Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a családi...

Mit gondoltok erről a családi légkörről, szülői kapcsolatokról? Mérgező? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

*adott egy szellemileg sérült (képes egyedül élni, dolgozni stb) nagybácsi, aki teljesen kiszámíthatatlan és agresszív volt, beszólogatott pl ha ilyen anyám lenne mint neked akkor agyonverném/fel kéne rúgni azt a büdös kutyát, képes volt azért mocsokmód beszélni,mert nem bírtam megenni az összes kiszedett kaját. Most beteg, a család pedig elvárja, hogy én is hívogassam, érdeklődjek stb


*mama: ő ,,csak" anyámat b*sztatta csomószor (pl. milyen szarul nevelt engem), pedig anyám mindent megtett érte


*anyám, aki egy teljesen megalkuvó ember, kb házi cselédként funkcionál, igazi mártír, aki csak azért is főz még éjjel 11kor, hiába mondja neki midenki, hogy ne tegye. ő engem is arra akart tanítani, hogy mindent rá kell hagyni az idegbeteg apámra (én sosem bírtam elviselni a meghunyászkodást, igazságtalanságot). teljesen elcseszte az életét azzal, hogy apámmal maradt, semminek nem tud örülni (ezt mindig éreztette, sose tudtam neki olyat adni, aminek örült volna-elég szar érzés), megkeseredett, elhízott, szerintem apámmal már 20 éve egymáshoz sem értek, amikor apám bemegy a szobába hozzá tévézni, anyám kivonul onnan. persze kívülről a tökéletes mintacsalád, az utcán kézenfogva kell sétálni, meg eljátszani a hatalmas szeretet. amikor én általános iskolás voltam teljesen ki volt fordulva önmagából, állandóan üvöltött, amikor velem tanult, emlékszem, hogy gyakran kergetett az asztal körül ordítva, fakanállal, vagy papuccsal a kezében, amit hozzámvágott. egyszer olyan erővel akart megcsapni, hogy széttört a fakanál a széken, mert én félreugrottam. hajrángatás is volt meg övvel fenyegetés. aztán ez az időszak elmúlt, közelebb kerültünk egymáshoz gimnázium alatt, de egyetem óta ismét rosszabb a viszonyunk; folyamatosan rosszindulatú, gonoszkodik pl. folyamatosan bűntudatot kelt, hogy nem ülök ott velük minden héten, ha valamibe belefogok, mindig csak a rosszindulat, hogy úgyis csak abbahagyom, semmit nem csinálok végig, mindenben csak a hibát keresi, több éves történeteket hoz fel újra és újra, beszólogat pl. hogyhogy nem unt még meg a párom? nem félsz, hogy majd más megtetszik neki? na nehogy csajozzon a kutyával? most mész ellenőrizni? sose volt semmi elég jó, az ötös alá nem elég, a 4-est rettegtem elmondani, az első 3-asomnál órákig nem mertem bemenni a házba, mindenkihez hasonlítva voltam, természetesen sosem lehettem a legjobb. az természetes volt, hogy ha valami sikerült, de ha hibáztam, akkor én voltam a legutolsó sz*ar


