Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok őrült vagy a családo...

Én vagyok őrült vagy a családom. mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdek nagyon tönkremenni lelkileg miattuk, és már nem tudom eldönteni, hogy én ki vagyok valójában. Telebeszélik a fejemet mindenféle hülyeséggel, hogy ők milyen jó szülők, miközben ha a legkisebb hibát is véti az ember, azonnal el van taposva és szarva. A vőlegényem fél éve dolgozik külföldön, az a tervünk, hogy jövő nyáron én is kiköltözöm hozzá. Amióta kihelyezték magasabb pozícióba, a szüleim folyamatosan szarják a kapcsolatunkat, mindenhol keresztbe tesznek, valótlan dolgokkal traktálnak, hogy nem is szeret, majd talál ott valakit magának, minek megyek én külföldre utána, nem is tudunk azóta találkozni rendesen, ennek a kapcsolatnak semmi jövője, dehogy fekteti az ott keresett pénzét megtakarításokban, biztos fűvel fával csal stb.

Augusztusban egy veszekedés után azt mondtam nekik, hogy akkor viszlát, én elmentem és elköltözök, na azután jött csak a feketeleves, hogy én milyen csitri vagyok, de nagy a pofám amióta a vőlegényem kint dolgozik, miből akarok én elköltözni, akkor menjek el a francba, ide vissza se jöjjek, de nehogy elmerjek menni, majd bezárnak a pincébe.

25-30 órában dolgozom az egyetem mellett, úgyhogy lenne miből, csak úgy érzem, hogy ez hatalmas anyagi visszaesést okozna a jövő szempontjából. Lelkileg és érzelmileg már nem bírom itt, és úgy érzem, hogy rámegy a kapcsolatom is és a mentális egészségem. Annyira megbántottak az elmúlt 2 hónapban, hogy minden bizalmam és tisztelem elveszett feléjük, mert szerintem egy szülő nem bánhat így a gyerekével.

Megérné elköltöznöm vagy inkább tűrjem még ezt a 7-8 hónapot velük, amíg ki nem költözök a páromhoz? Havi 180-200 körül keresek nettó, plusz alkalmi munkák/projektek, illetve tanulmányi ösztöndíj. Szobákat néztem, lakótárssal, nagyjából 70-80 ezer lenne egy hónapra a bérlés mindennel együtt. Csak sajnos ezzel szinte minden saját keresett pénzem felélném havonta, és én nem tudnék gyűjteni, hogyan eddig tettem. A párom elég pénzt tud így is félretenni, mivel a cég fizeti a lakhatását, tehát az enyém kvázi nem "hiányzik", de a pénz mindig jól jön.



2022. okt. 1. 11:55
A kérdező szavazást indított:
Költözzek el
Ne költözzek el
37 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Költözz el és utána soha többet feléjük se nézz.
2022. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz
2022. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
99%
Költözz el majd kint gyűjtesz.
2022. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Költözz így tanulni nem lehet. Anno párom nálunk inkább hozzám költözött, mert nem bírta a szüleit.
2022. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem kérdés. Költözz. A párod meg fogja érteni.
2022. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el!
2022. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Költözz!

Kollégium nem opció? Akkor talán többet spórolhatnál, de ha nem, akkor is menj!

Tönkre lehet ebbe menni.

2022. okt. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

"Augusztusban egy veszekedés után azt mondtam nekik, hogy akkor viszlát, én elmentem és elköltözök"


Akkor tegyél úgy. Mindenkinek jobb lesz.

2022. okt. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ne költözz el, maradj ott és szenvedj tovább. Ha a pénz többet ér, mint az ép elméd, akkor nincs mit tenni, úgyis otthon maradsz 90 éves korodig és tűröd ezt.
2022. okt. 3. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
80%
Egyszer mindenki leválik a szüleiről. Lehet, hogy ez most a te pillanatod.
2022. okt. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!