Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitől lesz valaki mérgező szülő ?

Mitől lesz valaki mérgező szülő ?

Figyelt kérdés
Nekem az anyám nagyon mérgező volt és több évig szenvedtem utánna. Megfogadtam, hogy én nem leszek olyan mint, az anyám. Mist van egy 4 éves kisfiam és azt veszem észre magamon, hogy olyan vagyok mint az anyám. Ugyan olyan mérgező lettem. Ezen nyílván próbálok változtatni de nehezen megy, de igyekszem a legjobbat kihozni. Talán az anyámtól váltam ilyenné, vagy ez bennem van ?

2022. okt. 5. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Miért gondolod ezt?
2022. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Miért, mit csinálsz?
2022. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Mitől lennél mérgező? Nem engeded neki hogy víz helyett kakaót igyon?
2022. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
méregkeverőre gondolsz?
2022. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
A mai szulok a gyereket mindentol ovjak, mintha valami hulye kis porcelan lenne. Nem attol leszel jo szulo, ha nem legyinted meg, vagy nem szolsz ra. Attol leszel mergezo, ha az okostelefont hasznalod a lenyugtatasara, vagy ha ok nelkul megalazod, stb.
2022. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Egy pszichológus jobban tud segíteni a minta felülírásában.

Mitől lesz valaki mérgező?

-Ha valakinek 0 empátiája van

-Ha valaki mások csesztetésében leli az örömét

-Ha valaki ráerőszakolja a másikra a saját eszméjét, ellentétes véleményt nem fogad el

- Elvárja, hogy automatikusan egyetérts vele mindennel

- Lenéz másokat

- gyengébbeket kínoz-gyerek, állat, stb.-

-állandóan hárít, sosem ő a hibás, hanem valaki más.

- más szemében a szálka, sajátjában az erdő sem mentalitás

-manipulatív

- hazudozik, ferdít

- társfüggő

-áltatja a másikat

Lehet még a listát bővíteni.

2022. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
+ megalázásban leli valaki örömét
2022. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem szándékosan eltanult viselkedésmintákat közvetítesz tovább a gyereked felé. Ahogy ezek a minták belé is belé fognak visszafordíthatatlan módon ivódni és majd ezeket adja tovább az ő gyerekének.


Ez részedről nem szándékos, nem a te hibád. Te anyádtól tanultad el, ahogy ő is az övétől. Erre tudatosan lehet figyelni, de rengeteg olyan szituáció lesz, amire a reakciód majd "zsigerből" jön.


Én éppen ezért nem szeretnék gyereket a világra hozni, hogy ezt a sort megtörjem.

2022. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
manapság már divat ez a mérgező meg mellette a nárcisztikus, és szó szerint dobálóznak vele kb mindenkire.
2022. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Kerdezo, ha eros az onreflexiod, akkor ki tudsz belole maszni, mert felismered. Gyerek nelkul is siman lehet hozni a korai bevesodes-mintakat, csak gyerekkel bonyolultabb a szitu, mert tovabbithatod.


Le tudod zarni, ha felismered a tuneteket. Terapeuta vagy pszichologus, barki, aki korai mintakkal foglalkozik tud neked ebben segiteni es ha kell akkor a gyerekednek is majd. Drukkolok.

2022. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!