*na és az apám... teljesen szélsőséges, egyszer rettegtem tőle, máskor pedig elhitette, hogy a világ közepe vagyok, a kicsi lánya, és utáltam magam amiért mindig meg akartam felelni neki. sosem segített pl tanulni, ellenben mindig hallgattam, hogy kukásnak jó leszek (most csináltam a 2. diplomámat). sosem tudhattam, hogy milyen lábbal kel fel, érkezik haza, a legkisebb dolog miatt is hatalmas ordítás, üvöltés lehetett. utálja anyám anyját, amikor nálunk volt, mindig ment a műsor, nem szólt senkihez, és természetesen mindig én voltam az, akibe bele tudott kötni, rengetegszer ültem bőgve a vasárnapi asztalnál, mert felállni természetesen nem lehetett, különben üvöltve jött utánam és visszarángatott. káromkodás ment ezerrel, mindenféle mocskos k*rva kölyöknek el voltam hordva, akit ki kéne b*szni az utcára. kirángatta a kezemből a takarót, amikor bőgve ültem a sarokban. mindig, mindenben neki van igaza, nem tűri az ellenvéleményt, még most is mindenféle idiótának be vagyok állítva, ha nem értek vele egyet. passzív-agresszív, érzelmileg zsaroló és manipuláló; sosem kért bocsánatot semmiért, mindig nekem kellett meghunyászkodnom, volt, hogy hónapokig nem beszéltünk egy háztartásban. első szerelmemet gyűlölte, miatta szakítottunk, mert nem bírtam elviselni a nyomást, azt hogy nem beszéltünk, hogy került, hogy nem volt hajlandó a kommunikációra. ja és amúgy xanaxon él és a piát sem veti meg, bár részegen sosem láttam, de ő víz helyett fröccsöt iszik. és állandóan hallgathatjuk, hogy ez mennyire nem család, mi nem törődünk egymással, közben csak arról van szó, hogy ha nem körülötte ugrál mindenki, akkor vérig van sértve. Most már 1 hónapja nem beszélünk, mert megsértődött, amiért este 11kor nem akartam vele lelki életet élni, és ő amúgy sem hívna fel soha, csak azt várja hogy én tegyem, de akkor is csak ilyen világfájdalmasan beszél.


Tudom, hosszú lett, köszönöm annak aki végig olvasta


2022. okt. 7. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen családban kellett felnőnöd. Nyilván számodra is egyértelmű, hogy ezek az emberek negatív példát mutattak: hogy milyen NE legyél, illetve milyen társat NE válassz magad mellé. A közhelyes tanácsot, hogy állj a magad lábára, költözz messze, lazíts a kapcsolaton, és ne hagyd magad érzelmileg manipulálni, gondolom hallhattad már millió helyről. Én azt javaslom, hogy ezek mellett - ha van rá lehetőséged - keress fel egy értelmes pszichológust. Aki ilyen családban nő fel, annak a lényébe beszivárognak ezek a negatív minták, és megfelelő segítség nélkül nagyon nehéz ettől megszabadulni.
2022. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Ebből a közegből sürgősen le kell pattanni, mielőtt megbetegszel.
2022. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Hasonló helyzetben voltam én is. 19 éves koromig megvertek, gyerekkoromban többször ért szexuális zaklatás közeli családtagtól,a szüleim mai napig nem tudnak ezekről,nem mertem elmondani. 5 évesen súlyos depresszióm volt, folyamatosan sírtam, éjjel halál félelmem volt,nappa a temetőben sétáltam és beszéltem a sírokhoz..5 évesen. Látták,tudták és nem tettek semmit,nem vittek sehova. Később rám akarták erőltetni,hogy ott dolgozzak,ahol ők akarják, nem volt jó semmi,amit csinálok,folyamatosan szidtak,vertek nadrágszíjjal,pofoztak. Végül megszöktem a barátomhoz,aki már a férjem. Azóta jó a kapcsolatunk a szüleimmel,kinyílt a szemük,rájöttek,hogy mit vesztettek,megbocsájtottam. Néha a saját magad érdekében bizony muszáj lépni valamit, különben felemésztenek mentálisan. Nincs egy normális rokonod,aki egy időre befogadna,míg önállóan talpra tudnál állni?
2022. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amint elhet költözz, menekülj.
2022. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

Egyelőre azt látom, hogy minden családtagod leszóltad, és csak te vagy helikopter.

Meghallgatnám a többieket is.

2022. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki normális választ adott a kérdésre. Utolsó, szerencséd van, ha fogalmad sincs arról, hogy milyen egy ilyen családban felnőni, és azt gondolod, hogy ezek a bántalmazások okkal történnek. Nem, sosincs arra ok, hogy egy kisiskolás gyereket bántalmazzanak szavakkal, vagy tettekkel. Nem kezdek el neked magyarázkodni, nem érsz annyit.


