Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit gondoltok...

Szülők, ti mit gondoltok arról, hogy 400 000 forint zsebpénzt kapok 16 évesen?

Figyelt kérdés
Esküszöm nem vicc! Apám ácsmester is dolgozok a cégénél. Nem dicsekedni akarok, de ha jól megy a cége akkor miért baj ha ennyit kapok. Sokan mondják, hogy ez "sok egy tízenhatévesnek" meg minden, de ha dolgozok(nyíván nem ér anyit a munkám, mint egy igazi dolgozónak) meg jól is tanulok(4,13 az átlagom) akkor ez miért baj? Is nem vagyok elkényeztetve meg nem veszek mindenféle drága hülyeséget.

2022. szept. 30. 13:43
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
93%
Én azt gondolom, hogy veszélyes ennyi pénzt kapnod 16 évesen. Nem irigységből, nem gonoszságból mondom, de így nagyon hamar ki fogsz égni. Ha most ennyi pénzt kapsz, nyilván 20 évesen még többre lesz igényed, 25 évesen még többre, 30 évesen meg, ha nem kapsz milliókat, akkor halálra fogod unni az életedet, mert már mindent kipróbáltál addigra (nyaralás, cuccok), amit mások csak akkor kezdenek el. A korán jött pénz, mint ahogy a siker is, a felnőttkori depresszió egyik melegágya. Én azt tudom tanácsolni, ne élj fel ebből a pénzből havi 50-60 ezernél többet semmiképp, a maradékot tedd el. Habár, ez egy egyetemes tanács lenne, most talán mégsem helytálló, mert napról napra csökken a forint értéke, és nő mindennek az ára. Én is összeszorított foggal nézem, ahogy a keservesen összespórolt pénzem minden nappal veszít az értékéből, mialatt azok, akik elszórták, és nincs semmiük, nincs is mit veszteniük...
2022. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
99%
Ti dolgotok. De senkit nem érdekel. A nagyon gazdag csak röhög rajta, a nagyon szegény dicsekvő triggerelésnek fogja azonosítani. A középosztálybelit pedig nem lepi meg. Ennyi.
2022. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
99%

En csak azon aggodnék, hogy most hátszéllel megszokod ezt a színvonalat, es előfordulhat, hogy felnőttként, ha elzáródik a pénzcsap, mondjik 200ból kell megélned.

400 után kva kellemetlen.

2022. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
85%
Hat normal esetben azt mondanam gyujts onerore es cegyel lakast hitelre. De most haboru van es meg nagyobb bajok lesznek. Ezzel a penzzel alapozd meg a jovod, menj ki kulfoldre. Egy darabig meg nenni fog apadnak is, aztan nem lesznek ugyfelek, a cegetek barmikor becsodolhet. 500 ft egy 250gos tejfol. Szerinted ki fog itt epitkezni? Nylonnal behuzzak a lyukat a teton vagy lefedik naddal..olyan szegenyseg jon hogy azt te el se tudod kepzelni.
2022. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
98%
Ne költsd el, én elrontottam annó. Egy fillérem sem maradt. Akkori hülyeségek mint számítógépes játék stb mostani felnőtt fejjel fölösleges hülyeség volt. Bárcsak eltettem volna és nem egy 20 milliós házat kellene vásárolnom ami vályogból van...
2022. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
90%
Nem effektíven, intenzíven.
2022. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 Menőcsajszi72 ***** válasza:
79%
Ez egyáltalán nem kevés! Sok mindent tudsz belőle venni!
2022. szept. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
98%
Hogy lehet 4,13 az átlagod ilyen gyatra helyesírással? Amúgy ha tényleg nem troll kérdés, akkor szerintem megérdemled, még ha nem is dolgozol annyit, mint egy felnőtt, hiszen még tanulod. De akkor is dolgozol. Örülj neki, szerintem ha a felét teszed félre az is oké. Bár én félre tudnék tenni havi kétszázat!
2022. szept. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
86%
Bár a helyedben lennék...
2022. szept. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 Adkeizaal ***** válasza:
68%
En minden hónapban 100at megtartanék saját kiadásra, 100at váltanék euroba vagy fontba es menne lekötésre, 200ból meg állampapír, meg részvény.
2022. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!