindent, ő a mártír. Ha meg mindent megcsinálok, akkor is talál belekötni valót, és egy unott köszin kívül semmit nem kapok. Apum dolgozik, ha itthon van csak veszekednek. Ő kiállna mellettem, de már belefáradt szerintem, szóval inkább a munkába menekül. Az öngyilkosságon is gondolkodtam, de rengeteg mindennel ideláncoltam magam. Vannak céljaim, tehetséges vagyok abban amit csinálok és szeretem csinálni. Vannak barátaim, vannak háziállataim. Jól és könnyen tanulok, mondhatni mindenem tökéletes.


Viszont mikor éppen elkönyvelem magamban, hogy ő egy rossz anya, és ne foglalkozzak vele, elkezd kedves lenni. Egyszer gyűlölöm, egyszer nem. Rossz ember vagyok emiatt?


Illetve valószínűleg mert soha semmilyen dicséretet nem kapok, egy jó szótól is órákig boldog tudok lenni, szomjazom az elismerésre ha kell a végsőkig elmegyek egy "ügyes vagy"-ért.



2022. szept. 25. 14:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy rossz ember,eszt felejtsd el,beszélgess anyukádal és kèrdezd meg mért szokott ilyen mért nem tud normálisan komunikálni
2022. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%

"Illetve valószínűleg mert soha semmilyen dicséretet nem kapok, egy jó szótól is órákig boldog tudok lenni, szomjazom az elismerésre ha kell a végsőkig elmegyek egy "ügyes vagy"-ért."


Szegény... :(


Nem vagy rossz ember, normális a reakciód. Mármint olyan értelemben, hogy ha az ember ezt a szart kapja, akkor az szükségképpen ezt váltja ki belőle. De maga a helyzet nem normális és nem jó. Próbáltál már komolyan beszélgetni vele arról, hogy igazából kiveszed a részed a teendőkből (nehogy azt a szót használd, hogy segítesz, mert attól ideges lenne), és rosszulesik, mikor azt mondja, semmit nem csinálsz?

2022. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltünk már arról, hogy valójában én is sokat hozzáteszek a házimunkához, és az volt rá a válasz, hogy nem olyan sok idő elrakni az edényeket :)
2022. szept. 25. 14:48
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Ez a klasszikus mézes madzag-abúzus körnek tűnik nekem.


A lovebombing fogalmát ismered? Azt hívják ennek, amikor egy abúzív dinamikában az áldozat kezd eltávolodni, és a másik fél vissza akarja csalogatni.


De nem, ez nem bocsájtja meg a negatív dolgokat amik történtek.


Ha öngyilkos hajlamaid vannak amiatt ahogy viselkedik, akkor nagyon nincs rendben a dolog, és nem, nem vagy rossz ember emiatt.


Állj ki magadért, költözz el amint tudsz.

2022. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Hány éves vagy?
2022. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
17%
Igaza van anyudnak. Kislány vagy. Teljesen természetesnek kell lennie a segítsegednek. Sírsz egy elismerésért? Mit kell elismernie? A tanulásod? Szólj neki miatta, hogy nézze meg, hallgassa meg,stb. Ha viszont a teregetés, edények eltevéséért kell hálás köszönetet mondani. Juuuhhhuú, hát ez vicc lenne. Komolyabban vedd az életed kis mazsola. Tudod még milyen sok mindenért nem kapsz két büdös szót sem MERT TERMÉSZETES, HOGY CSINÁLNI KELL. Szedd össze magad kisasszony és butaságokon ne agyalj!
2022. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy rossz, csak traumatizált. Felnőtt korodban nyugodtan szakíts meg vele minden kapcsolatot és dolgozd fel terápia segítségével.
2022. szept. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
10%
Jó tanács 7-es. Sokat segitő. Gyerekek, ti megköszöntök a szülőknek mindent amit értetek teszenek? Hogy dolgozik, rendet csinál otthon, van kaja, ruha, meg van ami kell az élethez? Ha nem akkor hajrá! Halásnak kell lenni érte. Igaz? Nem csak neki kell köszöngetni hogy juj, de ügyes vagy kislányok, kisfiam. A szülő teremt meg mindent amit neketek lurkóknak nem kell amíg csak tanultok. Tini koromban még Én is ilyen voltam. Kellett pár év mire rájöttem mennyi mindent tett anyám, apám azért, hogy azzá válhassak aki vagyok. A házimunka segístége meg majd amikor később önálló leszel rájössz, hogy mennyire hasznos, mert a pasid sem fogja azt mondani folyamatosan, hogy köszönöm, köszönöm, mert alap lesz akit tenned kell.
2022. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Persze, köszönjem meg, hogy mindent velem csináltatott meg amíg csak döglött a TV előtt, majdnem naponta vert, verbálisan bántalmazott, nyilvánosan megalázott a nárcisztikus szemétláda anyám :D Vicces vagy 8as, majd ha te átélted azt amit a nárcisztikus szülők gyerekei akkor majd ugathatsz a magas lóról.
2022. szept. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Teljesen más a kép, ha 14 vagy ha 24.
2022. szept. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!