Szerencsére már a párommal élek évek óta másik városban, viszont mentálisan iszonyatosan mélyponton vagyok. Rettegek attól, hogy olyan diszfunkcionális családot hozok létre én is, mint amiben felnőttem. Sajnos vannak olyan dolgok, amik automatikusan olyan reakciók, mint amelyeket a családban tapasztaltam, persze igyekszem dolgozni rajta. Amúgy ez a betegség dolog is érdekes, amikor eldurvultak a dolgok, folyamatosan beteg voltam, kórházban kötöttem ki, fájt a gyomrom, sosem jöttek rá az orvosok hogy mi lehet a baj. Nem tudom mennyire lehet igaz, de szerintem ezek a velem történt dolgokra adott válaszok voltak+olyankor mindig nyugalom volt, akkor nem bántottak (bár egy idő után már azért is beszóltak, hogy minek vagyok már megint beteg).

2022. okt. 7. 13:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakítsd meg velük a kapcsolatot. Külön élsz, nem függsz tőlük, mégis mire vársz? Nehéz meglépni, tudom. Engem az anyósjelöltem tett tönkre teljesen mentálisan, de nem segített az sem, hogy nárcisztikus anya + alkesz apa családból jöttem. Akkor kezdtem jobban lenni mikor beintettem anyósnak és eljöttünk tőle a vőlegényemmel együtt (illetve korábban, miután meghalt apám). 2 évig nem beszéltem anyóssal egyáltalán, csak páromon keresztül tudtam hogy van épp, de nem kifejezetten érdeklődtem iránta. Valami változott benne, mert mostmár visszatért a beszélő viszony kettőnk közé, de ettől függetlenül a két lépés távolságot megtartom tőle.

Ha a kapcsolat megszakítása túl nehéznek tűnik most neked, akkor is mindenképp keress fel egy pszichológust, vagy ha ez bármi miatt nem opció, olvass önsegítő könyveket, nálam ez egészen jól működik (sajnos nem tudnék megfizetni egy szakembert, pedig biztosan szükségem lenne rá...).


Teszek ide linkeket:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Az első kettőt olvastam, nekem rengeteget segítettek és sok mindenben felnyitották a szememet, saját magammal kapcsolatban is. Bennem is megvan ez a félelem, hogy diszfunkcionális családot hozok létre ezzel a sok szarral ami bennem van, de nekem erre megvan a megoldásom: nem fogok gyereket vállalni.

2022. okt. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, ha ez az egy dolog,ami miatt nem vállalnál gyereket,akkor ezért nagy butaság lenne kimaradni azokból az örömökből,amiket egy gyermek tud adni. Folytasd az önfelejsztést, meg lesz a hatása,hidd el! Az energia és tudás,amit magadba fektetsz,sosem vész kárba. Nekem is vannak ilyen félelmeim,de hiszek benne, hogy elég erősek tudunk lenni ahoz,hogy legyőzzünk a szüleinktől örökölt rossz beidegződéseket, mintákat. Elszántság,kitartás,kemény munka és idő kell hozzá. Nem mindíg fog sikerülni,de ha igyekszel változtatni,akkor máris többet tettél,mint a szüleid.
2022. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem is hosszú évekig az volt a véleményem, hogy nem vállalok gyereket. Sokáig nem tudtam megmagyarázni magamnak, hogy miért, csak ráfogtam, hogy nem szeretem őket és kész. Aztán rájöttem, hogy csak abban nem szeretnék részt venni, amit én család és gyereknevelés címszóval tapasztaltam. Viszont továbbra is rettegek attól, hogy egy érzelmileg sérült gyereket nevelnék. Szóval megértem az álláspontodat, köszönöm a könyv ajánlásokat.

Igazából azért nehéz megszakítani a kapcsolatot, mert nincs testvérem, nincsenek más rokonaim (nagy a család, de sosem volt igazán jó kapcsolat az évi 2 kötelező látogatások voltak csak, de én néhány éve ebben sem veszek részt) , ők a családom csupán. Illetve próbálok mindig a jóba kapaszkodni, ha pl a párom is velem van, akkor apám nagyon előadja magát, én kis hülye meg szeretnék hinni abban, hogy ez nem csak a műsor része, és van családom, igaz nem tökéletes

2022. okt. 7. 14:59
 10/10 anonim ***** válasza:
8, nem ez az egyetlen indokom, rengeteg más okom is van még amiért nem szeretnék, de nem akarom szét offolni a kérdező kérdését azzal, hogy novellákat írok erről :D
2022. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!