Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki volt hasonló helyzetben,...

Aki volt hasonló helyzetben, hogyan sikerült kimásznia belőle?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista volt, aki a napjait csak fetrengéssel töltötte, nem dolgozott. Nagyon sokat kellett nélkülöznöm gyerekkoromban, rengetegszer fordult elő, hogy kikapcsolták valamelyik közművet. 12 éves koromban az volt a "szülinapi ajándékom", hogy előtte való nap reggel arra ébredtem, hogy kikapcsolták az áramot. És ez csak egyetlen eset a rengeteg közül.Apám folyamatosan terrorizálta a családot, jobb esetben csak kiabált részegen, rosszabb esetben anyámat fojtogatta. Anyám az egész helyzetet eltűrte, engem 40 éves kor felett szült, úgy hogy akkoriban már rég így viselkedett az apám. Ezt a mai napig rendkívül felelőtlen döntésnek gondolom, főleg úgy, hogy van 3 idősebb testvérem.

Apám már évekkel ezelőtt meghalt, viszont a helyzet közel sem lett jobb. Anyám rendekívül keveset keres, önmagát és a lakást sem tudja egyedül fenntartani. Ezért az anyagi gondok rendszerint engem is terhelnek, emiatt nem tudom elkezdeni a saját életem. Egy büdös forintot nem tudok félretenni, mert a testvéreim kivonják magukat anyám támogatása alól. Úgy állítják be, hogy milyen jó, mert nekem nem kell albérletet fizetnem. Már réges régen béreltem volna szobát, már csak az egyetem miatt is (jelenleg képzést váltok) és élném a saját életem. Szeretnék egy párkapcsolatot, és mindent ami egy ilyen korban normális. Szeretnék már függetlenedni, ami menne is, ha nem anyámat kellene támogatnom.

Öngyilkos gondolataim vannak a helyzet miatt, mert már nem látok más megoldást. A születésemtől tartó szorongások és traumák miatt szorongással, súlyos depresszióval küzdök. Emiatt is sokszor kapom a lebaszást a családom részéről, hogy milyen hisztis vagyok, és hogy mit képzelek magamról. Annyira igazságtalannak érzem, hogy mást ilyen korban még támogatnak a szülei. Én már ezt nem várom el, csupán azt hogy végre csak magamról kelljen gondoskodnom anyagilag és ne az anyám által felhalmozott adósságokon kelljen görcsölnöm, hogy kitudjuk-e fizetni.



2022. ápr. 29. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Tudom, kemény lesz a válaszom: ezt csak úgy tudod megoldani, hogy kilépsz az egészből, "eltűnsz" a családod elől. Akár úgy, hogy kimész külföldre és tiszta lappal kezded felépíteni magadat és az életed.
2022. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyád is iszik? De ha bérlakás akkor miért nem bérel egy egy szobást amit ki tud egyedül is fizetni? Szar helyzet. De a tesóidat nyugodtan vond bele és mond el nekik mi a probléma, hogy szeretnél onnan el koccolni mert sz@r az egész és tele a tököd mindennel. Úgyhogy ideje törődni az anyjukkal
2022. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Pont azt akartam írni mint az első. Húzz el külföldre. Előbb azért addig húzd ki, amíg befejezed a képzést, ill ha tudsz, apránként gyűjts valamennyi pénzt titokban, erősítsd a nyelvtudásod, aztán az első adandó alkalommal dobbants!
2022. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül külföldre azért az sem épp biztos dolog.
2022. ápr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Mekkora a lakás? Elég neki egy garzon, váltsatok. Adjátok el a jelenlegit, gondolom több szobás, nagy. A különbözetet osszátok el, és kezdj belőle külön életet. Tanulás mellett meló. És kérj pszichológusi segítséget mielőbb, ha nincs pénzed maganra, akkor addig államihoz
2022. ápr. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
4, persze nyelvtudás, kezdőtőke, jó képzettség hiányában tényleg nem biztos, hogy rögtön külföldre kell távozni, de amint befejezte a képzést, legjobb, ha lelép jó messzire, az ország másik felébe pl, legjobb, ha a nyomokat is eltünteti maga után, pl névváltoztatás, telefon csere, stb.
2022. ápr. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Párom járt hasonló cipőben, keresett Bp-n egy kollégiumot odaköltözött, aztán suli után dolgozni járt 4 órába.


Aztán egy ideig a nővérénél lakott, miután megismerkedtünk meg hozzám költözött.


Jelenleg keres már annyit, hogy fent tudná tartani magát egyedül is albérletben ha úgy akarná, de velem szeret élni :)

2022. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

ja most olvastam végig


"Anyám az egész helyzetet eltűrte, engem 40 éves kor felett szült, úgy hogy akkoriban már rég így viselkedett az apám. Ezt a mai napig rendkívül felelőtlen döntésnek gondolom, főleg úgy, hogy van 3 idősebb testvérem."


Párom anyja kb ebbe halt bele vagy ez vezethetett a rákjához amibe belehalt. Ott is hárman voltak testvérek és kb ugyanez.


Itt az egész banda felelőtlen, szóval TE kb ne törődj senkivel törődjön mindenki magával ahogyan eddig is.


Neked nincs családod csak "hordába álltatok" nagyjából, mint tehenek az istállóba.


Ne támogasd a "szülői házat" mert öröklésnél úgyis csúnya vége lesz az egésznek, annyit adj bele amennyi a szükséges kiadásaid után a végén marad, aztán majd szépen felébrednek a testvéreid is , hogy a saját örökségükkel is szórakoznak, ha nem támogatják anyukádat a lakásfentartásban meg anyád is felébred végre, hogy széthullott a család és ideje felosztani az "örökséget" aztán mindenki fogja a tarisznyáját és nyújtózkodik ameddig a takarója ér.

2022. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy az én esetemben az anya aki rákos lett volt a mintaszülő az apa az alkoholista aki mai napig él egyedül falun) és a városba jár fel lumpolni a legidősebb lányát (unokázás ürügyével), közbe amivel támogatja a három gyerek annak a nagyrésze piára megy, már a vidéki házat is elvitték volna a feje felől ha a középső lány nem rendezné a rezsit meg a tüzelőt.
2022. ápr. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Anyám mindig mindent arra fogott, hogy másnak milyen szerencséje van. A másik pedig, amivel gyakran dobàlózik, hogy kisgyerekeket nevelt, ezért nem tudott kilépni a házasságból. De akkor miért szült még kettőt (főleg 40 évesen), ha már tudta, hogy milyen f.szkalap a férje?

Persze, ha ezekkel próbálom szembesíteni, akkor mindig előhúzza az "akkor én meghalok" kártyát érzelmi zsarolásként.

Eladtuk a régi családi házat, de annyi volt rajta a teher, hogy már csak egy felújítandó panelre telt, amit úgy tudtunk megvenni, hogy diákhitel pluszt vettem fel még hozzá. A lakás jelen állapotában eléggé élhetetlen, a renoválásba szintén adok pénzt.

Közöltem ma vele, hogy júniusban, ha megkapom az első mekis fizum lelépek, és a továbbiakban nem kívánok segíteni, mert ebbe betegszem bele.

A pszichiáter is ugyanezt javasolta, hogy szjak bele az egészbe, különben a testi problémáimból sem gyógyulok fel.

2022. ápr. 30. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!